kas yapıp kalınlaşmadan incelmek

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve bupek tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bupek

bupek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 2 ay önce obezite ameliyatı oldum.Hızlı kilo veriyorum ve vücudumda deformasyon olmasından korkuyorum spor yapmam şart ama daha önce bilinçsizce spor yaptığım için vücudumda özellikle alt bacakta kaslanma ve kalın bir görüntü oluşmuştu aynı olayı tekrar yaşamamak için ne yapmam gerekli?eve yürüyüş bandı almayı düşünüyorum fakat hangi tempoda ve ne kadar süreyle kullanmam gerekiyorki bacaklarda kaslanma olmasın.Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    deforme derken deri sarkmasından bahsediyorsun sanırım bunun icin kas calısması yapman gerekir ama kas yapmak istemiyorum diyorsun cardioyla bunları halledemessin ya estetik olacaksın ya da kas calısması yapmalısın kg ları hafif tutarsın zaten istesende cok fazla kasa sahip olamassın kadın oldugumuz icin ben yıllardır body fitness yapıyorum 45 kg verdim toplamda ne sarkan bir yerim var nede löp löp yaglar bunu bu spora borcluyum agır calsımadan hafif kg kullanarak kaslarını toparlayabilirsin

sthammer ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kalın kaslı bacak ben bile yapamıyorum çok ağır kilolarla çalıştığım halde imkanımda geniş üstelik nasıl oluyorsa bayanlar yapabiliyor forumda dalga geçmek için yazmıyorum çaydanlığı kaldıra kaldıra biceps kası yaptığını demişti bir bayan ilginç yani her neyse fit ve estetik görünmek için ağırlık çalışması şart hafif ağırlık çok tekrar işe yarar 3 set 12-15 tekrar gibi cardioda önemli tabi ama en önemliside beslenmedir erkeklerde bile doğal yolla gelinecek nokta az çok belliyken bayanlarda çok kaslı görüntü estetik dışı kas yapmak imkansızdır bunun için genetik sağlam olmalı,çok para olmalı steroid olmalı kolay değil kas işi neyse iyi sporlar umarım amacınıza ulaşırsınız

Son düzenleme: 25 Ocak 2013
    Phil_Heath bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

özel bir genetiğiniz olmadığı sürece vücut yağ oranıyla ilgili; düzenli bir beslenmenin, kardiyo ve ağırlık çalışmasıyla kombine edilmesini tavsiye ediyorum. Bölgesel yağ yakımı pek mümkün görünmüyor ancak kaslar daha fazla kalori harcar ve kaslanmaktan korkmayın, denildiği gibi isteseniz de anormal şişemezsiniz, yine denildiği gibi hafif ağırlık çok tekrarlarla çalışmak ama en önemlisi programlı ve sabırlı çalışmak, protein alımını arttırıp karbonhidrat ve yağ alımına dikkat etmek, ayrıca imzamdaki 'en çok sorulan sorular ve cevapları' bölümünü incelemenizi tavsiye ederim, başarılar...

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2013
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. bupek

bupek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.Söylediğiniz herşeye katılıyorum sanırım ben kas yapmak derken yanlış ifade ettim vücut çalışanlar gibi kas değil sımsıkı sert baldırlarım oluyor ama görüntü çok kalın bu bahsettiğim 2 aylık bir süreçte oluyor daha fazla yaparsam daha fazla olur diye korkuyorum.Am söylediğiniz gibi düşük ağırlık ve çok tekrarla denemek lazım bu sefer.Yemek konusuna gelince en büyük sıkıntı orda ben operasyon geçirdiğim için günde 400-500 kalori zor alıyorum mümkün olduğunca proteinli gıdalar almaya çalışıyorum.İnşallah sonuçlar iyi olucak tekrar herkese teşekkürler

Sayfayı Paylaş