kavga & vücut geliştirme arasındaki çirkin ilişki...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve dexterrr tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    son zamanlarda forumlarda gördüğüm kadarıyla azımsanmayacak oranda yeni nesil gençlik kavgalarda daha güçlü olabilmek, birisini dövmek veya millete gösteriş yapmak için bu sporu yağtığını söylüyor..
    bu olay vücut geliştirme gibi elit bir sporun adının kirlenmesine neden oluyor.. bu sporu yapanlar cahil, kaba ve ilkel olarak tanımlanıyor bu yeni başlayanların kavga hevesinden dolayı...
    ama günümüzdeki tv dizilerininde bunda payı büyük.. her dizide maşallah ağır abiler, (kabadayı vari konuşmalar, tavırlar vs..) silahlar ve şiddet dolu.. sokağa çıktığımda, özellikle lise civarında her erkek maşallah polat alemdar, deli yürek vs.. :) artist artist yürümeleri, bakışları vs.. gerçekten çok trajikomik..

salwador, wolf13, SAVAŞ74 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu forumda bile bu tiplerden çok var, ne yazık ki...

yok hangisi daha güçlü yumruk atarmış yok sokak dövüşünde hangisi daha etkiliymiş...

bu tip topicler bu forumun vermeye çalıştığı BB hevesini kırıyor, BBnin imajını çok ciddi biçimde zedeliyor...

themertyildiz, wolf13 ve ZARELLI bunu beğendi.
  3. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    aynen katılıyorum kavga dövüş saldırganlık için degil gerçek anlamda bb yapmak fiziken ve ruhen rehabilite olmakdır en azından benim için böyle bb başladıgımdan beri trafikte filan daha sakinim zaten hayatımda doğru düzgün kavga etmedim serserilik yapmadım ama sağa sola saldırcak olsam bu kadar emek verip para harcayıp bb uğraşmazdım direk uzakdoğu sporlarına yazılırdım zaten forumda genel bir düşüş var sanki flexor gibi üstadların daha çok yazı ve cevaplarını görmek istiyoruz
    birde bugün tam üstüne denk geldi Özer Baysaling in Bodbuilding kitabını aldım kapagında " ruhunu ve bedenini eşzamanlı güzel tutabilenlere " yazıyor konuyla ilgili olmuş

Son düzenleme: 11 Ocak 2011
  4. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Katılıyorum bu sporu yapan insanlar beslenmelerine, uyku düzenlerine, antreman disiplinlerine ve hayat tarzlarına en çok dikkat eden insanlar olarak bilinmesi gerekirken böyle zihniyetler yüzünden geri planda kaldığı oluyor veya insanlarda olumsuz düşünceler bırakıyor. Birde aileler neden izin vermiyor ,karşı çıkıyorlar gibi düşünceler var böyle olursa bu baskıdan kurtulmak zor.

Spor sağlık için yapılmalıdır ve bence bu sporda önemli olan şey başkalarından üstün olmak değil dünkü halimizden üstün olmaktır!!!

wolf13 bunu beğendi.
  5. pilot95

pilot95 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    yaşları küçük bu arkadaşların iyi yönlendirilmesi gerekiyor güçlerini akıllarıyla birleştirip hertürlü zorluğun üstesinden gelebilirler tabi abileri iyi örnek olmalı

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Sayın Dexterrrr;

Çoğu insanın hile kullanarak yaptığı bir spor nasıl elit olabilir ? Yada bu elitlik gerçek emek verenler sayesinde oluyor.Senin avatarındaki senmisin bilmiyorum ama bu soruyu sor bakalım kendine.

Kavga için isteyenler adını lekeliyor diyorsun Steroid kullananlar ne yapıyor? Çoğu veteriner tarafından kullanılan ilaçları insanların kullanması ve böyle birşeye elit denip adının kirlenmesi?

Bırakalım ufak yaştakileri adı üstünde çoçuk demişler onlar çoçuk ne yaparlarsa yapar Büyüyünce herkes farkına varır SİZDE hiç küçükken güçlenme isteği olmadımı? :) Her erkek çocuğunda olmuştur bence.

18+ yaşında bunu düşünen insana bir lafım yok bak orada haklısın ve üstte yazdıklarım dışında tüm söylediklerinde sana sonuna kadar hak veriyorum.

melankolia_sago bunu beğendi.
  7. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu spor neden kavga için yapılır anlıyamıyorum o zaman bir olayı kalmıyor Vg sporunun özel kısımları verilen emekler ne oluyor uçuyor Vg bir felsefe olarak bilinmeli ve yapılmalı kavga aracı olarak yapılmamalı

amacın kavga ise kickboks yap VG niye yapıyorsun yani :)

8. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Çok saçma sorular soruluyor bakıyorum adam netten bir bodybuilder resmi bulmuş altına yazıyor ben ne kadar zamanda böyle olurum yada ben böyle olmak istemiyorum nasıl çalışmam lazım felan sanki istese birkaç ay içinde mr olimpia olacak yada spor yapmayı dahi bilmeden kerameti supplement kutularının içinde arayanlar var bunlar bilgisizlikten cehaletten olan şeyler adam yazmış daha sert yumruk atmak için ne yapmam lazım yok efendim sokak dövüşünde kimler daha avantajlı yok adam mahallede adam dövmek için spor yapıyormuş bu zihniyetle yaptığımız spor kesinlikle bağdaşmıyor yaptığımız spor SPORUN ÜST KÜLTÜRÜDÜR VE ÇOK ASİL BİR SPORDUR yok efendim bilmem kimler bilmemney kullanıyormuş diye bizim yaptığımız spor lekelenemez, lekelenmez.

Yapmaya devam ettiğimiz spor bilimin en çok hizmet ettiği spor dalıdır ve unutulmamalıdır ki bir vücut geliştirme sporcusu sadece haraketleri nizami yapmayı bilmekle kalmaz bunun yanında sürekli olarak yaptığı spor ile ilgili araştıran öğrenen ve kendini kültürel olarak da geliştiren insandır bu nedenledir ki yaptığımız sporun felsefesini anlayabilmek bu kütlür düzeyine ulaşmak kolay değildir.

Sonuç olarak sorulan bu garip soruların ve kişilerin sporla uğraşmalarına neden olarak gösterdikleri garip durumların ortaya çıkmasında en önemli etken bilgisizlik, cehalet ve bu durumu körükleyen eğitmekten, öğretmekten, geliştirmekten uzak sadece popüler kültüre hizmet eden günü kurtarma amaçlı yayın yapan kitle iletişim araçlarınındır.

Yaptığımız spor bilgi sporudur, kültür sporudur, her anlamda gelişim sporudur.

9. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    profesyonel olarak yapılan her sporda üst noktalara ulaşabilmek için doping maddeleri kullanılmıştır ve kullanılacaktır. (futbol,basketbol,tenis,koşu,atletizm,atıcılık vs. ve hatta golfte bile) bu hile değildir. çünkü 1 kutu ilaç alıp hemen şampiyon olamazsınız.. ilaç alan adam daha hırslı ve daha çok çalışır.. ve ayrıca şampiyon olmak için buna uygun genetiğinizin, yeteneğinizin olması gerekir ve ayrıca çok iyi beslenip çok iyi antreman yapmalısınız.. naturel olarak iddalı bir vücut geliştirme yarışmacısı olunmaz.. isterse 100 yıl antreman yapılsın.. rallylerde modifiyeli araçlar kullanılır bunların arasına fabrika çıkışı bir araba ile katılmayı denerseniz bu sonucu hüsran ile sonlanacaktır..

*her koyun kendi bacağından asılır.. bunu kullanan sporcuların vücudunda kısa veya uzun vadede oluşabilecek zararlı etkiler olabilir.. bunu kullanan herkes bilir ve bunu göze alıp kullanır. bu kişinin kendi seçimidir. STEROID kullanımı ne olursa olsun vücuda zarar verir ve sporda kullanılması sağlık açısından tehlikelidir fakat hile değildir çünkü bazı spor dallarındaki bazı seviyelerde bunları kullanmayan yoktur.

wolf13 bunu beğendi.
  10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

spor dünyasının çok dışında bir kimse olarak bunları söylemene bağlıyorum yorumlarını...

doping sportmenlik dışı bir durumdur, bunu her sporcu bilir, fakat şöyle bir durum vardır ki, belli sporların şartları artık sporcuları mecburen doping kullanmaya itmiştir, yani diğer yaptıkları spor dalında diğer yarışmacılar ile rekabet edebilmek için mecburen doping kullanırlar, siz vg ye elit spor nasıl olabilir demişsiniz, fakat günümüzde ; bisiklet ve yüzme gibi elit kategorisinde gösterilen sporlarda dahi doping kullanımı gırlardır, hatta bu gibi bazı sporlarda , belli oranlarda doping kullanımının serbest bırakılması bile gündemdedir, niyetim seni aşşağılamak değildir, bilakis bilgilendirmektir, durum budur, bazı sporlarda rekabetten kopmamak için sporcu doping'e mecburdur.

diğer meseleye gelince, ergenlik çağında olan bir gencin bu spora başlama amacının etraftakileri dövebilmek olmasını açıkçası ben anormal karşılamıyorum, yaşı ilerledikçe eğer ki bu sporu benimserse düşüncelerine dönüp gülecektir...

11. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    kendim okul cevremden cıkıyım okulda benim gibi bu sporla ugrasan bir cok kişi var bir kac kişi yüzünden bizleri kötü tanıyolar ne biliyim kavgada ilk güclü kişiler cagrılır falan vs. ben kendi sınıfımda bunu benimsettim onlara bak ben böyle güclüyüm demek yerine kilo sorunu olanlara bilgilermın yettigi kadar yardım etmeye basladım en azından beni tanıyanlar sadece kendimi savunmak icin gücümü kullancagımı biliyolar bu bana yeter

12. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    kusra bakmayında ben öyle hemen şişen insan ilaç kullanan insana gelipte bana hava atarsa ona saygım olmaz.zaten ilaç steroid kullananları görünce çok gülüyorum.neden kullanıyorsun gücüne güvenmiyor musun?kavgayıda sevmem ancak karşıda insan kaşınırsa da kaşırım.(polemik yaratmak için yazmadım)

TEURG bunu beğendi.
  13. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Kusura bakma ama steroid doping hiledir ve hileli bir spor asla centilmence ve elit olamaz dexterrrr kusura bakma.

Onca spor salonunda çalışıp emek veren adamlar var birisi konusunda yazmıştı ben suplement bile kullanmadım 5yıllık vgciyim diyor fakat 1yıldan sınra steroid kullananlar benden çok daha iyi ,özeniyorum diyor.

1.Kullanılan steroid ile kötü örnek olunuyor.
    2.Steroid yaparak bu sporu herkez yapar neden biliyomusun milletin 5 yılda doğal elde ettiği kası steroidler 6ay belki 1senede yapıyor.

Şimdi söyle bakalım ELİT bir spormu?

Kullanmayanlar vardır veya yoktur kullanmak hilemidir? EVET hiledir dünyada bunu böyle kabul etmiştir.

Modifiye arabaya hiç bir zarar vermez aksine daha güçlendirir STEROİD insana ve psikolojine zarar verir sonucu ölüm ile sonuçlanabilir ama hiç bir modifiye arabanın motoruna zarar vermez.

Kimse steroidler için insanı güçlendirir hiç bir zarar vermez diyemez.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:22 ----------

İtilmiş olan o sporlarda ELİT spor olarak adlandırılamaz işte.Olimpiyatların hangi dalında doping normal ALLAH aşkına ya? :) Kaç kişi en ufak doping yuzunden diskalifiye oldu.Bence senin spor çerçeven sadece VG ye açık.

Başkası ile rekabet edebilmek için olan hileleri düzgün buluyorsan eğer dicek sözüm yok düşünce meselesi.

14. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    konumuz bu değil.. konu başlığını kirletmemek için konu ile ilgili yazılar yazın.. öğrenmeye açık biriyseniz, özel msj. atarak doping yapmak hile mi değil mi bunu tartışabiliriz. ama öğrenmeye kapalı biriyseniz hiç msj atmayın. (netten "bigger stronger faster" adlı steroid belgeselini tr altyazılı olarak bulabilirsiniz izleyin bilgi edinin sonra özel msj atın). -son msj-

Son düzenleme: 12 Ocak 2011
    metall bunu beğendi.
  15. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    TEURG mesajın çok anlamsız olmuş konu açşan doping vs.elitlik diye olmaz mı ?
    Son zamanlarda forumdaki alakasız yazılan konulara dönmüş bi konu daha. konunun başlığı kavga ve vücut geliştirme arasında ki çirkin ilişki sen tutmuş doping ilaç vs yazmışsın ne alaka başka konu aç bunun için forum yönetimi bu konuları okumuyor mu ? İkincisi bu sporu yapan gençlerin kavga dövüş mahalle kabadayılıgı için yapması ve kullanması var Gençler güçlenmek istemiş diyorsun Eeee bende 32 yaşındayım bende güçlenmek için yapıyorum konu o değilki güçlenen vücuduyla ona buna artislik yapıp milletin canı yakan çağanozlar çakallar hakkında. Bb başladğımdan beri daha sakin daha efendiyim güçlenen kollarımı ona buna bulaşıp kullanmam ama herkes gibi kendimi müdafa zorunda kalırsam elimden geleni yaparım ama kavga son çare.Amatör de yapılsa Bb yapan kişi sporcudur bu sporu estetik kazanmak,sağlıklı olmak fit olmak stres atmak ,postür düzgünlüğü (vücut duruşu ),kendini rahabilite etme gibi vesaire sebeplerle yapılır.Zaten efelik için yapanlar zaman değişti herkes çakı, bıçak, hatta tabanca taşıyor adamı delerler birebir kavga diye birşeyde kalmadı Sürü halinde 1 kişiye dalarlar haberiniz olsun.Ayrıca İstanbul Çağlayan Hürriyet Mahallesinde doğma büyümeyim bilenler bilir meşhur 46 :) Mahallemizin hemen altı meşhur Kuştepe (romanlar ) arkadaşlarım esrar içer, kelebek taşır, satırla kavgaya giderdi ben ne esrar içtim ne kavgaya karıştım.Kendimi de hiç ezdirdim ama kabadayılıkda yapmadım.Tüm mahallenin sevdigi saydıgı biriydim ama birgün bile geceyarısı dahil kimse yolumu çevirmedi bulaşmadı.Böyle mahallelerde büyüyenler bilir bırakın başka mahalleli kavgasını aynı mahalle bile kendi içinde gruplara ayrılır kavga çıkar kendine güven,efendilik adamlık yeterli Allahın izniylede kimse kimseye gelip musallat olmaz Allaha şükür hiç olmadı.

Son düzenleme: 12 Ocak 2011
  16. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Hava atanlara saygın olmamasını anlarım ama mütevazi ve steroid kullananları da aşağılayamazsın.Sonuç olarak adam bu sporu disiplinli olarak yapıyor ve derece elde etmek için yada çabuk sonuç almak için zararlarını göze alarak bunu kullanıyor.Kendinden feda ediyor bu insanlar.Herkesin kendi tercihidir uslubun hoş değil bence.

17. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    kim demiş güçlenmek için kavga da yenilmemek için bu sporu yapmak bu sporu kirletir diye? ha sen saglık icin yaparsın saygı duyarım ama kişinin amaçlarına da sizin saygı duymanız gerekir. eger daha iyi kavga edebilmek için body ile baslıyorsa bu onun tercihi neden sporu kirletsin ki? sporunu güzel bir şekilde yapar hakkını verir her seyine dikkat eder ama daha iyi kavga edebilmek için.. bu mu sporu kirletir yoksa ben saglık için yapıyorum deyip de ayda 1 çalısan çalıstıgında da sallama çalısan sporun hakkını vermeyen beslenmesine özen göstermeyen sonra da ben sporcuyum diye ortalıkta gezen mi bu sporu kirletir?
    sporu kirletmek sporun hakkını vermemektir haa amacı masum olan bir insanı ezmek bile olsa bu sporum kirlendigini degil o şahsiyetin hayatının kirlendigini gösterir..ikisi arasındaki ayrımı yapmak lazım..
    kısacası bu sporun yapan herkesin ideal ahlaklı olmaması sporun kirlendigini degil o insanların kirlendigini gösterir sporu kirletenler bu sporun hakkını vermeyipte sporcuyum diye ortalıkta gezenlerdir..

18. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    wolfmen kavga için spor yap bu senin tercihin saygı duyarım ama yanlış spor yapıyorsun kick box,jiu jiutsu,wings tsun filan yap.bunları bilen bir adama çarparsan 30-40 saniyede adamı body mady dinlemez pert ederler body building kavga için yanlış bir spor.Güç degil teknik,hız,gerçek benzeri antremanlar devamlı vurma ve savunma reflekslerini gelişmesi vs.vs uzar gider ayrıca bu benim tercihim sokaklarda dayılanan küfür eden ona buna güç gösterisinde bulanan saygısız terbiyesiz serserilere saygı duymam lanetlerim kınarım delikanlılık ayrı birşey serserilik ayrı.Bu arada konuda şikayet edilen yere geldi malesef
    bana cevap olarak body kavga filan yazmayın mukayese edilen benzer konular var oraya yazın lütfen anlatır durursunuz artık yok adam kol böyle yok vurur adamı devir Aikido diye Judo diye birşeyler var güce gerek yok zaten çete kuracaksanız makina filan alın birebir kavga 10 yıl önce tarih oldu

19. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    ben kavgayı savunan bir insan degilim.. ideal ahlakta kavga son tercihtir ama kavga icin bu sporu yapan bu sporu kirletmez baskalarını eziyorsa bu onun ezikligini ahlak yapısını gösterir... şahıslar kirli olabilir ama bu sporu kirletmez sporu kirleten hakkını vermemektir.örnek vereyim..iki kişi düşünelim;
    1.)kavgacı yapıda biri olsun ama sporu hakkıyla yapan biri olsun(gereken disipline sahip olsun)
    2.)gayet güzel ahlaklı olsun ama sporu hakkıyla yerine getirmeyen biri olsun..
    yorum:ikinci adam halk arasında sevilen sosyokültürel düzeyi daha yüksek olan bir insandır bunu kabul ederim ama bu sporu kirleten tam tersine 1. kişilk degil, ikinci örnegimiz yani sosyokültürel seviyesi yüksek olup itimat edilen kişidir....
    bu ikisi arasındaki ayrımı yapmak lazım.......
    ideal sporcu ise hem bu sporun gereklerini yerine getiren aynı zamanda temiz ahlaklı itimat edilen kişidir...

arsonist bunu beğendi.
  20. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    cheat yapmak, hareketin hakkını vermemek,doğal olmayan hormon ilaç steroid vs almak niye bu sporu kirletsin ki mantıksız degil mi çok çok bunu yapan adam boşa harcıyacak vakti ve nakti (salon aidatı ) ve enerjisi olan adamdır kendini estetegini ve sağlıgını,gelecegini kirletir ama badici imajıyla sağa sola çatan adam onun bunun canını yakan adam zaten var olan badici kabadır saldırgandır afedersiniz beyinsizdir gibi önyargıları pekiştirmez mi hepimiz el birligiyle okumuş kibar temiz ahlaklı kendine nefsine hakim ruhen ve bedenen saglıklı bireyler olsak daha iyi değilmi ? Peygamber Efendimiz (SAV) ne demiş "En büyük pehlican öfkesini yenendir" Dün akşam evin önüne arabayı parkettim karşı binada ki komşu yaşlı amca bagırıyor oraya çekme araba gelcek diye :) amca dedim evin önüne çekmeyecemde nereye çekicem filan derken sinirlendim boşver dedim yaya olarak berbere gidecekken 3 tane 17-18 yaşlarında *** pis pis küfüler bagırmalar yol ortasında hayvani şakalaşmalar ulan dedim dal şunlara indir ama 3 kişiler çelimsiz tipler neyse dedim akşam vakti lanet olsun dedim.Sert sert bakarak yakınlarında yürüdüm diblerine girdim 5-10 cm üstümde takım elbise var hafif heybetliyim lavuklar sus pus oldu zaten body sayesinde hafif kalıbınız varsa belli oluyorsa karşıdaki hapçı psikpoat sarhoş yada profesyonel uzakdoğu sporcusu degilse pek gözü yemez kolay kolay

Sayfayı Paylaş