kaslar gidince kilo düşer mi ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve opeh tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    selam arkadaşlar , üniversite sınavlarıdan dolayı 5 aydır spor yapmıyorum
    spor yaparken kilom 90 'dı tüm bölgeleri yüksek ağırlıkla çalışıyordum ve göbeğim az da olsa vardı, ama altından karın kaslarını yüksek ağırlıkla çalıştırdığım için karın kaslarım belli oluyordu.
    Şimdi ise 81 kiloyum karın kaslarım eskisi gibi belli olmuyor hatta daha da yağlandim ama bi yandan da omuz göğüs özellikle pazularımda hiç düşme görmedim sadece biraz hamlama var .
    sizce bu verdiğim 9 kilo neyden gitmiştir ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenmene göre yagdan, kastan, sudan gitmiş olabilir.En saglıklı çözüm belirli periyodlarda yağ oranını ölçtürmektir.

3. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    stresten gitmiş, sporu bırakmana rağmen zayıflamanı ancak böyle açıklayabilirim, stresli dönemdeyken kortizol hormonu salgılanıyor, Kortizol hormonu yağ hücrelerindeki enerjinin kullanılması için salınmasına sebep olur. Yağ hücrelerindeki yağlar yer değiştirir ve daha çok göbek çevresinde birikirler. Düzenli spor yapmaya başlayınca ve beslenmene dikkat edince eski formuna kavuşabilirsindumbelllls

Sayfayı Paylaş