Kasları daha çok yormak için

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yasin ibrahim terzioğlu tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    9 yıldır b.b. ile uğraşan bir abime sordum: "Kasları daha çok yormak istiyorum, hareketin son seti de bittikten sonra o bölgede yoğun bir ağrı ve her sette çalışırken yoğun bir şekilde kasların çalıştığını hissetmek istiyorum. Ne yapabilirim?" dedim. Bana dediği şu oldu: "Ters piramit süper set olarak gir. Bunu yaparken squad yapıyorsan mesela yürüyemeyecek kadar yorman lazım çünkü ben onu yaptığım zaman soyunma odasına bile zor gidiyorum." dedi. Dün uyguladım ve gerçekten de dediği gibi mükemmel ve tam istediğim gibi bir ağrı, çalışırken hissedilen o ağrı, ağrıdan sonra çalışılan bölgedeki hareketsizlik isteği, o yorgunluk... Bayıldım bu olaya. :D Sizlerle paylaşmak istedim ancak sorularım da yok değil.
    Şimdi ben çalışırken ters piramidi 8 tekrar yapabildiğim ağırlığın iki kademe üste(eğer makine ile çalışıyorsam 2 mandal aşağı) takıyorum ve setlerimi de:
    3 tekrar 80lbs(atıyorum)
    5 tekrar 70lbs
    8 tekrar 60lbs
    12 tekrar 50 lbs
    15 tekrar 40 lbs gibi.
    set aralarında dinlenmek yok sadece diğer harekete geçerken 2-3dk dinlenme var.
    Böyle yaptım memnun kaldım o ağrıdan. Daha önceki hissettiklerimden daha çoktu ve kasları öldürdüğümü gerçekten hissettim lakin bu yaptığım daha çok definasyon döneminde mi yoksa bulk döneminde mi yapılmalı? Yani sonuçta herkesin amacı farklı kimisine uygun kimisine uygun olmayabilir.

2. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    bu aslında normal setden sonra 4 kere drop set yapıyormuşun gibi oluyor set aralarından dinlenmediğin için.amaç daha hacim içinse bu yöntem çok iyi olmayabilir.bunun yerine set aralrında 1-2 dk dinlenip 6-10 tekrar arası yapabileceğin bir ağırlıkla 4 set yap.daha sonra son seti bitirince 30 sn dinlenip 2-3 tane de drop set şeklinde başarısızlık noktasına kadar yap.dinlenme süresi daha yüksek olduğu için daha fazla ağırlıkla kası zorlayabilirsin.ayrıca kası ben çok zorlamak istiyorum diyorsan kesinlikle eksantrik kasılmaya odaklanmak bunun en iyi yolu.buda hareketin negatif kısmında 4-5 saniye zaman geçirerek yavaş yavaş başlangıç konumuna gelerek yapabilirsin.

yasin ibrahim terzioğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş