kas titremesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve melihkaya tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. melihkaya

melihkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar.Evde yaklaşık 2 haftadır çalışıyorum.Şöyle bir sorunum var:Barla beraber toplam 30 kilo ile bench press yapıyorm;fakat bunu yaparken kollarım titriyor.Yaparken çok zorlanmıyorum,yani ağırlık fazla gelmiyor ama yine de titriyor...acaba bunun nedeni prees'e geçmeden önce kollarımı başka hareketlerle yormam mı(dambılla çalışıyorum) yoksa bu ağırlığın ben farkında olmasam da bana fazla gelmesi mi??

şimdiden teşekkürler...:)

2. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    -Hareketi yanlış yapıyor olabilirsin.
    -Bench yapmadan önce arkakol calısıyorsan o etkiliyor olabilir.
    -ağırlıgı biraz azaltıp (5kg kadar)kası hissederek 8-10 arası çıkarmaya calış

melihkaya bunu beğendi.
  3. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Triceps yetersizliğinden şüpheleniyorum.

melihkaya bunu beğendi.
  4. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    bench pressin yaklaşık %40 ı triceps bölgesine etki gösterir. tricepsi kuvvetli olan kişiler press hareketlerin de daha fazla performans gösterirler.

melihkaya bunu beğendi.
  5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    melih kaya arkadaşımın yaşadığı sıkıntının aynısını ben "BARBELL TRİCEPS EXTENSİONS" hareketini yaparken yaşıyorum, ancak ben daha önce başka bir şekilde yormuyorum kasları... zorlanmıyorum, sadece barı alnıma doğru indirirken titreme yaşıyorum, ama hareketi rahat çıkarıyorum...

melihkaya bunu beğendi.
  6. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

zamanLa geçiyor iLk zamanLar bende de oLuyordu kasLarın aLışması Lazım onunLa aLakaLı yoksa ağırLıkLa iLgiLi deiL bence.Ayrıca önce büyük kas grubu oLan göğüsü çaLıştırmaLısın.Önce (programında varsa üst göğüs) sonra bench press yapmaLısın.BöyLeLikLe göğüs hareketLeri sırasında ısınan koLLar biseps(pazu) veya triceps(arka koL) çaLışmak için hazır oLurLar.

melihkaya bunu beğendi.
  7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Magnezyumla çinko başta olmak üzere, mineralle vitamin desteği alarak antrenmanlara devam ederseniz sorunu daha kolay aşarsınız.

melihkaya bunu beğendi.
  8. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    hangi besinLerde magnezyum ve çinko çok buLunuyor ki?

melihkaya bunu beğendi.
  9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    İnsan vücudunda %0.05 magnezyum bulunur. Buda ortalama bir insanda 35 gr'a karşılık gelir. Kanın litresinde 1.6-2.1 miliekivalan magnezyum bulunur. Magnezyum insan vücuduna kalsiyumun kullanımı, kalp fonksiyonları, kan basıncı, enerji üretimi, dinlenerek uyumaya yardım etmede gereklidir.Eğer vücutta magnezyum eksikliği varsa, kasları kalsiyum istila edip kramplara/seğirmelere neden olabilir. Beslenme düzeninde kalsiyum, magnezyum, sodyum ya da potasyum eksikliği bacak kramplarına sebep olabilmektedir. Terlendiğinde vücutta depolanan bu mineral kullanılmaya başlar. Araştırmacılar kalp krizi kurbanlarının genellikle kanında ve kalp kaslarında magnezyum azlığını tespit etmişlerdir.

Magnezyum eksikliği:Azlık belirtileri astım, kalp tutukluluğu, kronik yorgunluk, uykusuzluk, asabiyet, sindirim azlığı, solunum bozuklukları, hızlı kalp atışları ve kuşatılmadır.
    Magnezyum hangi gıdalarda bulunur:
    Maden suları
    elma
    kayısı
    avokado
    muz
    pekmez-tahin
    bezelye
    esmer pirinç
    süt ürünleri
    balık
    incir
    sarımsak
    greyfurt
    yeşil yapraklı sebzeler
    limon
    et
    ceviz
    karabiber
    maydanoz
    şeftali
    nane
    somon balığı
    deniz tuzu
    susam tohumu soya fasulyesi

Bir çok besinde fazlasıyla bulunan çinko minerali bağışıklık sisteminde anahtar rolü oynar, zinde yapar, verimli yapar. Akyuvarların, antikorların oluşmasında payı vardır. Bağışıklık sisteminin bu askerleri bizi hastalığa neden olan virüslerden koruduğu gibi zehirli maddeleri de zehirsiz hale getirmede yardımcı olur.
    Bağışıklık sisteminin düzenli çalışabilmesi için vücutta bol miktarda çinko bulunması gerekiyor. Yaraların iyileşmesi, görme duyusunun güçlenmesi diyabet hastalığı, böbrek hastaları, çinko eksikliği tehlikesiyle karşı karşıyadırlar.
    Hastalığın kol gezdiği kış aylarında soğuk algınlığı ve gribe karşı çok etkilidir. Çünkü bakterilere ve virüslere karşı savaş açar ve sonuçta bu hastalıklara karşı çok zayıf olan kişilerde bu tehlikeyi azaltır. Akneye karşı da çok etkili bir mineraldir, A vitamininin kimyasal bileşimini harekete geçirir ve mikrop öldürücü etkisi akne sivilcelerinin kaybolmasını sağlar. Fakat çinkonun yararları bununla bitmiyor. Hücre yenilenmesinde payı olduğu için cildi de güzelleştirir. El tırnaklarını sertleştirir ve saçı kuvvetlendirir, nörodermitisi ve uçukları hafifletir. Adet görme ağrılarını hafifletmesini, kısırlığa karşı etkili olmasını da diğer özellikleri arasında sayabiliriz. Ve amalgam gibi ağır metalleri de vücuttan atar.
    Çinko eksikliği:Çinko eksikliği sizi enfeksiyon hastalıklarına karşı savunmasız bırakır. Ayrıca tat ve koku duyularını da zayıflatır.Özellikle enfeksiyonlara karşı zayıf olma çinko azlığının en önemli belirtisidir. Bunun dışında çocuklarda öğrenme yeteneğinin sınırlı olması, büyümedeki aksaklıklar, saç dökülmesi, kısırlık, soğuk eller ve ayaklar, koklama ve tat alma duygusunun sınırlı olması, tırnaklarda beyaz lekeler de çinko azlığının diğer belirtileridir.
    Çinko hangi yiyeceklerde bulunur:
    İstiridye
    Sığır eti
    Peynir
    Kuru fasulye
    Sütsüz çikolata
    Mısır
    Karides
    Brokoli
    Brüksel lahanası
    Fındık
    Tavuk

ceza delgado internetten alıntı yaptım umarım sorunun cevabını bulabilmişsindir... saygılar!

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Ocak 2009
    cenksoydan, djburakgs ve melihkaya bunu beğendi.
  10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    aycan1903

Yaptığınız alıntını kaynağını en kısa sürede paylaşmanızı rica ederim.

djburakgs, melihkaya ve saydam bunu beğendi.
  11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kaynakta paylaşılınca iyi olacak ama ben ilk mesajımda takviyeleri kastetmiştim, hani şu çinko, magnezyum tabletleri ya da suda eriyenleri falan.

Delgado ben size şunu söylemek istiyorum; armut piş ağzıma düşçü olmayın. İnternetten 1-2 dakika da bulunabilecek bilgileri sorarsanız, vakit kaybeden taraf siz olursunuz.

Ben neden çok basit ve yorum gerektirmeyen bir soru için elalemin vereceği cevabı bekleyeyim ki ? yazarım paşa paşa internete. Ya da ben neden çok basit soruları Meydan Larousse Ansiklopedisi gibi cevaplayayım ? Ben vikipedi miyim ? Ben benim, bilgi bankası değil.

Şu olur ama, bazı sorular olur, internette cevabı bulunmaz, ya da cevabı bölük pörçüktür, toplanması gerekebilir yani o cevabı bilgili birisi vermelidir falan. Böyle sorularda bende senin yaptığın gibi çanak tutucu sorular yaparım, ama boşa çanak tutmak ayıptır. Bir beslenme uzmanı var forumumuzda, tuz hakkında bizi bilgilendirsin diye çanak tuttum, o çanak hala duruyor örneğin. Ben o konuda onun ulaşacağı cevaplara ulaşamam da ondan ona soruyorum.

Neyse, sözün kısası, çok basit, yorum gerektirmeyen soruları forumda sormak yararsız bence. Tabi isteyen sorsun, banane ?

Ne diyorduk ? Sizdeki titremelerin bence sebebi zinde olmayan kaslarla mineral eksikliğidir, bu durumda magnezyumla çinko takviyesi yapmanız bu sorunu aşmanızı kolaylaştırır. 10-15 liraya bir kaç aylık çinko alınabilir sanırım benim son fiyatlardan hiç haberim yok ama yalnızca çinko, yalnızca magnezyum takviyeleri çok ucuza malolur.

melihkaya bunu beğendi.
  12. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    spora ilk başlayanlarda bu tip sıkıntılar olur...kaslar yeterince güçlü olmadıklarından egzersiz değişikliklerinde çok zorlanırlar...titreme ve güçsüzlük hissi olur. buda daha çok laktik asit birikimi sebebi iledir...

ağır kilo kullanacağın büyük kasları ilk etapta çalışman daha iyi olur....göğüs, sırt ve bacak mesela....

melihkaya bunu beğendi.
  13. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Bence bench press yapmadan önce tricepslerinizi fazla yoruyor olabilirsiniz. Örneğin fazlaca şınav çekmek neden olabilir. Ayrıca bench press yaparken barı omuzlardan biraz geniş tutmak gerekiyor eğer siz daha dar tutuyorsanız bu da tricepslere daha fazla yük bindireceğinden titremelere neden olabilir. Bunlara dikkat etmenize rağmen titremeler devam ediyorsa mağnezyum ve çinko desteği düşünülebilir.

melihkaya bunu beğendi.
  14. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    hernan77 gerekli cevabı vermiş ama ben de bir kaç şey eklemek istiyorum. sizin yaşadığınız titreme sorunu kasların zayıf olmasından ve kaldırdığınız ağırlığın biraz fazla olmasından kaynaklanıyor. uzun zaman bb yapsanız dahi 1-2 aylık aradan sonra eski kaldırdığınız ağırlıklara hemen girerseniz yine titreme olayı gerçekleşir. kafanıza fazla takmayın. kaslarınız güçlendikçe bu ortadan kalkacaktır.

melihkaya bunu beğendi.
  15. melihkaya

melihkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben konuyu 2 gün önce açmıştım,takip edememişim,kusurma bakmayın arkadaşlar...yardımcı olan herkese çok teşekkürler:)

16. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

biraz garip olacak ama yaptığım alıntının kaynağı :
    www.gebelikbelirtileri.com
    :)
    ayrıca arkadaşlar maden suyu içerek eksik olduğunu düşündüğünüz bu minarelleri vücuda alabilirsiniz.

Son düzenleme: 29 Ocak 2009
  17. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

tabiki haklısın ama deneyip kullanandan öğrenmek başkadır mesela lor peyniri ve ton balığında çokça protein oldunu bilmiyordum ama sitede araştırınca öğrendim.Ama magnezyum çinko falan bilmiyordum vücut geliştirme ile ilgili olan alakalarını. ben sorumu sorarken sen ayrıca bu mineralleri almak için sen özellikle birşey yiyormusun diye sormak istemiştim.:D

saydam bunu beğendi.
  18. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Magnezyum çok önemli bir mineraldir, alternatifi tabii ki yoktur, kaslar için de çok önemlidir. Magnezyum eksikliğinde kas titremeleri yaşanır. Magnezyum takviyesi bunun için.

Çinkoysa direkt kaslarla ilgili değil ama dolaylı olarak ilgili bir mineral.

Ama önceliği hangisine verelim derseniz, magnezyuma vereceksiniz.

İyi beslenenler de zaman zaman magnezyum ya da çinko kürüne girebilir özellikle multivitamin kullanmıyorsa.

Birşey söylemek istiyorum, bu çinkoları bu magnezyumları uzun süre her gün kullanmayın, kürün sonlarına doğru gün aşırı kullansanız daha iyi bile olur. Bunu şunun için dedim, ben gerektiği zaman çinko takviyesi yaparım, takviyeyi kesmem gerektiğinde bir kaç gün sonra (bende 1-2 hafta sürdü) çinko eksikliği belirtilerinden olan tırnaklarda beyaz leke oluşumu oldu bende. İki tırnağımda ufak beyazlıklar oluştu, bilmiyorum sebebi çinko muydu ? bilemem ama bu vitamin takviyelerini sürekli dur durak bilmedne kullanmak konusunda bilgilerimi arttırmadıkça mesafeli duruyorum böyle devmlı kullanmaya.

Aycan bunları barındıran besinleri verdi ben magnezyum için özellikle muz yiyorumk antrenman öncesinde bazen, o kadar.

19. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    evet muzda hem magnezyum var hemde uzun sürede sindirildiği için antraman öncesi yenirse antreman boyu kullanılacak enerji sağlıyor. tırnaklarda beyazlık olmasının nedeni de çinko eksikliğiymiş benim bi arkadaşta vardı ordan biliyorum.

20. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    sorun gücsüzlükten veya agır girmekten veya zorlanmaktan olmayabilir. sinirsel bir problem olabilir.aynı problem bendede var ve belirli hareketlerde kendisini surekli gosteriyor.crunch ilk set ilk hareketlerden itibaren en kucuk bir zorlanma yasamamama ragmen titremeye baslıyorum ki 1.5 yıldır aralıksız yaparım bu hareketi, ısınma safhasının cok otesinde yani. aynı sekilde bir kasıgı düz tutmaya calısrkende ellerim titriyor.fazla sinirlenince veya heyecanlanınca da aynı problem basgosteriyor...

Sayfayı Paylaş