Kaslanarak yağ yakımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Saigon tarafından 3 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Saigon

Saigon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba beyler 6-7 aydır bu sporun iyi kötü içerisindeyim. Kas kütlem fena sayılmaz küçüklükten oynamış olduğum futbol bacaklarda yüksek kas kütlesi oluşturdu.İnternette dolaşan yağ yakarken kaslanmak olayı ilgimi çekti. Ben de kafama göre bir program yaptım;

Her gittiğim gün için:

- 450-500 cal kardiyo
    - Karın çalışması
    - Bel çevirme
    - Dumbell lunge
    + her gün değişen bir bölgeyi çalıştırıyorum.

Program bu şekilde . Beslenme konusunda da ölüm orucunda olduğum söylenemez sene başında 5 kg vermiş biri olarak bu konuda tecrübem var. Ekmek yemiyorum, protein-tahıl ağırlıklı beslenme, fast-food yasak, şeker-un-doymamış ve hayvansal yağdan da uzak duruyorum.

Özetle bu şekilde sizce işe yarar bir şeyler olmuş mu, veya bu şekil bir diyet-antrenman şekli mümkün mü?

Teşekkürler.

YAŞ 18
    BOY 1.79
    KG 77

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ekmekte tahıldır. Tahıl yıyorsun ama ekmek yemıyorsun :)
    1-2 dilim siyah ekmek kilo aldırmaz tok tutar çabuk doyarsın.

yağ yakarken kaslanma terimini biraz açarmısınız yağlar kasa dönüşmezler yağı eneji olarak yakabilirsin.

3. Saigon

Saigon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tahıl'dan kastım erişte tarzı şeyler, somun ekmeğini tüketmiyorum zaten siyah ekmek de tercih etmemeye çalışıyorum.

Demek istediğim şey yağ yakma dönemindeyken ( kardiyo ve diyet ) beslenmemizin de protein ağırlıklı olduğunu varsayarak yani beslenmeden eksik kalmadan bir yandan da kas gelişimi mümkün müdür? Programda dediğim gibi ikisini aynı anda yürütmeye çalışıyorum kondisyon olarak zorluyor fakat işe yaramalı bence.

İnsan hem bi yandan yağ yakıp bir yandan da kas gelişimi yapamaz mı sorduğum şey bu.

4. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Saigon bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Aldığım kaloriyi ne kadar azaltırsam, o kadar çok kilo verir miyim?
    C- Günlük almamız gereken kaloriyi çok düşürmek, kilo vermeyi hızlandırmaz. Çok düşük kalorili diyetler uzun süre uygulandığında, vücut bu kaloriye alışır ve metabolizma hızı düşer. Metabolizma hızının düşmesi de günlük harcanan kalorinin azalmasına neden olduğu için kilo verme yavaşlar veya durur. Ayrıca diyet bittikten sonra da verilen kilolar daha hızlı geri alınabilir. Bu nedenledir ki, kontrolsüzce çok düşük kalorili diyetlerin uygulanması önerilmemektedir.

S- Kilo verme döneminde neleri yemekten kaçınmalıyım?
    C-
    * Kızartmalardan
    * Yağlı süt ürünlerinden
    * Kırmızı et
    * Rafine un ve mamullerinden (hamur işi, bisküvi, pasta vb..)
    * basit şeker içeren içecekler
    * basit şeker içeren gıdalardan (reçel,bal,çikolata vb..)

S- Kilo verme döneminde neleri yememde sakınca yoktur?
    C-
    * Haşlama, buğulama, fırında yağsız ve ızgarada pişirilen gıdalar
    * Tam tahıl ve mamulleri
    * yağsız süt ürünleri
    * beyaz et (özellikle göğüs kısmı)
    * balık eti
    * sebzeler
    * meyvalar
    * doymamış yağ ihtiyacı için kuruyemişler

S- Kilo vermek için cardio yapıyorum.Bunun yanında ağırlık ta çalışsam kilo vermem durur mu?
    C-Cardio yapıyorsanız yapacağınız ağırlık antreman şiddetiniz düşük olmalı hem kas kaybı az olur hemde cardioya katkı sağlar

S- Aynı anda yağ yakmak ve kas kazanmak mümkün müdür?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/a...ighlight=ya%F0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...ighlight=ya%F0

S- Cardio kas kaybına neden olur mu?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k...1.html?t=13831

S - Günde ne kadar protein almalıyım?
    C- Kilonuz başına, kas oranınızada bağlı olmak üzere en az yaklaşık 1,5-2 gr protein almalısınız.Bu değer definisyon dönemlerinde yada yoğun antreman dönemlerinde kontrollü bir şekilde artırılabilir.Verilen bu değerler vücut geliştirme ile ilgilendiğiniz dönemler içindir.Vücut geliştirme ile ilgilenmiyorsanız bu miktarlara çıkmayınız.

S- Günde ne kadar karbonhidrat almalıyım?
    C- Kas kütlesi kazanma dönemlerinde harcanan kaloriden fazla alınması mantığı ile kilo başına 4-6 gram arası karbonhidrat tüketilmesi tavsiye olunur.Definisyon dönemlerinde özellikle düşük karbonhidratlı diyetlerde günlük kilo başına 1-2 gr.a kadar indirilebilir.

S- Günlük yağ tüketimim ne kadar olmalıdır?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/almam_z_gereken_ya_miktar-t3497.html?t=3497&highlight=ya%F0

Devamı:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Kilo verirken kas kaybı her zaman olan şeydir bunu minumuma indirmek için beslenmene dinlenmene dikkat etmen gerek zaten önceliğin kilo vermekse kası kılo verdıkten sorna yaparsın ben 30 kg verdım kardıo ve body yaparak sımdı sadece body yapıp kas inşa ediyorum

Saigon bunu beğendi.
  6. Saigon

Saigon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    CaglarYıldız sen olayın biyolojik-hormonal kısmıyla ilgili bilgi vermişsin sağolasın fakat ben daha çok antrenman yönüyle sormuştum. Oradakilere göre günde 2 farklı idman şekli izlemem gerekicek ki bu benim için söz konusu değil günün belli bir zamanında kan şekerimi düşük tutup kardiyo-yağ yakımı yapıp diğer bir zaman da yüksek şeker seviyesi ile kas inşaasından bahsediyor. Benim sorduğum şey tek bir idmanla bu ikisi gerçekleşir miydi ama ordakine göre bu pek mümkün görünmüyor.

Kısaca gönderdiğin bilgi tam olarak sorduğumu cevaplamıyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:59 ----------

Bilgiler için teşekkürler ben de sana katılıyorum bence insan vücudu bu iki işi de aynı anda yapabilir aşırı doza kaçmadığı sürece. Zaten benim bahsettiğim yağ yakımı çok yüksek bir miktar değil maximum 4-5 kg dan bahsediyorum şişmanlık söz konusu değil sadece yağ oranını düşürüp kasları belirginleştirmeyi hedefliyorum burası da önemli bence. Yani çok fazla yağlı bir insanın zaten bu programı yapması anlamsız olur. Benim göbeğim filan yok sayılır durumum o şekilde. Bunu da belirtmeliyim. Onun için böyle bir konu açtım. Ayrıca supplement kullanmayı düşünmüyorum. İdman kısmında bu şablonu deniycem Şubat'a girdik tecrübe ve gözlemlerimi paylaşırım yaza doğru

Sayfayı Paylaş