Kas yırtılması mı ? bakabilirmisiniz??

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Taha95 tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Taha95

Taha95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncellikle herkese saygılar. Evde forma girmek için şınav çekiyordum 3 haftadır. eller yüksekte ayaklar yüksekte ve geniş açı şınav ayrıca normal şınav çekiyordum galiba biraz zorladım özellikle eller yüksekte şınav çekerken. sanırım 2 hafta önceydi hareketleri tamamladıktan sonra üst göğüsün omuzla birleştiği yer desem doğru olur heralde daha doğrusu resimdeki kızarık yerde yırtık oluştu galiba. 1 hafta dinlendikten sonra geçmiş gibiydi şınavlarımı tekrar yapıtıktan sonra salonda bench press ve diğer göğüs hareketlerinde zorlayınca tamamen acımaya başladı NORMAL DURURKEN AĞRI YOK ancak yüklenmeye kalktığımda herketleri yapamıyorum acıyor muscoflex ve voltaren kullandım kızarıklık muscoflexten oldu sanırım kas yırtılmasımıdır yoksa gerilme falan mı dır sizce normal dururken ağrı yok yüklenince sıkıntı oluyor ne yapmalıyım ? Teşekkür ederim şimdiden .

Ekli Dosyalar:

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    doktora görün kuvvetle muhtemel orta dere kas yırtılması gibi bi isim söyleyecek
    ama belki sadece yüzeysel bişidir en doğrusunu doktor söyler ama bana kas zedelenmesi hatta ufak yırtılma gibi geldi
    doktora görünmeden spor yapma şayet yırtıksa başına iş açabilirsin
    bu riski göze alma

al sana bi alıntı
    kas yırtılması bölgesinde şişlik, kızarıklık, dokunulduğunda boşluk hissetme, kramp gibi belirtilerde meydana gelir ve böyle bir durumda hastanın ilk yapacağı şey kas yırtılmasının husule geldiği bölgeye soğuk kompres uygulamaktır.

Kas yırtılmasının tedavisi

Kas yırtılmasında pek çok sıcak kompres uygulama yoluna gider, ancak bu son derece yanlış bir davranıştır. Kesinlikle kas kopmasına sıcak uygulaması yapılmamalı ve aynı zamanda masajda yapılmamalıdır. Bunları yapmak yerine soğuk kompres ve koruyucu bandaj uygulamanız sağlığınız açısından daha yararlıdır.
    Kasları oluşturan liflerde kanama meydana gelmesinden dolayı ortaya çıkan kas yırtılmasının tedavisinde amaç, kanamanın bölgeden uzaklaştırılmasıdır. Bunu yapmak içinde lif koptuktan 48 saat içinde buz tedavisi yapılmalıdır. Böylece kanama bölgesinde kan akışı azalacaktır.

Kas yırtılması tedavisi için uygulanacak olan buz masajı günde 3 defa yapılmalıdır. Ancak buz direk olarak vücuda konulmamalı, bir havluya sarılmalıdır. Kanama azaltıcı etkisi olan antienflamatuarın kullanımı uzmanlarca önerilmektedir.
    Etkilenen alan küçük bir bölge ise hastanın dinlenmesi ile sorun kısa sürede geçer. Tedavide alçı ve alçı atelde uygulanmaktadır. Eğer ki sorun büyük bir bölgede ise yırtılan uçların dikilmesi için cerrahi işlemlere gerek duyulur.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2013
    atakan_irresistable ve Taha95 bunu beğendi.
  3. Taha95

Taha95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim benzer birşey okudum ben de büyük birşey değildir heralde küçük bir bölge dinlenme ile geçer umarım ya

Uzun süre spora ara vermek istemiyorum ya başka düşüncesi olan varmı ciddi midir ?

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Mayıs 2013
  4. brhmcr

brhmcr Guest

En temizi doktora gorunmek buradan icini rahatlatici aciklamalar yapmak gereksiz, saglik birinci amac sonra spor..

5. Taha95

Taha95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın ama sadece fikirlerinizi öğrenmek istiyorum yani moralim çok düşük şu anda spora ara verme düşüncesi çok kötü :(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:23 ----------

yorumlar için çok teşekkür ederim daha önceden tecrübeli olup bişey söyleyebilecek var mı ? içim içimi yiyor şu anda

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Teres minorda yırtık zedelenme. Genelde aynı bölgede meydana gelir. Magnezyum diasporal almanda fayda var. Eksikliği olduğunu söyleyebilirm. 2 ay spordan uzak kalmalısın.

Merak ettiğim yaşınızı belirtebilirmisiniz? Şınav ile meydana gelmesi merak uyandırıcı.

7. Taha95

Taha95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 17 normal şınav ile değil biraz zorladım acıkcası kollar yüksekte şınav çekerken özellikle devam edince de daha çok aıcmaya başladı ameliyat gerekn bir durum değildir dimi?

Sayfayı Paylaş