Kas Olarak Kilo Almak İçin Beslenme Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mephistosert tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Mephistosert

Mephistosert Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    ArKadaşlar Bu sporda Beslenmenin Önemini artık Hepimiz biliyoruz..Bu programda Bol seçenek olması bir avantaj.Sıkıntı yaratmicak ve insanı baydırmicak şekilde Kombine edebiliriz.Size Kalmış bişey.

En başta:Sabah aç karnına 1 bardak oda sıcaklıgında su

KAHVALTI:

A-Klasik kahvaltı 15-20 adet zeytin,60-70 gr yarım yaglı peynir,50 gr bal,3-4 dilim kepek ekmeği,1 bardak yarım yaglı süt veya meyve suyu

B-3 adet Katı yumurta,3-4 dilim kepek ekmeği,bir bardak süt veya meyve suyu,isteğe göre yeşillik

C-2 kase mercimek corbası,3-4 dilim kepek ekmeği,bol yeşillik(sogan sarımsak roka agirlikli bir salata yapabilirsiniz)

ARA öĞÜN:250 gr yoğurt veya 500 ml yarımyaglı süt veya 100 gr haşlanmış nohut veya 2 katı yumurta,1 dilim kepekli ekmek ve yeşillik.

ÖĞLEN:120-150 Gr haşlama veya izgara et,3-4 dilim kepek ekmeği,1-2 bardak ayranbol yeşillik

ARA ÖĞÜN:2 Katı yumurta,1dilim kepek ekmeği,Yeşillik Veya 250 gr yoğurt veya 500 ml yarım süt,100 gr haşlanmış nohut

AKŞAM:Bir porsiyon Mevsim yemegi,1-2 dilim kepek ekmeği,yeşillik isteğe göre.

-Yatmadan 4 saat önce beslenme bitmiş olmalı
    -Beyaz un ve mamülleri,Beyaz şeker ve mamülleriYeterli ve dengeli beslenme adına listemizde az yer tutmalıdır
    -Günlük sıvı alımı 2-3-5 Litre olmalıdır.(başlarda zorlanabilrsiniz ama alışırsınız)
    -Salata ve yeşillik yemeyenler günde bir multi vitamin hapı alabilirler
    -Meyve ve her türlü tatlılar Hemen yemek sonrası alınmamalı
    -Bütün kızartmalar beslenme programında az yer kaplamalı.Ağırlık haşlama Fırında Ve ızgara şeklinde olmalı.

İN:Et,süt ve süt ürünleri,yumurta(Haslanmış),baklagiller,sebze ve meyveler,çerez ve kurutulmuş meyveler

OUT:Bisküvi,kek,börek,pastalar,cips ve türleri,hazır sarı ve siyah içecekler.beyaz gazoz,içki,sigara ve kapalı alanlar

Güzel bir antrenmanla hakkını verebilirsiniz Beslenmeninbench_O

Son düzenleme: 14 Mayıs 2009
    himes, tolqaeroqlu ve 307KD bunu beğendi.
  2. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    günde 2 litreden fazla su alımı bazı gerekli besinleri de beraberinde götürüyor denmekte... siz 3-5 litre demişsniz baya çokuma geldi bu...

ayrıca bu beslenme kürünü 1 ay boyunca yapsak değişimi hemen görür müyüz acaba? daha doğrusu OUT'ları yemesek ve inleri yesek?

3. Mephistosert

Mephistosert Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Outlardan Olabildiğince kaçacaksın.Suyun önemi Kilo almadada Kilo vermedede çok büyük diye biliyorum.Ve her iki diette de Bol alınmalıdır.1 Ayda Etki görürsün veya göremessin.antrenmanına dinlenmene metabolizmana büyük işler düşebilir.ama bir aya bağlı kalma.Dewamını getir elbet etki edecektir.Ben 2 ayda güzel ölçüler aldırdım vucuduma atletik olarak.thums:

4. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    akşam dediğin öğün şayet antreman sonrası öğün ise felaket.mevsim yemeği gayet güzel olabilir fakat beyaz et şart.200 gr kdr tavuk göğüsü ve az yağlı pilav makarna tercih edilebilir

5. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    belli bir aşamaya gelmiş vücutçular bu programdan bir fayda sağlıyamaz gibime geliyor...protein oranı en fazla 80-90 tahminimce bitkisel proteinleri işimizi görmez diyede ekliyorum...

PrensDK bunu beğendi.
  6. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Protein bitkisel olunca çakma amino asittenmi oluşuyor?İşe yaramaz diye birşey söz konusu değil.Sadece içindeki esansiyel olmayan aminoasit oranı daha yüksek oluyor.Her zaman dendiği gibi dengeli beslenme ;)

7. bgmbrk

bgmbrk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yetkili kişiler bu beslenme programının doğruluğunu söyleyebilir mi lütfen? Uygulamaya geçmeyi düşünüyorum.

8. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Ekmekler bana fazla geldi. Kepek ekmeği diyoruz da genelde beyaz unda katılıyor içine.

9. bgmbrk

bgmbrk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    up up up cevap bekliyorum lütfen arkadaşlar

10. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Bitkisel pro işe yaramaz diye birsey yok.dikkatinizi çekerim 100 gr nohutun yanında yoğurt demiş kombine sağlanmış

11. sakin_

sakin_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forum tecrübelerinden yararlanarak söylemek istediğim birkaç bişi var.

1günde 20dilim ekmek yemek fazla.
    Yarım yağlı yerine light tercih edilebilir.
    Günlük karbonhidrat alımı oldukça az. (pilav,makarna ) gibi besinlerden karşılanabilir.

12. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler bende yaklasık 5-10 kilo alması gereken biriyim. Fakat kilo almam gerektiği için açıkcası çokta fazla dikkat etmiyorum ekmek, unlu mamül abanıyorum hepsine. Sanırım dikkat etmem gerekli ama acilen en az bi 5 kilo almam lazım ve karın kaslarımıda kesinlikle kaybetmek istemiyorum zaten çok az bi yağlanma var karında. . . siz ne diyorsunuz ?

13. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    karın kaslarını cıkarıp hacımlenmek ıstıyorum .. karbonhıdratı ant sonrası mı oncesı mı almalıyım ? yanı ogle yemegınde mı aksam yemegınde mı ( mesela haslama patates bulgur esmer pırınc ) bazıları oglen bazıları aksam ye dıyolar ?

Sayfayı Paylaş