Kasları Dinlendirmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ghosttr tarafından 18 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Forumdaki mesajları mümkün olduğunca taradım ama bölük pörçük cevaplar bulduğumdan burada net bir şekilde sormak istedim. (Yada bulamadım.)

-Bir Kas gurubunu ne kadar dinlendirmek gerekiyor?
    -Bu insandan insana değişiyormu?
    -Kas grubunun kendini daha hızlı dinlendirmesi için ne tür bir takviye kullanmak gereklidir?
    (Suplementtlerde nerdeyse hepsinde buna benzer bir özellik var. Esas olan BCAA mı?)
    -Eğer takviye birşeyle bir kas grubunu 24 saat içinde dinlendirmek mümkünse (nasıl mümkün?), aynı kas grubuyla her gün çalışılabilir! mi?

SAYGILARIMLA, şimdiden vereceğiniz cevaplara teşekkür ederim.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    kasları daha çabuk dinlendirmek değil. Dinlendirmeye erken başlamak vardır. Bunun için bcaa ve aminoasit türevleri iş görür. Ama neticede en az 48 saat her kas grubu için elzemdir.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Büyük kas gurupları 72, küçük kas grupları 48 saat diye genel bir düşünce var yalnız yeni başlayan seviyesindekilerin daha kısa dinlenmesi mümkün, bağzılarıda ileri seviyededir ve öyle yorarki kasları 72 saatte daha ağrıları bile geçmemiş olabilir, kasların daha çabuk dinlenmesi daha sık çalışmayı gerektirmez, ama 2-3 gün içinde dinlenmediği hissediliyorsa daha fazla dinlenmeyi gerektirir. Neticede steroid kullananların daha hızlı dinleniyor çalışsa onlar çalışırdı hergün her bölgeyi. Dinlenmek önemlidir, dinlenme, beslenme ve çalışmayı birbirine feda etmemek lazım.

4. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de öğrenmiş oldum ayrıca büyük bölgeler neresi?

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sırt, göğüs ve bacak.

kezahakeza1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş