kas olarak kilo için günlük bütçeye uygun 150 gr protein almam gerekiyor?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sheitan tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sheitan

Sheitan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamun aleyküm kas olarak kilo için günlük bütçeye uygun 150 gr protein almam gerekiyor forumdaki konuya baktım ama oda 100 gr fln ediyor 150 gr için ne tür besinler tüketmeliyim toplamı 150 gr etmeli bütçeye ugun ?

bu arada forumda 210 gr protein başlığı var onu uygulasam zararı olurmu acaba 1.79 boy 65 kilo

ve sigarada içiyorum sigara aldığımız protein öldürüyormu geçen sene bodye gittiğim zamanlar hoca böyle demişti ....

Son düzenleme: 15 Ekim 2010
  2. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    Lor peynırı yıyorlar... ucuz bişey galıba....

3. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Hayvansal yiyecekler.Balık et, tavuk ,süt peynir yumurta yoğurt.Ayrıca sigarayı bırakabilirsen bırak.Hem spor hem sigara olmaz. :)

4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    hem sigara hem spor olmaz demek bence biraz insanı sıkıştıran ve gelişi güzel bir söz olur bende bir zamanlar sigara ve ıslak püro bağımlısıydım, bıraktım. Şunu söyleyebiliriz sigara ve spor olur hatta bir sürü şampiyon vücutçu içiyor. Ama işin daha kötü bir tarafı var sevgilin seninle öpüşmez ve ileride senden sadece bu yüzden ayrılır ve sana öpüşmemesinin sebebinide, ayrılık sebebeninde bu olduğunu söylemez. Hiç anlayamazsın. Dişlerin sararır bir yerde gülümseyince insanlar dişlere çok dikkat eder kişisel bakım konusunda. bunuda hiç anlamazsın ama notunu çevrenden almışsındır bile. insanlar kafalarında senin için bir not vermişdir. Sigara içerken şunu anladım ki sigara içen insan yaşam kalitesi olarak 2. veya 3. sınıf insandır. Bunu sende gözlemleyebilirsin. Çevrene biraz yakından bak tıpkı bayanlar gibi. ne demek istediğimi anlamışsındır umarım.

Protein konusunda da vücut yağ oranını %10 un üstünde olmadığını varsayarak ve metabolizmanın hızına göre günlük, kilon başına 2gr. protein almalısın. Ama bunun zamanlaması, kaça bölüneceği ve nelerden alınacağın da çok önemlidir forumda bunları detaylı bir biçimde araştır. Ayrıca sadece protein olmaz vitaminler karbonhidratlar vs.. bunlarsız sadece tadmin etmeyen bir sonuç elde edersin. ;) protein olarak yumurta, süt ve lor fiyatları uygun ama et de yemelisin özellikle haftada bir kez kırmızı et yiyebiliyorsan çok yararlı olur.

5. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    2 lira fln kilosu ;) domates biraz zeytinyağı limon sıkıp üzerine loru boca ediyorum güzel oluyo yemesi kolay :)bench_O

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bu spor ne yazıkki bazı şeyler gerektiriyorki bunların başındada maddi imkan geliyor. bol bol yumurta tuket. cogunlukla beyazlarını yemeye bak. en ucuz yontem bu olsa gerek. lorda pahalandı iyice. 100 gr. 19 gr protein içeriyor. o zaman yarım kilo yesen bile seni kurtarmaz. ama loruda ye sut iç yumurtayı bol bol tuket. her fırsatta et ye. şimdi diyeceksinki bunlara butce yetmez. o zaman yapabileceğin en iyi şey olabildiğince hafif vede yıpratmadan çalışmak. olcu alman falan epeybir surecektir. hatta dozunu bir ayarlayamazsan zayıf bir beslenmeyle git gide dahada zayıflarsın. en iyisi yumurta bence. en kaliteli ve diğerlerine gore nispeten ucuz olan protein kaynagıdır.

Sayfayı Paylaş