Kas kazanmama rağmen kilo alamıyorum !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sevincgozyaslar tarafından 28 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sevincgozyaslar

sevincgozyaslar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Mehaba arkadaşlar..1,5 aydır body yapıyorum.Beslenmem ve dinlenmem çok iyi.Antremanlarım da beslenmeye denk şekilde ne çok ağır nede çok hafif.Günlük 110 - 130 gram arası protein alıyorum.

Gözle görülen bi değişimim oldu.Özellikle omuzlar ve göğüs baya şişti.Karın kasları çok sert ama çok ince yağ tabakasından dolayı dışarı taşmıyor.Bicepslerde iyi durumda.Ama sorun şu : Spora başladığımda 70 kiloydum bu kadar kas kazanmama rağmen şuan 70.5 kiloyum :) Acaba yağ yakımı ve kas kazanımı dengeli mi ilerliyor ? Cardio yapamıyorum.

16 yaşındayım.
    Boy : 1.87
    Genel olarak uzun-ince görüntüm var.Bacak boyum uzun.Artık hacimlenip gururla dar tişört giymek istiyorum..

ÖLÇÜLERİM: 2 hafta öncesinin.

OMUZ : 107

ANTREMAN PROGRAMI :
    PERŞ : OMUZ - KANAT - SIRT
    CUMA :ÖN KOL - ARKA KOL
    C.TESİ: OFF
    PAZAR : OFF

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Ölçüleri yazmışsın ama kilonu yazmamışsın. 187 boy 78 bel olduğuna göre tahminen 70 kilonun altındasın diğer ölçülerine de bakınca. Sanırım biraz fazla protein alıyorsun yeni başlayan birine göre. Ama tabi ki kilo alamamanın nedeni bu değil. Her ne kadar spor yapmadan önce zayıf gibi görünsen de vücudunda bir miktar depolanmış yağ vardır ve sen sanırım bu yağları yakıyorsun. Kas kazanımından memnunsan zaten problem yok bence. Niye kiloyu dert ediyosun ki. Benim tahminim sen kas kazanımına yakın oranda yağ yakmışsın o yüzden kilon sabit kalmış. Örneğin 3 kilo kas kazanmışsın 2.5 kilo yağ kaybetmişsin.

3. sevincgozyaslar

sevincgozyaslar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkürler mtcinar.muhtemelen,herşey anlattığın gibi..bu arada kilomu yazdım da dikkat etmemişsin :) 70 kiloyum.

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    GÖGÜS - KARIN - KANAT, OMUZ - KANAT - SIRT bu iki gün bana yanlış geldi. aynı günde hem göğüs hem sırt çalışıyorsun, omuz günü de aynı şekilde omuz ve sırt iki büyük kas grubunu çalışıyorsun. önerim bir büyük kas grubu bir de küçük kas grubunu aynı günde yapman. çoğu insan bu şekilde programından daha çok verim alır. mtcinar kardeşimin de dediği gibi yağ yakmış olman muhtemel o yüzden kilo meselesini kafana takma. proteini de eğer amacın kas yapmak ise başlangıç seviyesinde kilo başına 2 ya da 3 gr gelecek şekilde alman gerekiyor. yani 140-210 arası alabilirsen biraz daha iyi olur. biraz daha yumurta yiyerek bu açığı kapatabilirsin mesela.

sevincgozyaslar bunu beğendi.
  5. sevincgozyaslar

sevincgozyaslar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Antreman programımdaki yanlışı biraz daha açıklarmısın.Göğüs ve karın antremanlarım yorucu geçtiği için ertesi 2 gün hiç çalışmamayı yada hafif bacak çalışmayı tercih ediyordum.Omuz-sırt-kanat da vücudun birbirine yakın bölgeleri oldugu için biri çalışırken diğeri de çalışıyor.Madem öyle hepsini aynı gün yapayım diye düşünmüştüm :eek:

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi sırtla omuz birbirine yakın bölgeler de işlevleri bambaşka. omuz itmek için sırt komple çekmek için. bir de bu kaslar büyük olduğu için ekstra efor sarfetmiş oluyorsun. sırt-biceps, omuz-triceps ya da sırt-triceps, omuz-biceps gibi bölebilirsin idmanını. daha iyi sonuç verir. omuz ve sırt aynı gün çalışmak aynı anda hem iskender hem adana yemeye benziyor biraz :D

sevincgozyaslar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş