kaslara vurmak??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bedd_v07 tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bedd_v07

bedd_v07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    malum lise de okuyoruz okulda birbirimizle şakalaşırken kollarımıza genellikle omuz kaslarına çok vuruyoruz.

vurulan kaslar ertesi gün antreman yapmış gibi ağrıyor acaba gelişmeye bi zarı olurmu yok sa zararı mı olur kaslara vurmanın.

bana yararı olur gibime geliyor sonuçta vurulunca yırtılma oluyodur ve kas kendini tamamlıyodur??*

saçma ama merak ettm şimdiden teşekkürler...

2. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    kasın zedelenir bir yararı olmaz toparlanması daha uzun zaman alır kasların antrenmanda yırtılması farklı bir olaydır ama eger yararı olsaydı antrenman yapmak yerine bi çoğumuz kendimizi dövüyor olurduk muhtemelen :)

3. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Sana katılıyorum nedir bizim arkadaşlardan çektiğimiz benimde güğüs kaslarımı kıskanan çok sınıfta arada şakasına kıskançlıktan vururlar yüzlerine 2 tane patlatmak isterim ama içim elvermez arkadaş sonuçta :)

4. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mit. Never Back Down'da Ryan denilen elemanın karın kaslarına çalışıyordu arkadaşı antrenman olarak. Denemedim ama bu yüzden gelişmekte bir artısı olduğunu düşünüyorum.

5. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    abicim hiçbir şey olmaz. kaslar zedelenmez. kaslar yırtılmadıkça zararı olmaz. Çünkü kaslarda glişkojen ve kas hücreleri bulunur. Hücreler sürekli saniyede yenilenebilecek mekanizmaya sahip. Yani istediğin kadar vur sorun olmaz. Eğer öyle olsaydı, boksörler, tekvandocular, karateciler kafes dövüşçüler zayıf kaslara sahip olurlardı(onlar bodyciden daha iyi vücuda bile sahipler).

Kasların ihtiyacı en başta karbonhidrat, sonrada protein. İkisini sağlarsan sorun olmaz. Ama yorgunum diyorsan L-Glutamin al. Bu seni rahatlatır antrenman sonrası ve sabahları. Kasları da korur.

Sayfayı Paylaş