Kasta artış olmaması? yardım,önerileriniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve umut2705 tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. umut2705

umut2705 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir dünya body yapcam tarzı hayalle spora başlamıstım.Diyetisyene gittiğimde olmam gereken kas ağırlığını 200 gr eksiğine sahiptim 1 ay spor yaptım ve bu eksik 2kgye çıktı.Bunun nedenini özellikle antreman sonrası düzensiz beslenme olarak düşünüyorum.1 aydan sonra 2 hafta boyunca yapamadım spor vücudumda dikişler vardı onların açılmaması için.Şimdi 3 haftadır yapıyorum programımı da değiştirdim.Bu 3 hafta protein tozlu olarak geçti aynı zamanda düzenlide besleniyodum ama diyetisyene gittiğimde kas kütlemde ne azalma vardı ne artma.s diyetisyen bana tozun etkisini 2 3 hafta sonra gösterceğini söyledi ama bide ekledi eğer tiroidlerin çok hızlı çalışıyosa kas artışını engelliyodur diye.Arkadaşlar bu doğrumu? bana yardım edin niye kasım artmıyor? şu an boyum 181,kilom 70,10.3kg yağım var 33.5kg kas(bu arada kilo alıyorum ama kas olarak değil)

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    ilk önce herseyı gectım dıyetısyenını bılmem ama bır dıyetısyenın ısı troid degıldır yıllardır bu hastalıgı tasıyan bırısı olarak sana sunu söleye bılırım troıd bezlerının hızlı calısması kas almanı engellemez. kabaca bır örnek bır kısı 2000 kalorı ykıyordur eger cok calısıyorsa 2500 yakar az calısıyorsa 1500 gıbı degerler sallamasayon takılma ona ama temel mantık budur. yarın hemen bır doktora gıt th degerlerıne baktır eger troıdınde bır sorun var ıse ılac yazacaktır doktor ve ılacı kullanmaya basladıktan 1 hafta sonra hersey rayına oturur ve normallesır tabıkı ılacı hıc aksatmadan ıceceksın.. gelelım kas alamama konusuna. sımdı genel kanı agırlık kaldırdıkca kas artar mantıgıdır ancak agırlık kaldırdıkca yırtılan kaslar ıyı beslenme ve duzenlı dınlenme ıle gelısır. gunde 7ıla 8 saat uyku ıdealdır. gece 12 de yatıp sabah 8 de kalkan adamla sabaha karsı 6 da yatıp öglen 1 de kalkan adam aynı kası alamaz 12 de uyuyan daha ıyı gelısır cunkı vucudun bır ısleyıs mekanızması vardır ve buna dıkkat etmek gerekır. gelelım beslenmeye bende en basta cok duzenız supplement alarak haftalarca yanlıs yaptım. beslneme programı cıkarmak ıcın önce bu baslıgı bır oku derım ben https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenmeye-giri-t58540.html?p=586677
    supplementlerın ılk 3 ayda sonra kullanılması forumdakı genel kanı zaydasını ondan sonra goruyorsun. kaldıkı 1 ayda mucızler beklememek lazım 1 ayda cok ıyı antrenman beslenme ve dınlenme ıle max alınsın 700 gram kas alınsın hadı 800 de abart 1 kg de :D haftada 250 gram eder :D o yuzden cok demoralıze olma antrenmanını ve beslenmenı yazarsan buraya dıger yardımcı olacak arkadaslar ıcın de bılgılendırıcı olurlar nasıl bır sıstem ızleıdgını daha ıyı analız ederler ve daha fadalı cevaplar gelır sımdıden kolay gelsın

3. umut2705

umut2705 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya galiba ben herşey bir anda olsun istiyorum sabretmem gerekiyo olabilir sonuçta programım değişeli ve toza başlayalı 2 hafta oldu.Ah bu tez canlılık:D

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    evet hızlı sonuc almak ıstenmesı sonucu oluyor bunlar ama ınan bak 3 ay sonra bu msjlarını okudugunda neymıs be dıceksın ben bazen ılk msjlarıma ve konularıma bakınca guluyorum :D

Sayfayı Paylaş