Kavga Durumundaki Adrenalin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bb78 tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar 16 yaşındayım ve kavgadan önce çok heyecanlanıyorum vucudum donuyor resmen yumruklarım kesiliyor ve hadi bitsin şu kavga diyorum.Kavga sırasında yumruk pozisyonu yakaladığımda beynim bir kere daha düşünüyor gibi 1 sn bekliyorum. Ve gücümü yeterince veremiyorum ve böyle dövebileceğim 2-3 kişiden dayak yedim. Bunu nasıl aşarız. ?

2. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    1-Kavga etmiyerek aşabilirsin.
    2-Çok kavga ederek aşabilirsin.

Seçim senin.

3. Aichi

Aichi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Aşırı heyacanın nedeni aslında korku kavga ettsem mi etmesemmi,edersem acaba dayak yermiyim diye kendine sordugun sorular, Kötü Çocuq haklı aslında en iyisi kavga etmemek , Çok kavga etmekte bir nevi antreman gün geçtikçe tecrübeleriniz artıyor , kendıne guvenınız artıyor dolayısıyla bu tur asırı heyacan ve donup kalma gibi problemeride aşıyorsunuz.

4. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Aslinda bu konuda kendi tecrübelerimi paylasmak isterdim ancak pek etik bi durum söz konusu degil. Burada nasil baskalarini dövebilirsiniz diye bilgi paylasimi yapmak cok yanlis seyler. Mecbur kalmadikca, kendini müdafanin disinda kavgalara karismamani tavsiye ederim sana.

5. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    kim daha güçlü yumruk atar? kim kimi döver? hangisi daha iyi ağız burun kırar? Çok body yapan yavaş birimi, az body yapan hızlı birimi, orta body yapan orta hızda birimi döver? body yapan mı döver taekwon do yapan mı döver yoksa aikido yapan mı hepsini döver yoksa ben bunları nasıl döverim? Ne olur Azalarak bitsin bu tarz konular, hemen bitsin demiyorum ha yanlış anlaşılmasın, ama azaltarak bitirebileceğimize inanıyorum bu konuları. Önce günde 1e düşürelim, sonra 2 günde bir. Bu şekilde bitirebiliriz gibi geliyor bunları.

Cloud ve cadocx bunu beğendi.
  6. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    dayak yemeden atamazsın demişler...
    ihtiyacın olan tek şey tecrübe
    ama elinden geldiğince uzak dur kavgada galip olmaz

7. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    bu adrenalin olayı değil,kavga etmemek en güzeli olsada bazen buna mecbur kalabiliyoruz.kimi insanların hayattan hiçbir beklentisi yoktur yada tamamen bilinçsizdirler yapacaklarının sonuçlarını düşünmezler ve halk tabiriyle gözü kara dalarlar ama senin gibiler yapacağının sonucunu düşünen kişilerdir genelde misal ters bir yerine vursam ölrmü,başıma bela alırmıyım diye sorgular geçer akıldan onların hesabı yapılırkkende sayak yeme olasışığı yüksektir,ama sen yinede kavgadan sonuna kadar kaç ama eğerki başka seçenek kalmadıysa vurmaktan başka birşey düşünme ve en kısa zamanda aikido öğrenmeye çalış kendine güvenin artar ve birilerini yaralayıp başına bela almadan kendini savunursun

8. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Bende normalde hiç kavga etmeyi sevmem, karşımdaki bana gelip vurmadıkca :) Geçen biriyle laf kavgası yapıyoduk birden geldi bana kafa attı, bende bi yumruk salladım kafasına geldi sonra eliyle kafasını korudu bende yumruklarla kafaya kilitlendim :)))) Bu nedir ya kavgada rakimin yakaladıgım bi bölgesine yumruklarımla kilitleniyom biri ayırmadıkcada salmıyorum :)

9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    vücut geliştirme forumunda böyle konuları görmek garip
    milletteki kavga merakınıda anlamış değilim hala :confused:

10. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

sen yine sallayabiliyorsun. tamam bende sallarım ama bende çok heyecan oluyor yani sallasam mı ? sallamasam mı ? die bi sn düşünüyorum tam sallayacagım yumrugum titriyor ve iyice hazır olmadan sallayamıyorum gibi hissediyorum yani birden vuramıyorum ama gel kavga etmeden çok rahat sallarım birden vurabilirim ama kavgada iş değişiyor benden eziklere bile dayak yiyebiliyorum. benim tek sorunum heyecan. Cesaret hapı yok mu yaw :D

11. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    :D :)) Bence Senin Tek sorunun Ne biliyomusun ? Dayak yemekden korkuyosun.. kavga etmeden önce rakibini kendi kafanda bitir, rakibini küçümseme derler ama sen küçümse.. aklında bitir işi ;))

12. BiLL

BiLL Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Kavga ile bir iş çözülmez en iyisi konuşmaktır.Ne demiş atalarımız "Hayvanlar koklaşa koklaşa insanlar konuşa konuşa " Ben durup dururken birine saldırmam ama bana saldıranada bakmam kendimi savunurum sadece...

13. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Boş konuşuyorsunuz.Ya kavga etmiyecek sorunu kökten çözeceksin yada çok kavga edip tecrübe kazanacaksınız ama dikkat edin sonu kötü olmasın.İşte 1-2 anımı sizlerle paylaşayım.Öncelikle kavgayı kazanmada tecrübe ön planda görünsede rakibinizin asla nasıl birşey olduğunu bilemezsiniz.Yani eğer yıllarca arkadaşlık yaptığınız birisi değil ise onun gücünü dış görünüşünden,cesaretinden vs anlayamazsınız.İşte 1-2 örnek.Şu anda yakın bir arkadaşım var kendisi 180 boylarında 80 kilo çok iri değil yapılı biride değil.Renkli gözlü sarışın bir çocuk.Dışarıdan bakılsa çok kolay dayak yiyebilen birisi.Konuşması mizacıda normal bir insan gibi.Yani o kavga eden elinde tespih sürekli atar yapan tiplerden yani potansiyel bay kavgalardan değil.Fakat bu çocukta öyle bir güç varki.Biri buna senin yaptığın gibi sataştığı zaman öyle indiriyor ki.Bilek güreşinde bileğini okulda büken yok doğuştan çok kuvvetli.Beli çok kuvvetli.Kavgasına rastlamadım ama görenler kendinden 1-2 yaş büyük birini basket oynarken potadan potaya vura vura dövdüğünü söylüyor.Yani bu çocuk gibi biriyle karşılaşma ihtimaliniz var.Sonra anlatırsın XxBadyxX rakibini kafanda bitir vs diye.Karşına böyle görünüşte küçümsüyeceğin biri çıkar tabiri caizise süt çocuğu görünümünde ama seni öyle bir döverki 1 yumruk atamadan yerde bulursun kendini.Sonra da dayak yedim diye konu açmaya cesaret edemezsin.Bir diğer arkadaşım kardeşim sayılır bunlar ikiz kardeştir.Birinin boyu 178 diğeri 170.2 side 10 yaşından beri bu işlere meraklı sürekli şınav-mekik-ağırlık çalışırlar.Birçok kişinin imreneceği bir vücutları var ama profesyonel olarak değil öyle şınav çekeceğim der çeker.2 side sinirli tipler kavga potansiyeli olan tipler ama bunlarıda dışarıdan anlıyamıyorsun.Özellikle 170 olan kontrolü olan biri ama 178 olan tam bir pisikopattır kavgada.170 olan arkadaşım tek seferde gözümün önünde 150 mekik çekti.Diğerini görmedim ama 100 şınavı görebildiğini söyledi.Barfiks te ise burada birçok kişinin göremiyeceği sayıyı görebiliyorlar.Kavga tecrübeleride çok fazla.Bu adamlardan birine rastlarsan sana tavsiye elin melin titremesi önemli değil nasıl yumruk attığını biliyorum bana atar arada.sen ısınmaya başlamadan 1-2 vuruşta çok rahat indirir.Yani adrenaline gerek kalmaz böyle bir adam karşına çıkarsa.Hepsini görsen normal insanlar ama sıradan değiller..Ayrıca Dayak atsanda karşıdakinin intikam alması muhtemel.Bu sporu aynı zamanda böyle(kavga tarzı) duyguları bastırmak için yapıyoruz.Şöyle çocuk çocuk konular açmayın artık.Bu işte yenen yok.Döversin döversin dayak yersin bu kadar basit.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2010
  14. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Doğrudur Kardeşim ne diyim :) Bende 2 Dk da 100 mekik yapıyorum tek seferde Gerçekten diyorum hatta salonda hocamın önünde yaptım :D

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Haziran 2010
  15. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Kavga sırasında istem dışı korku,adrenalin,heyecan olacaktır. Bu gayet normaldir. Senin yapman gerekin bu hisleri belli etmeden kavgaya odaklanmandır. Bu duygular seni normal halinden 3 kat daha dirençli tutar. Vücut artık hareket ister. Yani kavgada seni resmen delirtir.
    Sana Tavsiyem bu duyguların sana zararı yoktur aksine ihtiyacın vardır. Kavga sırasında sinirli olmayıda bilmelisin. Bu rakibini kışkırtır. Sinirlenemiyorsan bile Sinirlenmiş gibi ol. Rakibi korkutmada birebirdir sinirli görünmek...

[ Bazı arkadaşlarımız kavga etmemek en iyisi demiş. Çok haklılar ama kavga bazen şart oluyor. Örneğin: Benim yapım ezilmeye dayanamaz. Bana benden üstün gibi davranırlarsa benim için ölümdür. Kendimi ezdirmemek için ölümüne kavga edebilirim. Bu örnek benim için geçerli senin için başkası geçerli olabilir. Ama emin olun hayatta kavganın şart olduğu yüzlerce zaman olacak. Bu yüzden kavga etmeyi az da olsa bil. ]

16. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bir arkadaş hayvanlar koklaşa koklaşa insanlar konuşa konuşa... demiş
    kendi düşüncem
    dövüşle ilgili bir sürü konu var. araştırırsan bulursun
    kısacası özetleyeyim.bir dövüş sporunu iyi yapmanın çok faydası olur.
    ikincisi sen kimseye karışma. kavga konusunda tereddütdeysen kavgadan uzakdur. sonuçta 1-0 yenik başlarsın.

17. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    geçen dershanenin kantininde bi çocuk bana ''genç ordan bana bi su uzatır mısın?'' dedi,duydum ama dönüp bakmadım,zaten kavgacı biri değilimdir. Sonra çocuk napıyo la bu dedi ben yine bakmadım,adrenalin arttı bende :) sonra baktım iş kızışacak,gittim elime bi su aldım gözünün içine bakarak suyu önüne pat diye koydum,bi ses çıkarmadı,ki çıkarsa o anda vuracaktım sonucu ne olursa olsun,çünkü toplumun içinde rencide olmaya tahammülüm yoktur.
    eğer bu çocuk bu hafta da benzer birşey yaparsa,kamera olmayan bir sınıfa çekip,kafes dövüşü yapacağım onunla :D ,çünkü benim için zorunlu olacak.
    kavga gereksiz diyenler var.evet bence de gereksiz.ama şunu düşünün,karşındaki seni küçük görüyor ve milletin içinde rezil etmeye çalışıyor,gururunu kırıyor başını eğip susmak mı gerekir yoksa gereken cevabı vermek mi gerekir.sonucunda dayak yesem de cevabını veririm.

18. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    neye varlık atarsak o var olur.

19. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Senin dediğin ayrı.Ama bu tür konuları açanlar bizzat kavgacı olmak için açıyorlar.Yani profesyonel olmak için.Kavgada nasıl rakibi direk indirebilirim sorusu bunun içindir mesel****avga için hangi spor bunun içindir mesela.Hep kavgaya yöneliktir.Yoksa tabiki kavga edeceksin.Kavgaya karşı olan yok.Sorun şu.Bu konuları açanlar(bu konuyu açan olmuyabilir genelleme yapıyorum) senin dediğin gibi potansiyel kavga insanlar.Yani sürekli bir arayış içindeler kavga çıkarmak için.

diego7 bunu beğendi.
  20. alpercuhaci

alpercuhaci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kavga etmek iyidir. simdi bu yazdıklarımdan dolayı tepki gorebilirim ama işin boyutunu degiştirmeden yumruk yumruga kavga etmek gercekten iyidir cunki yasadıgımız sosyal ortamda bir cok hayvan barınmaktadır insanları rencide eden asagılayan gucune fizigine arkasına guvenen bir cok insan bunu kendine ve etrafındaki insanlara ispatlamak için gozune kestirdigi insanlara haksızyere bela olurlar. bence boyle tiplerden cekinmemeli gerekli ve hak ettigi tepkiyi gostermeliyiz bugun kavgadan kacalım bize bişiy olmasın baskasına olsun hak ettikleri tepki gormedikleri surece boyle insanlar ne yaptıgının farkına varmaz hatta zevk alır. adrenalinin aslında senin için hayati onemi vardır vucudu cok ani olarak fiziksel aktiviteye hazırlar ve o an hissettigin acıyı uyusturur. boks gibi özet ve etkili bir dovus sporu yapmanda fayda var

SoldiersOfGod ve Kötü Çocuq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş