Kas yakmak değil , Yağ yakmak istiyorum !! ( Help mee )

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve babunn tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. babunn

babunn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    18 Yaşındayım abilerim ablalarım . 1.85 Boy var 95 kiloyum . Vücudum inanılmaz kötü durumda . Belirli nedenlerden kaynaklı baya kilo aldım . Şimdi bu kiloları verme zamanım geldi . Ama ben çoğu kişi gibi , kilo verdiklerini zannedip kas yakmak istemiyorum . Yağ yakmak istiyorum . Çünkü kas yakıldı zaman görüntüde bir değişiklik olmuyor . Kilonda bi değişiklik oluyor biliyorum , orantısız bir görünüme ulaşılıyor . Dediğim gibi yağ yakmam lazım bunun için ne yapmam lazım ? ? ? ? ?? Hani beslenmeme şu şekilde dikkat ederim , evde pişen yemek ne varsa o yemekten az yerim çok yemem , bunnun yanında şeker , hamur işi vs .. Bu ürünleri hiç yemem o ayrı bişi .. Ama yağ yakayım derken kas yakmakta istemiyorum . Bunun için , dostum kesin olarak şunları yapmalısın dediniz şeyler var mı ? ?? Fitnessa gidicem bu arada .. Evet düşünceleriniz nelerdir ?

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Dostum aynı durumu bende yaşadım ve geçen yaz en fazla kilo aldığım dönemdeydim tam 90 kiloydum ve boyum 1.80 göbek falan baya almış yürümüştü ve baya araştırdım vücut nasıl yağ yakar ne yemeli ne yememeli diye ve tam 22 kilo verdim ve bu hızlı bir süreçti bu süreci kısaca özetlemek gerekirse:
    Sabah kalktığında 1 saat içinde kahvaltını yapmalısın kahvaltıdan sonra 4 saat bir şey yemek yok ve sonra en geç 19.30 gibi akşam yemeği ve yemek faslı o gün için biter.
    Vücut 4 saat açlıktan sonra yağ yakım için hormon salgılar ve akşam 8 den sonra yediklerinin çok büyük kısmını yağ olarak depo eder bu sisteme göre sende yemek saatlerini ayarlarsın.

Gelelim ne yemeli kısmına:

Hertürlü sebzeyi yemelisin , sabah mutlaka yumurta her gün olmasada et ,ürünleri yemelisin ,
    Şeker ve şeker içeren gıdalardan (pirinç gibi) uzak durmalısın , meşrubat , meyve suyu ve bunun gibi şeker içeren içecekleride tüketmemen gerekiyor.
    Kahvaltıda biraz olabilir ama akşam yemeğinde kesinlikle ekmek yememek gerekiyor .

Her şey bir kenara bir duruma ancak iradenin izin verdiği kadar devam edebilirsin ve unutma sen devam ettikçe iradende güçlenir, başarılar.

3. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Güzel cevap tebrikler kardeşim. "İRADE !!! bende yorum eklemek istedim...

Haftada 4 gün düzenli yürüyüş, jogging, koşu + maximum yapabildiğin kadar barfiks,şınav,esneme hareketleri,mekik vs. ile sadece toplamda 1,5 saatte harika işler çıkarabilirsin. tabiki beslenme ve uyku da çok önemli.

*ALKOL ve SİGARA !!! uzak dur.

* bir diğer önemli nokta BOL SU TÜKETİMİ.

* beslenme tarzı !!! örnek olarak;

sabah
    * 2/3 çorba kaşığı bal yada pekmez (orjinal ürün olsun plz.)
    * 2 tam yumurta+ lor peyniri+ maydonoz yada ıspanakla hazırlanmış omlet
    * 1 bardak yeşil çay ya da kahve /şekersiz
    * zeytin, salatalık, domates

ara öğün
    * 1 porsiyon meyve (üzüm, kiraz, ananas, elma vs.) ya da 2 ince dilim kepek ekmeğiyle hazırlanmış tost,sandviç

öğlen
    * 150 gr ızgara tavuk/balık/dana eti
    * 4 kaşık yoğurt
    * 4 kaşık bulgur yada sebze yemeği

ara öğün
    * Üçer adet kuru incir/kayısı/fındık
    * 200 ml. ayran

akşam
    * 200 gr ızgara tavuk/balık/dana eti
    * bol limonlu zeytinyağlı salata
    * sarımsaklı kuru naneli cacık

Bu menüyü her gün yerlerine uygun ürünlerle değiştirerek uygulayabilirsin.
    Çok ağır spor yapanlar için uygun değildir.(halter, BodyBuilding, atletizm vs.)

Ben haftada 4 gün toplamda 1,5 saat koşu parkurunda yürüyüş, jogging, koşu yapıp üzerine barfiks, şınav, mekik uyguluyorum.

Günde en az 7 saat uyku şart, bol su tüketimi ve hayattan zevk alıp, hiçbirşeyi kafaya takmamak lazım :)

Spor ve beslenme çok emek ister herkese göre değildir gece yarısı kalkıp diğer günün sandviçini hazırlaman hatta öğlen yemeğini iş yerine hazırlaman gerekebilir!!! işte burada azim ve irade !!!

Güven
    Özveri
    Tecrübe

gerekir, uyarması benden :) herkese saygılar, sağlıklı günler dilerim.

Boy:1.85
    Kilo: 81

Sayfayı Paylaş