Kas yapmayla birlikte şişen göbek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TurTaa tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    Ben şuan 8 aydır bu sporu aralıksız yapmaktayım.
    75 kilodan 91 kiloya çıktım.Bırakmadan önceki başladığım dönem 70 kilo flndım.

Çok iyi bir yere geldim şuan body de,vücudumdan çok memnunum ancak,göbeğin belli bir derece çıkması dar giyinince görüntüyü bozuyor.
    Karbonhidratı sadece antrenmandan önce alıyorum belli ölçülerde,karbodan kısmalı mıyım göbeğin gitmesi için,bu seferde gücüm mü gider antrenmanda ...
    Cardio falan çalışmak istemiyorum,kas kaybederim diye. Ne yapmalıyım .

2. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Aynı şekilde bendede şu anda aynı problem var. 7 Haziran'a kadar göbeğim hakkında söylenen bütün sözleri sineye çekmek ve bu zamana kadar daha çok kas kütlesi kazanmam lazım. Yani yemeye ve çalışmaya tam gaz devam. İnsan kilo alıp genişledikçe kendini daha güçlü hissedermiş. Şimdi tabi ki hiçbirimiz heybetimizden ödün vermek istemiyoruz. Bende öyle geçen sene bunu yaşadım Cardio dönemimde 97 kilodan 88 kiloya düştüm ve inanılmaz derece moralim bozuldu kendimi çok küçülmüş hissettim. Bu senede cardio yapıcam fakat kilo verme işini haftada 1 kilo ile sınırlı tutucam ve uzun vadede yani 3-4 ay bütün yazımı bu işe ayırıcam çünkü insan çabuk kilo verince hem kendini birden ufalmış hissediyor hemde daha çok kas kütlesi kaybediyor ve çabuk verilen kiloda elbette çabuk alınıyor vücuttaki deformasyondan bahsetmiyorum bile. Evet dediğim gibi hiçbirimiz heybetimizden taviz vermek istemiyoruz ama bu yapılmak zorunda belin belirli bir ölçüyü geçtikten sonra kalpteki yağlanma riskide artar. Cardio kalpteki yağlardan kurtulmanında ayrıca en etkili yoludur.

3. Tahirr

Tahirr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    Kadıköy
    cardio yu bilinçli yapınca kas kaybının çok olacağını zannetmiyorum ama tabi ustalar ve kendin daha iyi bilirsin (=

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 1 cardio yapayım o zmn,4 antrenman + 1 kardio.

5. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio yaparken karın kaslarına dikkat ediliyor sanırım; Göbek olmuş diyorsun karın kaslarına biraz daha yüklenecek harketler yaparsan yağlar kasa döneşebilir. Kilo alman zaten vücudun bady yüzünden irileşmesinin nedeni

6. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    hala daha yağlar kasa dönüşür diyenler var.Yağların kasa dönüşmesi diye bir şey yok kaç kere yazıldı söylendi.Yağlar kas ve deri arasındadır.Cardio yapmanın nedeni de yağların yakılıp kasların belirginleştirilmesidir.İsterseniz bin tane mekik çekin göbeğinizde yağ varsa o tabakanın altında kas yaparsınız sadece, ama belli olmazthums:

GokerAmca bunu beğendi.
  7. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ayrıca bölgesel yağ yakımı diye birşeyde yoktur. Göbeğini eritmenin yolu sıkı diyet programı, sıkı ağırlık ve kardiyo idmanıdır..

8. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bende daha hiç göbk yok şimdiy kdar hiç olmadı uymarım bundan sonra da olmaz

9. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyodan önce ve sonra olmak üzere 5'er gr BCAA alman kas yıkımını minimuma düşürecektir.thums:

10. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benimde şimdiye kadar hiç göbek problemim olmamıştı yaklaşık 1 sene b.b yaptıktan sonra spora 3 ay gibi bir süre ara verdim ve yaptığım baklavaların yerini şöbiyet kıvamında bir yağ tabakası aldı. daha sonra araştırdım acep nedendir diyerek meğerse yağ, kas olan bölgenin üzerine daha kolay ve çok birikiyormuş. neyse ki 2 aydır yeniden başladım da biraz toparladım durumu:)

Sayfayı Paylaş