kas uzatmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yunusemre tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yunusemre

yunusemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.bir çok yerde araştırdım ve bi çok kişinin kaslarının kısalığı konusunda sıkıntısı olduğunu gördüm.ben de onlatrdan biriyim.ancak gördüğüm kadarıyla yönlendirenler bunun genetik olduğunu uzatmanın mümkün olmadığını söylediklerini gördüm.benim paylaşmak istediğim bi örnek var.futbol maçı yaparken baldır kaslarımı yırtmıştım.çapa spor bölümüne gitmiştim doktor bana hayatında gördüğü en kısa kaslara sahip olduğumu söylemişti.esneme hareketleri vermişti çok acı verici egzersizler...günde 10 dk ayırırsam 1 aya ayak kaslarımı uzatabileceğimi söylemişti.ben yapmadım tabiiki çünkü gerçekten çok acı verici egzersizler.ayak kasları kısa olanlar denyeebilir 30 sn. boyunca yerde dizlerinizi bükmeden ayak parmaklarınıza dokunarak bekleyin hak vericeksiniz.mağlum özel değil çapa 1 ay sonrasına film çekilmek için gün aldım ona göre ameliyat olup olmuyacağım belli olcaktı ancak 1 ay sonra gidince iyileşmişti ayağım...neyse konuya dönersek bu şekilde kasları uzatmak mümkün olduğuınu söyleyebilirim ancak üst vücutta (biceps/triceps) nasıl yapılır bilemiyorum.bilmişlikte yapmak istemiyorum sadece paylaşmak istedim daha kapsamlı bilgisi olan varsa bilgilendirirse bi çok kişinin işine yarayacağına eminim.

Saygılar.

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    eğer ayak parmaklarına dokunmak çok acı veriyorsa, hareketi tahammül edebileceğin bir noktaya kadar yap. mesela ayak parmaklarına 3-5 cm kalana kadar yaklaş. zamanla esnekliğin artacak hatta ellerini ayak parmaklarının ötesine uzatacaksın.
    kasların söylendiği kadar kısaysa sadece üst vücut değil tüm vücudu kapsayan bir rutin bul. en fazla 15-20 dk sürer. düzenli yaparsan 1 aya fark yaratır. ya da pilates-yoga programlarından edinebilirsin. forumda vardır. forumda yoksa internette vardır. o da olmadı kitaplar, dvdler her yerde... alan menezes in pilates dvdleri iyidir. bob anderson un stretcing kitabı da iyidir. ikisi de türkçe ve türkiyede satışta.

PablitoStyLE bunu beğendi.
  3. yunusemre

yunusemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vanesy katkıların için teşekkürler.bnm bu topiği asıl açmamdaki neden bi çok kişinin bicesp ve triceps kaslarını uzatmak istemeleridir. ne yazikki bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum ama bacak kaslarında bi şekilde yapılıyosa biceps ve triceps tede mümkün olabilir diye düşünmemdir.faydalı olabildiysem ne mutlu bana...

Teşekkürler

Sayfayı Paylaş