Kas yapmak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lakara03 tarafından 13 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. lakara03

lakara03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    14 yaşındayım 50 kg 170 boyum var arkadaşlarımın hepsinin pazu kasları güçlü ve sert cok cılız kalıyorum kendimi geliştirmek istiyorum evde 1 adet dumball aldım 5kgluk babam 5kg sana cok ağır dedi ne yapabilirim ? :confused::confused::confused::confused:

2. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    bende 14 yaşındayım baban doğru söylemiş benim babamda bu yaşta dumbella çalışma diyor. biz sadece düzenli olarak şınav mekik barfix ve türlerini çekmeliyiz ben kısa zamanda şınavla baya göğüslerimi şişirdim. sende deneyebilirsin ve forumda yeni başlayanlar bölümünden çeşitli antrenmanlara ve yapman gerekenlere bakabilirsin.

lakara03 bunu beğendi.
  3. cazkopat

cazkopat Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara & Pursaklar
    ben şunu anlamıyorum forumda konuşulan boy uzamasını engelleme , kemiklerin çabuk sertleşmesi ile bahsedilen konular çok yüksek ağırlıklarla olan çalışmalar için geçerlidir. Kemiklere baskı uygulayan hareketlerdir. 3-5 kilo ile bunların olacağını düşünüyorsanız markette vb. ağırlık kaldırmayalım ?

5 kilo şöyle ağır gelebilir. Başlangıçta 5 kilo seni zorlar ve bu zorlamada kasların gelişmesini daha çabuk sağlar.

lakara03 bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    5 kg agır degılkı ben markette 10 kg lık su tasıyorum eve okul dönüşü sımdı boyumun uzamasını engelliycekmi :)

bence boyu squat halter kaldırma gıbı hareketler durdurabılır.

lakara03 bunu beğendi.
  5. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    kimse boy uzamasını engeller demedi ki :D

lakara03 bunu beğendi.
  6. OKİ

OKİ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    5 kilo ağır değil ama bana göre yeni başlayan birisi için ağırdır. 1-3-5 diye gitmeli bence ağırlıklar başlangıç için.

lakara03 bunu beğendi.
  7. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yabi yapınada bağlı bende 14 yaşında 54 kiloyum bende 7.5 kiloyla çalışıyorum dedimya yapıya bağlı ben 13 yaşımda evde kendi kendime takılırken 3 kg ile başladım 1-2 ay sonra hafif gelmeye başladı.alabilirsen takmalı setlerden al derim 15 kg fln ama haraket doğru yapıldığı sürece bi sorun olmaz 5kg çok ağır geliceğini sanmam

lakara03 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş