Kas Sertleşmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tufan41 tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Tufan41

Tufan41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar sizlerden bu işlerin profösyonelleri olarak bilgi almak istiyorum. Ben web dizayn işi ile uğraşıyorum ve uzun zamandır hareketsizim aşırı kilom yok 72 kiloyum ve bir rahatsızlığım belirdi sırt kaslarım özellikle sol kürek kemiğimin altında ve tüm sırtımda ağrı hissediyorum surekli doktor spor yapmam gerektiğini kaslarımın güçsüz kaldığını kısalıp sertleştiğini söyledi uzun zamandır merakım olan bu sporu body yapmak istiyorum. Evde kendim internetten bulduğum bazı germe ısınma hareketleri yapıyorum birkaçgündür ve iyi geldi ama heryanım ağrıyor şuan ve kaslarım çok güçsüz gibi hissediyorum sanırım bu yaptıgım egzersizlerden 1 saate yakın bircok hareketi prensipli şekilde yapmaya calisiyorum. Daha sonrada bulunduğum yerde bir spor salonuna gideceğim kendimi birazda olsa hazırlamak için yapıyorum. Sizce bu sporu yaptığımda bu sırtımdaki sorunlardan kurtulurmuyum daha kötü mü olur ayrıca boyun duzleşmeside var yine onun içinde spor yap boyun kaslarını güçlendir cevabı aldım bir iki yerden. Sizlerin yorumları benim için çok değerli lütfen kısada olsa cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkürler Yaşım 31

Son düzenleme: 2 Ekim 2013
  2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Benzer sorunları olan arkadaşım spora başladıktan sonra bir çoğundan kurtuldu. Bir çok ağrısı ise azalmaya başladı. Bence sizde başlayın.

Tufan41 bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Tufan41 bunu beğendi.
  4. Tufan41

Tufan41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet burada bahsedilen beni anlatıyor 2 günlük egzersizle % 20 30 arılarım azaldı.Bu hafta sonu başlayacağım inşallah. Peki konuda okuduğum anladığım kadarıyla yanlış çalışma sorunu dahada ilerleyebileceği nasıl bir çalışma programı olması gerektiğine dair bir fikriniz varmı. Yoksa gideceğim kurstaki eğitmenleremi bırakmalıyım ve yaşım bu sporu yapmak için çok geç sayılırmı ? 1Yıl düzenli olarak hic bozmadan bu sporu yapmaya tam niyetliyim

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    açıkçası bu konu hakkında yeterli bilgisi olan antrenörlerin sayısının çok fazla olduğunu düşünmüyorum. profesyonel değilse anlamayacaktır.

yanlış antrenmandan kasıt; yazıda göğüs kaslarının aşırı gergin, sırt kaslarının gevşek olduğu yazıyor. bu da kambur duruşun sebeplerinden biri. sen hala göğüs çalışırsan bu yanlış olur.

yazıyı dikkatlice bir kaç kez okumanı tavsiye ederim. anlaması kolay değil ama anlarsan olayın mantığını çözer, problemi giderebilirsin.

Sayfayı Paylaş