Kastan kilo veriyorum yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thementalist tarafından 2 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. thementalist

thementalist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah 4 tane yumurta beyazı ve ağırlık çalıştığım gün içindede 400 gr tavuk göğsü yiyorum ama yinede 1 ayda 1.6 kastan kilo vermişim arkadaşlar bunun sebebi ne olabilir protein almama rağmen kastan veriyorum kardioyumu tamamen bırakmalıyım , doktoramı gitmeliyim gideceksem ne uzmanına?

acemierkan bunu beğendi.
  2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Kastan Verdiğni Nasıl Anladın?

acemierkan bunu beğendi.
  3. thementalist

thementalist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    salonda tartıldım kağıtta yazıyo sonuçlar

acemierkan bunu beğendi.
  4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    O Makinelere Güvenme Derim. Bikaç Saat Sonra Tekrar Baktığında Bazı Değerlerini Farklı Gösterir Enazından BEnm Gördüğüm Makineler Öyleydi.

acemierkan bunu beğendi.
  5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Beslenmenin düzgün olduğuna emin misin sadece yumurta veya tavukla olmaz.

acemierkan bunu beğendi.
  6. thementalist

thementalist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    spordan önce haşlama bulgur gündede 1 dilim tam buğday ekmeği süt ve süt ürünleri tüketiyorum ama ağırlıktan sonra kardio yapıyorum 20dk o sebeb olabilirmi acaba

acemierkan bunu beğendi.
  7. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    cok sık antrenman yapıo olamaz mısın.

acemierkan bunu beğendi.
  8. thementalist

thementalist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    4 gün gidiyorum haftada ama doktoramı görünsem acaba

acemierkan bunu beğendi.
  9. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    aynı bölgeyi çok yoruyor olamaz mısın ?.

acemierkan bunu beğendi.
  10. Emreoz07

Emreoz07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Doktora kesin görün bence

acemierkan bunu beğendi.
  11. thementalist

thementalist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    En fazla 2 kez çalışmışımdır aynı bölgeyi haftada

hangi bölüme görünücem acaba?

acemierkan bunu beğendi.
  12. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    ayrıca gunde cardıyoyay a kadar zaman harco-ıyorsun ayrıca nasıl beslenıyosun ayrınılı yazarsan
    paran varsa bcaa al derim........................

acemierkan bunu beğendi.
  13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle kastan verdiğinizi nerden biliyorsunuz. Aletlere pek inanmayın derim. Vücut ölçülerinizde değişme var mı örneğin sağ kolunuz soğuk 38 diyelim artık 36 filan mi ? Yoksa vücut ağırlığınız örneğin 70 kg iken 68 kg mi ? Belki yağdan vermişsinizdir yada su atmışsınızdır onun için diyorum. Bunun yanı sıra ne kadar sıklıkla cardio çalışması yapıyorsunuz ? Eğer kaslarınızı yeteri kadar beslemiyorsanız kas kaybınız normaldir. Beslenmenizi gözden geçirmenizi öneririm. Ve ek cardio yapıyorsanız bcaa kullanabilirsiniz. Kas kaybınızı min. indirmek için.

thementalist ve acemierkan bunu beğendi.
  14. acemierkan

acemierkan Yeni Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tornacı
    Yer:
    gaziantep
    Dostum bence senin doktora falan ihtiyacin yok senin dinlenmeye ve 3 günde bir spor yapmaya ihtiyacin var bence çok zorlarsan bir bölgeyi oradaki yağlar tamamen kaybolur eğer çok ciddi bir anormallik yoksa vucudunda bence çok zorladiğinda yağlar hatta derinin altindaki sivilar boşalmiş olabilir çaliştirdiğin yerlerin +senmi iyi bileceksin makinemi diğer arkadaşin belirttiği gibi eridiğini düşündüğün gölegeyi ölç ve kuvvet testi yap sen eridi sanarsin ama sadece yağ atmiştir hacim küçüldüğü halde kas kuvvetlenip germe gücü yükselmiş olabilir kasinin kuvveti ayni veya artişda ise kaslarim eriyor diyemezsin ve beslenmene gelince dostum yumurtanin akini yiyorsun ama sarisini yemiyormusun bu saçma bence tamamini tüket ve sadece sabeh 1-2 tane yumurta ye fazla abartma beslenmene az yağli inek eti, somon veya palamut baliği ,tavuk göhsü,yer fistiği,ayçekirdeği,kabak çekirdeği,findik içi,yeşil(antep)fistiği içi,ceviz içi,leblebi,misir çerezi,badem,karpuz çekirdeği,sarimsak,bitter çikolata,bezelye,brokoli,elma,nar,muz,havuç şeklinde beslen ve yumurtaninda sarisini mutlaka ye birde baliklarin derisini asla yeme o ufacik hamsiyide tüketme boşa yediğin balik kadar deri yemiş olursun o da kana zarali derisiz vaziyette ucuz olarak somon ve palamut tavsiye ederim para bolsa çipura takil iyi beslen kasin falan erimez bence hatta istersen 1-2 hafta sporu birak vucudun dinlensin.umarim yardimci olabilmişimdir.

thementalist ve SouL61 bunu beğendi.
  15. thementalist

thementalist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Görünüşte kas olarak bir değişiklik yok ben spora başlayanı 3 ay oldu ilk 2 ay cardio ağırlıklı yaptım ama kas kaybı 200 gr oldu yani ağırlığı artırdıkça kas kaybıda arttı haftada 4 kez gittim 3 gün ağırlık 1 gün cardio ağırlık yaptığım günler 10 dk ısınma ağırlık sonrasıda 20 dk koşu yaptım
    beslenmeye gelince ağırlık yaptığım gün 4 yumurta 400 gr tavuk net tükettim peynir,süt,yoğurttda bol tükettim karbonhidrat olarak1 -2 dilim tam buğday ve spor öncesi haşlama bulgur tükettim, bir kayıp olsada bu kadar büyük yıkım benide şaşırttı bencede ölçümde bir terslik var protein almama rağmen protein seviyem çok düşük çıkıyor artan tek şey direnç gözüküyor teşekkürler arkadaşlar dediklerinizi uygulucam

Son düzenleme: 4 Şubat 2012
    acemierkan bunu beğendi.
  16. acemierkan

acemierkan Yeni Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tornacı
    Yer:
    gaziantep
    Görünüşte kas olarak bir değişiklik yok ben spora başlayanı 3 ay oldu ilk 2 ay cardio ağırlıklı yaptım ama kas kaybı 200 gr oldu yani ağırlığı artırdıkça kas kaybıda arttı haftada 4 kez gittim 3 gün ağırlık 1 gün cardio ağırlık yaptığım günler 10 dk ısınma ağırlık sonrasıda 20 dk koşu yaptım
    beslenmeye gelince ağırlık yaptığım gün 4 yumurta 400 gr tavuk net tükettim peynir,süt,yoğurttda bol tükettim karbonhidrat olarak1 -2 dilim tam buğday ve spor öncesi haşlama bulgur tükettim, bir kayıp olsada bu kadar büyük yıkım benide şaşırttı bencede ölçümde bir terslik var protein almama rağmen protein seviyem çok düşük çıkıyor artan tek şey direnç gözüküyor teşekkürler arkadaşlar dediklerinizi uygulucam ---thementalist KARDEŞ SÜREKLİ GRAMAJLARDAN VE KİLGRAMLARDAN BAHSEDİYORSUN HERŞEY HACİM VE KİLO DEĞİL UNUTMA BEN BİKERESİNDE SAĞLAM BİR BİLEK GÜREŞCİYİ YIKMIŞTIM ADAMIN KOLU BENİMKİNİN EN AZ 2 MİSLİ KALINDI AMA ANLAŞILAN HEPSİ KAS DEĞİLMİŞ VE BİR ZAYIF UZUN BOYLU ARKADAŞIMIN ELİNİ SIKIP GÜCÜNÜ TEST EDEYİM DEMİŞTİM BİR KERESİNDE O DA BENİM KOLLARDAN RAHAT 3 MİSLİ İNCE KASSIZ KOLLARA SAHİPTİ AMA İLGİNÇ ŞEKİLDE BENDE GÜÇLÜYDÜ KİLO VE GÖRÜNÜŞ İNSANI YANILTIR ÖNEMLİ OLAN KUVVET EĞER GÜCÜN SÜREKLİ ARTIYOSA BU VUCUDUNDA SORUN YOK DEMEKTİR BENCE AMA İLLEDE ŞÜPHELENİYORSAN DOKTORA GİT GİTMESİNEDE SANA BIRAK SPORU DER BENCE BUNADA HAZIR OL ,HA BİRDE DİNLENME MESELESİNİ YAZMAYI UNUTTUM EMİNİM BENDEN DAHA BİLGİLİ ARKADAŞLAR VARDIR SENİ AYDINLATACAK BEN AKLIMIN YETTİĞİ KADAR YAZAYIM BİLGİM KADAR SEN DAHA UZMAN ARKADAŞLARADA DANIŞ BU DİNLENME OLAYINI ÇÜNKÜ SENİN SORUN DİNLENMEDE OLABİLİR BİLDİĞİM KADARIYLA KASLAR ZORLANDIKÇA ARTIŞA GEÇİYOR AMA KASLARI ÇALIŞTIRIRKEN KAS OLUŞMUYOR TAM TERSİNE KASLAR YIKIMA UĞRUYORMUŞ SONRA DERİN(REM)UYKUSUNDAYKEN BÜNYE O ZORLANAN BÖLGEDE KAS OLUŞTURMA İŞLEMİ UYGULUYORMUŞ YANİ İYİ UYKU DA ÇOK ÖNEMLİ SEN ACABA UZUN UYUMANA RAĞMEN SAAT BAŞI UYANDIĞINDAN BİR TÜRLÜ VUCUDUN GEREKLİ ONARIM VE İNŞAAYI YAPAMADIĞINDAN OLABİLİRMİ SORUNUN YANİ UZUN DEĞİL DERİN VE KESİNTİSİZ BİR UYKU LAZIM V.G.YE 10 SAAT SAAT BAŞI UYANARAK UYUMAK DEĞİLDE KESİNTİSİZ 6-8 SAAT UYUMAK LAZIM DİYE BİLİYORUM.VE BESLENMEN SADECE ET OLARAK TAVUK YEMEN SAÇMA OLMUŞ ZİRA DEDİKLERİNE GÖRE BİTKİSEL AYNAKLAR ÇOK VERİMLİ DEĞİLMİŞ YANİ V.G.Cİ BOL BOL ET YİYECEK SEN EĞER PARASIZIM DİYORSAN O ZAMAN KIRMIZI ETTEKİ DEMİR MİNERALİ İÇİN DECAVİT VEYA ELEVİT KULLAN İÇİNDE 60MG DEMİR VAR 6 AY İÇİNDE 1-2 PAKET KULLAN YETER ÜSTÜNEDE BEMİKS-C AL B GRUBU İÇİN ÇİNKO İÇİNDE SOLGAR ZİNC PİCOLİNATE AL BALIK YİYEMEDİĞİNDEN MARİNCAP 500MG OMEGA3 KULLAN HEPSİ ORTALAMA 40-50 CİVARI OLUR BU İLAÇLARIN MALİYETİ EĞER PARA YOKSA BUNLARA TAKIL PARA VARSADA İYİ BESLEN ÇÜNKÜ( SOLGAR ZİNC PİCOLİNATE )HARİCİ DİĞER ELEVİT,DECAVİT,BEMİKS-C,MARİNCAP İLAÇ FORMUNDA SENTETİK BULUNDURUR DİYORLAR TAVSİYE ETMİYO KİMSE BEN UCUZ DESTEK YAZAYIM DEDİM AMA EĞER BALIK SEVMİYOSAN VE TÜKETMİYOSAN O BALIK YAĞINI(MARİNCAP 500MG 13TL) KULLAN DERİM SANA EN AZINDAN ONU KULLAN BENCE İNŞALLAH YARDIMCI OLMUŞUMDUR KARDEŞ SAYGILAR.

17. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    merhaba, bu kas kaybı sıkıntısı herkezde var. genelde kas kaybı varmı yokmu ölçüm makineler,nden anlıyoruz. ben bir ara ayda 900 gr kas kaybı yaşamıştım. sonra 300 gr aldım, sonra 200 gr aldım, hiç almadığım aylarda oldu. en son dün ölçüm yaptırdım ve 1 kg kas kaybı olduğunu gördüm şok oldum. halbuki beslenmemde değişiklik yok. hemen arkasından arkadaş tartıldı ve 3 kg kas kaybı olduğunu gördük. gel gelelimki vücütlarımız gayet atletik ve bir önceki aya göre ağırlıkları daha da arttırabildik ve kolay çıkardık. artk ölçüm yaptırmayacağım çünkü çıkan oranlar çok saçma. hatta ve hatta yağdanda kilo vermeme rağmem yağ-kas oranına göre vücüt yağ oranım artmış. en kolay ölçüm aynaya bakınca gördüğünzüdür. kolay gelsin.

acemierkan ve thementalist bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş