kavga & vücut geliştirme arasındaki çirkin ilişki...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve dexterrr tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    ergen faktörü maalesef

2. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    çok doğru aslında ergenlik, asilik, hakketten kanın kaynaması ona dalalım buna dalalım bense tam tersine kavga etmemek için gidiyorum salona :) 32 yaşındayım günlük iş stresimi, hırsımı ,sinirim atmaya gidiyorum zaten hocada çok güzel çalışıyorsun diyor bu yüzden tüm negatif enerjimi agırlıklardan çıkarıyorum antreman bittiginde o kadar rahatlıyorum ki mal gibi oluyorum :) yani pamuk

3. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyu tartışanlar haklılar.kavga etmek zorunda bırakıldın diyelim,vücudumuz bir silah oldugundan rakibimizi etkisiz hale getirmek için doğru bir spor body building.

sizin nasıl risksiz bir hayat sürdüğünüzü bilmiyorum ama benim etrafımda çok teklike var.ben çok kızlarla takılırım,kızların erkek arklarıyla falan çok sorun yaşarım.delinin biri gelir yüksek sesle konuşur,azına çakarım bende benchpress yaptığım ellerle

Son düzenleme: 15 Ocak 2011
  4. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    kaşnanı kaşıyacaksın kardeş :)

5. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    forum içi sürekli kavga karşıtıymış gibi görünenler yada dövüşmekle alakalı konulardan rahatsız olanlar köyde mi yaşıyor acaba?
    büyük şehirlerdeki sosyal tehlikeler çoğu zaman birilerinin kıçını tekmeleyerek sonuçlanması kaçınılmaz olaylar. evet vücut geliştirmeyle kavga farklı şeylerdir. ama spor yaparak elde edilenilecek maksimum güç, salgılanan testosteronun sağlayacağı özgüven, sağlam görünüm itibariyle hasım karşısın da kavga öncesi psikolojik kazanım ve dahası her hangi bir kavga durumunda çok büyük avantaj sağlar mesela.
    hayatın yüksek stresinden dolayı eğitim kurumlarında, iş yerlerinde, sosyal faaliyetlerde, sokakta, aile içinde hatta spor salonlarında kısacası hayatın heranında kavga çıkması olağanken kavgayla vücut geliştirmeyi ayırmaya çalışanları, dövüşmekle alakalı bir konuda yorum yapanları liselilikle yaftalayanları mantıklı yorumlar yazmaya davet ediyorum.
    bu tür başlıklardan body hevesin kaçıyorsa ya o başlıkları görmezden gelecek yada yeni başlayan heyecanlı arkadaşlara doğruları yanlışlıkları anlatacaksın güzel kardeşim.
    yoksa bir takım insanları tenzih ederek yazın.

6. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Bir insan problemli bir şehir,ilçe yada mahallede yaşayabilir.Kendini korumak isteyebilir. Eğer ''Korunma'' amaçlı ''sert yumruk atmayı,dövüşmeyi vs'' öğrenmek istiyorsa, buna kimse birşey diyemez. Ama yok, serserilik için istiyorsa,zorbalık yapmak için istiyorsa; orada problem var demektir.

Ama ne için isterse istesin, kavga,dövüş vs öğrenmek için geleceği yer burası değil. İnsanlar vücut geliştirme ile uğraşanların daha iyi dövüştüğünü felan sanıyor ama yanılıyorlar. Yok öyle birşey. Dövüşmek,kavga felan bunlar çok farklı olaylar. Kas şişkinliğinden ziyade hız,esneklik,dayanıklılık,kemik kalınlığı,genetik potansiyel ve cesaret gibi birçok fiziksel ve ruhsal özelliğin şart olduğu sporlardır dövüş sporları.

Bu sporların ise kursları farklı. Bence onlara gitmeliler.

7. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    alpogan çok dogru yazmış dün mynet de bir video vardı benzinlikte iki kişi kavga ediyorlar kavga ediyorlar derken adam bir iki tane vuruyor diğeri hemen arabasına koşuyor bıçagı alıyor saplıyor adamın gögsüne adam agır yaralı herif kavga bile etmiyor iki darbe alıyor koşuyor arabaya alıyor bıçağı http://haber.mynet.com/detay/yasam/bicaklama-ani-kamerada/553025 10 saniye sürmeyen kavga direk işin içine bıçak giriyor.
    Ben bb aşıgıyım uzakdoğu sporları hiç yapmadım ama sokakta uzakdogu dövüş sanatları işe yarar bb bir işe yaramaz bende bb başladıgımdan beri güçlendigimin kuvvetimin büyüyen bicepslerimin farkındayım ama kaslarıma güvenip kavgaya karışmam derseniz mecbur kaldın namus şeref meselesi oldu elbette elimden geleni yaparım bb güvenip efelenmek dayılık yapmak ayrı mecbur kalınca cesurca dayak yemek yada dövmek ayrı karşınızda psikopat manyak yada martial arts dövüşçüsü yoksa işe yararda kavga iyi birşey değil

8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    şiddet eğiliminin şehirlilikle köylülükle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. bu konuda birinci derece belirleyicinin eğitim ve zeka seviyesi olduğu kanaatindeyim.

9. qubar

qubar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    "El yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanır." gerçekten çok anlamlı bir söz.Böyle ateşli ergen kardeşlerimizi kendi haline bırakacağız illaki sağda solda sadece kendi gücünü denemek adına birine sataşacaktır.Sert kayaya denk geldiklerinde yandım anam olucaklar.Yoksa diğer türlü badiciyim lan ben acayip güçlüyüm kralına gider mantığının yanlış olduğunu anlayacaktırlar. Body building diğer sporlara nazaran daha ön yargıların olduğu daha çok soruların döndüğü bir spor.

boragokcan ve Iron_Man bunu beğendi.
  10. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    haklısınız şiddete eğilimin köylü olmakla alakası yoktur. zaten benimde böyle bir iddiam olmadı dikkatli okursanız.
    büyük nüfuslu kentlerin patlayıcılığı gün yüzüne çıkardığından dem vurdum.
    ayrıca minik bir düzeltme şiddetin eğitim düzeyi, zeka, toplumsal statü, maddi olanaklar, kültür vs. gibi durumlarla alakalı herhangi bir çıkış noktası yoktur.
    şiddete eğilim çevresel faktörlerden kaynaklanır.

Sayfayı Paylaş