kas yapımına şeker etkisi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kbsy23 tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kbsy23

kbsy23 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    viyana
    arkadaşlar forumda baya araştırma yaptım ama bulamadım. herkes şeker şöyle zararlı böyle zararlı demiş nelere olumsuz etkisi var söylememiş.

çok zor kilo alan biriyim, hacim kazanma amaçlı spor yapıyorum. şekere dikkat etmelimiyim? şeker yağ yapıyor derseniz sorun yok zira yağ alma gibi bi problemim yok. ama kas yapımına olumsuz etkisi var derseniz benim için büyük problem :)

yazıdan günde 1 kilo baklava yiyeceğim falan anlaşılmasın. kahvaltıda biraz daha bal a reçel e ağırlık verebilirim, gün içerisinde jelibon falan tüketebilirim, yemeklerden sonra dondurma yiyebilirim. planladığım şeker alımı bu şekilde.

birde akşamları yemekte 1 bardak kırmızı şarap içersem zararı olurmu?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Şeker genel olarak sağlığa zararlı ve bizler de sağlığa zararlı olan her türlü besinden kaçındığımız için yemiyoruz.Kaslara pek etkisinin olduğunu sanmıyorum.

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Planladığın şeker alımında bir sorun yok. Karbonhidratların çoğunun komplekslerden gelmesine ağırlık ver. Yağ ve Protein alımına önem göster.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Kas gelisimine zarari olmasada ne kadar zararli oldugu ortada saglik acisindan. Kanser hucrelerini bile besledigi dusunulurse tuketirken 1 milyon kere dusunmek lazim.

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Şarabın yararı olmaz - lütfen b vitamini vs demeyin, lütfen :D - ama 1 bardak da pek zarar vermez yani çok canın çekiyorsa iç.

Son 1 aydır kahvaltıda ben de basit şeker tüketmeye başladım hazır bulkdayken keyif yapayım diye bal,reçel,pide vs yiyorum sadece sabah yapıyorum bunu günün geri kalanı düzgün beslendiğim için yağlanma olmadı. Şekerin vücuda illaki zararı var ama vücut telafi eder diye düşünüyorum spor yapan dengeli beslenen insanlarız kahvaltıda yediğimiz 3-4 dilim reçelli ekmekten zarar geleceğini pek sanmıyorum.

Kg almaya çalışıyorsan ve çok zor kg alıyorsan kaloriyi sağlam arttırman lazım bu kalori arttırımını da sadece karbonhidratlardan yaparsan gereksiz yere yağlanırsın biraz yağlara ağırlık ver etleri yağlarıyla tüket kuruyemiş falan ye bunlar hem gerekli hem sağlıklı hem kg almana yardımcı olur yüksek kalorili beslenirsen.

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş