kaslarda küçülme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve melihkaya tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. melihkaya

melihkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.ben haftada 6 gün çalışıyorum.özellikle de bench press(az ağırlıkla çok tekrar)...beslenmeme de dikkat ediyorum.acaba bu kadar çok çalışmam kaslarda küçülmeye,güçsüzleşmeye vb. yol açar mı??2-3 haftadır devam eden birisine ne önerirsiniz?
    şimdiden teşekkürler,saygılarımla...=)

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bence 6 gün çalışma fazla, eğer antrenman programın 1 günlükse; 1 gün çalışıp 1 gün dinlenmen gerekir, 2 günlük program uyguluyorsan, 2 gün çalışıp 1 gün dinlenmelisin.
    kasların yapılanması için dinlenmeye ihtiyacı vardır, haftada 6 gün antrenman bence çok fazla, 2-3 haftadır çalışıyor olduğuna göre temel programı uyguluyorsun demektir. bence haftada maximum 4 gün çalışmalısın... iyi çalışmalar diliyorum! saygılar!

melihkaya bunu beğendi.
  3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    2 veya 3. haftadaysanız bu hocanızın size verdiği bir uyumlu hale getirme programıdır. Bu program tipini bütün çalıştırıcılar ilk ayda altyapısını yetersiz gördükleri salon üyelerinde uygularlar. Sizin bu gibi "kaslarım küçülür mü ?" "güçsüzleşir miyim?" sorunlarını dert etmeniz için çok erken. Şu anda sadece parçalı ve ağır programlara kaslarınızı hazırlama dönemindesiniz. Hiçbir şeyi dert etmeyin. Hocanızın sözüne uyun. Hocanızın söylediklerinden aklınıza takılan olursa da gelin burada bize çekinmeden sorun.

melihkaya bunu beğendi.
  4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Draqo kardeşim, melih in sorunu uyguladığı program ile ilgili değil, onun sorunu kasları dinlendirmemesi, o zaman hocalarımız programı verdi diye her gün çalışalım hiç dinlenmeyelim mi? peki kaslar ne zaman yapılanacak? antrenmanda ağırlık kaldırırken kas lifleri kendi içinde zorlama ile yırtılır, dinlendiğimiz günler de de kendini tamir eder hacim kazanır, peki melih haftanın 6 günü antrenman yapıyor... tek dinlenme gününde mi yapılanacak kasları?

melihkaya bunu beğendi.
  5. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Melih beyin uyguladığı program zaten hacim amaçlı bir program değil. Doğrudur kendisinin dinlenmesi gerekiyor. Fakat uyguladığı program muhtemelen az ağırlık çok tekrar ve yoğunluklu olarak istasyon çalışmaları içeriyor. Günde 2 gün dinlenmesi yeterli olacaktır kendisi şu anda 1 gün dinleniyor. Kendisi parçalı program uygulamadığı için ve ağır kilolarla girmediği için dinlenmemesi çokta büyük bir problem yaratmayacaktır.

İlk ay programlarında , gelen herkese uygulanan temel istasyon çalışmalarının ve bazı hocaların kendi isteğine göre bazı kas gruplarının temel hareketleri çok küçük ağırlıklarla yaptırılabilir. Bunun sebebi kas liflerini geliştirmek yada kasa hacim kazandırmak değildir. Kas liflerini hazırlamak , bir nevi ısıtmaktır. Eğer kendisi parçalı programda çalışıyor olsaydı söylediğinize katılmamak mümkün olmazdı.

Tekrarlıyorum , bu programın amacı kasları yapılandırmak yada şekillendirmek yada güçlendirmek değil. Hazırlamaktır. Ama tabi ki kendisine sakatlıkları önlemek için haftada 3 gün dinlenmeyi önerebiliriz. Bu kendi bünyesine göre değişecektir.

melihkaya bunu beğendi.
  6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    melih bey programı hakkında ayrıntılı bilgi vermemiş ki? siz eğer kendisini tanıyorsanız ve programı hakkında bilgi sahibi iseniz yorumunuza diyeceğim yok, benim melih beyin söylediklerinden anladığım haftanın 6 günü çalışmasına kendisinin karar verdiği ve bu kararın doğru olup olmadığı hakkında bizim yorumlarımızı istemesidir...
    saygılar sunarım!

Son düzenleme: 2 Şubat 2009
    melihkaya bunu beğendi.
  7. Kaslı Velet

Kaslı Velet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Acil Cevap bekliyorum ...
    Bende netten bir program yaptım ama prgram hafif geliyor şekillenme var ama çok çalışıyorum normal program hafif geldiği için ağırlıkları ne zaman görsem elime alıp bir iki haraket yapıyorum 30 40 dk mı harcıyorum bi zararı olurmu
    evde 5kg lik ağırlıklarla çalışıyorum günlük 30 20 arası barfiks

Sayfayı Paylaş