kas kaybi

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve donkisot tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Cok fazla kas kaybediyorum, ne yapacagimi bilmiyorum lütfen yardim edin. 6 ayda 10kg (66->56, 163) verdim. Ancak ayrintili kas yag ölcümüne gecen ay basladim. Gecen aydan bu yana net 1kg vermisim. 2kg'ya yakin kas kaybim var ve hic yag kaybim yok. Böyle birsey olabilir mi? Haftada en az 4 gün 1,5-2 saate yakin calisiyorum. Vücudun üst ve alt kisimlarina yönelik karisik bir programim var. Her zaman en sonda 30-35 dakika cardio yapiyorum. Haftada 1 kere salondaki grup egzersizlerine (pilates veya cardio agirlikli egzersiz saatleri) vakit buldukca katiliyorum.
    2 hafta önce protein tozuna (hardline soyprotein) basladim. Calisma sonrasi 1 ölcek, öncesi 1/3 ölcek aliyorum. Bunun disinda 5 aydir calisma öncesi L-Carnitine (500 ile baslayip 1500mg'a cikarttim) aliyorum.
    Yemeklerde yagli yememeye dikkat ediyorum, sabah mutlaka 1 yumurta ve peynir yiyorum. Onun disinda 1-2 dilim kepek ekmek. Bazen genis bir kahvalti yapmiyorum, sadece misir ve yulaf gevregini sütle bir kasede karistirip yiyorum. Öglen veya aksam mutlaka protein agirlik birseyler (genelde tavuk) yiyorum. hergün karbohidrat almaya da dikkat ediyorum. Haftada 1-2 gün fastfood yedigim veya tatlilari abarttigim oluyor.
    Bunlarin disinda yesil cay iciyorum hergün 2 fincan.

Daha ne yapayim bilmiyorum. Birseyleri yanlis yapiyorum saniyorum ben kas kaybetmek istemiyorum. O kadar Cardio yapiyorum yine de yag oraninda azalma yok, bilakis artis var.

Salondaki trainer da sasirdi. Ölcümün yanlis yapilmis olabilecegini söyledi. Ac karnina gelseydiniz iyi olurdu falan dedi, ama önceki ölcüm de ayni sartlarda (ölcümün 2 saat öncesinden sonra yemek icmek yok) yapilmisti. Programi degistirdik ve hareketleri yaparken aralarda cok dinlenmememi söyledi.

Simdi lütfen bana feedback yazin, sinirlerim cok bozuk!!!!!!!!!!!!!!!!

Cevaplariniz icin simdiden cok cok tesekkürler.

2. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    anlattıklarına göre böyle birşey olamaz. bazal metabolizman kaç kalori yakıyor. sen günde ne kadar kalori alıyorsun. bir de kilona göre salonda çok duruyorsun biraz bence.. senin amacın kilo vermekmi bodymi yapmakmı.. yağ yakarken kas kütlesini arttırmakmı...

demircan256 ve donkisot bunu beğendi.
  3. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Günde kac kalori aldigimi hic bilmiyorum ama protein+karbonhidrat almaya yag almamaya calisiyorum.

Yeni ölcüme göre olan bazal metabolizma hizini bilmiyorum eskisi 1304 kcal yaziyor.

Hem kas yapmak istiyorum, hem de yag kaybetmek istiyorum.

Evet salonda fazla duruyordum dogru, cünkü trainer cok uzun bir program yapmisti ve onu bitirmek 2 saatimi aliyordu. Simdiki plana göre 35 dakika agirlik+35 dakika Cardio yapacagim.

Sizce bunlar iyi mi?

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    bir kısmını okudum ve gözüme çarpan kısım her idman günü 30-35 dk cardio demişsin..bu şekilde elbette kas kaybı yaşarsın...

kış mevsimi geldi..ya off günlerinde sadece cardio yap..yada idman sonlarında en fazla 10-15 dk..

ama sana tavsiyem..bu aylarda caridio yapma..zaten ağırlık idmanalrıda azda olsa sana yağ yaktırır...

mart-nisan gibi cardio'ya ağırlık verirsin..ve fazla yağlarını bu sürede atar ve yaza hazır hale gelirsin..gör bak bu şekilde kas kaybı değil kazanımı yaşayacaksın..

kolay gelsin...

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Cardio çalışmalarını HIIT şeklinde yapıp, yağ yerine karbonhidratı daha çok kısarsan, kas kaybın daha az olacaktır.

Kahvaltıda mutlaka protein alımın olsun. Mısır gevreği kötü bir tercih. Yulaf uygun olacaktır.

Ara öğünler yapmaya çalış. 5-6 badem, yanına bir bardak süt gibi.

Yatmadan 4-5 saat önce karbonhidrat alımını tamamen kes. Buna meyve de dahil.

Antrenmanların daha yüksek yoğunluklu olsun. Yani kısa ama hiç boş durmadığın, daha sert antrenmanlar. Elbette bir erkek gibi ağır girmeni kastetmiyorum. Dinlenme sürelerin kısa olsun ve nispeten daha ağır çalış.

ay_isiqinda ve donkisot bunu beğendi.
  6. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

Mevsimlerin Cardio ve yag yakmayla ilgisini anlayamadim???

Bu arada benim trainer 2 günlük programin ikisinin de sonuna 35 dakika Cardio yazmakta bir sakinca görmedi. Ben bu trainerlari anlamiyorum!!!!

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yaz kış olayı şu şekild ekısaca anlatayım..kış aylarında vücut kilo alma bakımından yaza göre daha verimlidir..yaz gibi terleme olmadığından kilo vermede o kadar zor olur...genelde v.g sporu ile uğraşanlar kış aylarında cardşo yu keserek kilo alırlar..bu yağlı olur veya yağsız olur..ben yağ oranımı en az olacak şekilde kilo almaktan yanayım...sizde bu aylarda kas artışı yaşayabilrisiniz..bu yaz mevsimine göre daha kolay olur...

idman sonları 35 dk cardio eğer kas kaybı yaşamak istemeyen biri iseniz tabiki size kilo veridrecektir..ancak madem kas kaybı yaşıyorum diyorsunuz ve bunu istemiyorum diyorsunuz o zaman ağırlık idmanlarından sonraki fazla süre cardio kas yıkımı oluşturur..bu kaçınılmazdır...

yinede içinize sinmedi ise yazdıkalrım linke bir göz atın derim...

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/neden-rl-k-antremandan-sonra-t26691.html

kolay gelsin...

donkisot bunu beğendi.
  8. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    mısır gevrekleri

Misir gevreginin iyi bir secim olmadigini anladim sayenizde, tekrar tesekkürler. Bir gazetede bununla ilgili bir yazi gördüm sirasi gelmisken bilgilendirme amacli buraya ekliyorum:

Floransa Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi, yaşları 5-10 arasında değişen ve obezite başlangıcı teşhisi konulan çocukları inceledi. Sabahları kahvaltıda bir yıldan uzun bir süredir düzenli olarak misir gevreği yiyen çocuklarda aşırı kilo gözlemlendi.

Araştırmanın başındaki isim olan Luigi Barbaliani, yüksek kalitedeki mısır gevrekleri ve türevlerinin sağlıklı olduğunu ve kilo vermeyi desteklediğini belirtti. Ancak kilosuna dikkat eden kişilerin mısır gevreği alırken dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bitkisel yağda kızartılan ve şeker şurubu eklenen bu gevrekler bazı katkı maddeleri de içeriyor. Midenin çalışması ve sağlığı için zararlı olan bu maddeleri içeren mısır gevrekleri zayıflatmanın aksine kilo aldırıyor.

Markete gittiğinizde satın alacağınız mısır gevreğinin içeriğine dikkat etmeniz öneriliyor.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  9. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    bence bir kaç hafta dinlen.. prensibimiz neydi çalış - beslen- dinlen.. dinlemnme olmadan kas kaybı olur...

10. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    fazla cardio yapmis olabilirim. Ben cardio olarak kosu yapiyordum. 35 dakika kosuyordum. Bundan dolayi kas kaybi yasamis olabilirim. Simdi haftada bir kere kosuyorum. Diger günler en fazla 20 dakika ya bisiklet ya da crosstrainer yapiyorum. Bakalim ne olacak?

yorumunuz icin tesekkürler. araya tatil falan sokarsam dinlenecegim, ama simdilik devam etmek istiyorum.

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    vucudun kortizol salgılıyordur ondan yaglanıyorsun

karbonhidratları kes yerine yag ları ekle

vucudunda depolanan yaglar sekerin yaga cevrilmis hali diyette yagı cıkarmak büyük hata

12. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sifir yagli bir diyet yapmiyorum ki. Sadece sabahki tereyagini cikarttim, kizartma , fazla peynir, fazla kuruyemis yok. Bu kadar. Yemekleri yiyorum, onlarin icinde de yag var sonucta. Cok yagli olan seylere dokunmuyorum. Bu kadar yag zaten normal saniyorum.

Vücudumun fazla kortizol salgiladigini nereden anliyacagim? Yaglanmak bunun tek göstergesi midir? Kortizolu nasil bastirabilirim peki? Disaridan nasil müdahele edebilirim? Stressiz yasa, beslenmene dikkat et falan demeyin lütfen. Bunlarin disinda bitkiler falan ise yarar mi?

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    İşte yine ketosis heldic... İnsaf yaaav, kız zaten kastan kaybetmiş birde sana uyup kalıcı beyin hasarı yada kroner kalp rahatsızlığı yaşasında tam olsun değilmi...
    Yemin ediyorum sağlığa zararlısın yaaa :D

Eleştiri bir yana ketojen diyeti 2 ayı geçmemek şartıyla kullanabilirsin yağdan hızlı kilo verirsin moralin yerine gelir daha sonra sağlıklı yöntemlere kaldığın yerden devam edebilirsin...
    Ama sakın tutupda heldic gibi yaşam beslenmesi haline getirme; Tanrıya zıt gitmenin anlamı yok, Allah sana o karaciğeri öncelikli olarak Kh larla uğraşsın diye yarattı, haşa bizler için zararlı olmuş olsaydı karaciğeri yaratmaya bilirdi, Kh ları yaratmaya bilirdi ve beyinin birincil yemeği olarak glikojeni değilde yağ asitlerini koymayı akıl ederdi heralde...

Bu diyetten memnun kalıpta yaşam beslenmen olarak kabul etmen durumunda başta beyin hasarları olmak üzere hiçbir sağlık probleminden ben sorumlu değilim!

Not: Moral bozma sakın kış aylarındayız vücutlar kilo almaya meyilli.
    Benim tahminim overtraining olmuşsun, kas yapısı belirli bir kuvvetde olmayan kişilerde daha kolay oluyor çünkü bunu benimle beraber başlayan ve sadece yağ yakımı ile uğraşan arkadaşımdan tecrübe ettim çünkü! Ben ise onun zıttı bir gün ağırlık birgün kardio yapıyorum, beslenme olarak ise diyet kullanmıyorum sadece normal dengeli bir sporcu beslenmesi kullanıyorum, ölçümleri ise tek kelimeyle müthiş şuan hiit kardio ayının ortasındayım yağ yakımım aşırı değil ama kasdan 2 kiloya yakın almışım neredeyse bu ay verdiğim (yağdan) kilomu eşitleyecek... Zamanında sevgili "Danny boy"a çok kızmıştım beni sadece kardio diyet yapılmaz ağırlık çalışmak şart diye azarladığı için... Adamın bir bildiği varmış vücudumun şuan ki kalıcı değişimlerinden bunu artık daha iyi anlıyorum :)
    Tek kelime ile ifade ediyim; diyetisyenler ve diyetler hikaye Bodyciler bu işi daha doğru biliyor!
    Ve onların elde ettiği kilolar ve bedenler şok diyetlerdeki gibi geçici zaferler değil kalıcı ölçüler!

Benden sana tavsiye Sevgili Donkişot; git sabit konularda bulunan yanlış hatırlamıyorsam sevgili schwarzın verdiği "yeni başlayanlar için beslenme" modeli vardı, bunu kullan.
    Antremanını da 1gün kardio 1gün ağırlık 1gün dinlenme şeklinde 3günlük döngüye çevir.
    Ben o konuda yazana çok yakın bir beslenme kullanıyorum biraz daha başka başarılı arkadaşlardan öğrendiklerimle şekillendirdim, sonuçlarım mükemmel ;)
    Sabırlıyım 1cm-1cm gitsin yeter ki sağlıklı olsun; yıllar içinde yaptığım göbeği aylar içinde sıfırlamak gibi bir derdim yok :)

donkisot bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ZeusS_

dediklerini kaynaklarla kanıtlamalısın beyin hasarı v.s yi bu samimiyet nerden gelmekte oda ayrı soru

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:04 ----------

Beyinde Hasara degil epilepsi alzheimer ve beyin tümörü gibi hastalıklarda tedavi edici

15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Senin gibi tek bir adamdan link vereceğime kaynağımı kendime saklarım daha iyi, çünkü sana bir şey ispatlamakla kendimi yoramam, çünkü tartışma yada ispatlama karşılıklı 2 kişinin açık görüşlü olması ile olur, yani 2 kişinin birbirine şu şekilde konuşabilmesi gerekir; "bak sen şurada haklısın, ama bende burada haklıyım..." gibi... Bilimsel konuşmalar yada tartışmalar radikal kişilerle yapılmaz, çünkü iletişimin birinci kuralı karşı tarafın almaya açık olmasıdır!

Samimiyet yok, sadece aşinalık var; ketojen diyeti hayat felsefenize çevirin gibi hem kendi hemde forum üyelerinin sağlığını riske atıcı davranışlarından dolayı bir aşinalık!
    Sana niye ketojen diyeti anlatıyorsun diye kızanmı var, yasaklayanmı var? Benim tepkili olduğum konu okulunu okumadığın işler hakkında forum üyelerine sürekli kullanın gibi tehlikeli tavsiyelerde bulunmandır!
    Bu yaptığın yanlış! Yarın burada sana uyupta iş yapan bir arkadaş Allah korusun hastanelik olsa sen bunun vebalini kabul ediyormusun? Şuana kadarki davranışların gösteriyorki ediyorun...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:23 ----------

Ya burada yine tartışma yaratma kız bir başlık açmış yardım istiyor, bu işin okulunu okumuş adam sana bu 2 ucu keskin bir bıçaktır diye ispatladı sen hala daha epilepsiden bahsediyorsun, ketonların tümör tedevi etme özelliği evet var bunun için diyete gerek yok oraya keton enjekete etsende o tümörü durdurursun bunun beyinin besinleri yada beyin sağlığı ile hiçbir alakası yok...

Bir tane daha başlığı mahfetmiyelim, konuya sadık kalalım forum kurallarına uyalım tamm?

16. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Cok tesekkür ederim ZeusS. Bu 1,5 ay önce acmis oldugum bir baslikti. Heldic simdi cevap yazmis. Ben de ona istinaden bir cevap yazdim. Konu tekrar alevlendi anlayacagin. Gercekten Heldic'in mesaji cok moral bozucu, 2 saattir internette kortizol ve kortizol yüksekligi ile ilgili seyler okuyorum. Benim sagligim yerinde. Kortizol yüksekligi ile ilgili semptomlari yasamiyorum.

Üstelik bu konuyu baslattiktan sonra 1,5 kiloya yakin kilo verdim. Kaslarimi kaybetmedigimi düsünüyorum. Aynaya bakinca kol-omuz kaslarim gayet iyi gözüküyor bana. Bacak kaslarim da yavas yavas elime gelmeye basladi. Yaglarin arasinda biraz ariyorum ama olsun, sertler, bu yeter bana. Daha da fazlasi salondaki trainer ölcümden daha sonra bana kaslarimizi öyle hemen kaybetmeyecegimizi kendisinden örnek vererek anlatti, yani yag ölcüm cihazini cok fazla dikkate almamami ima etti.

7 aydir fitness yapiyorum. Daha öncesinde cok hareketsiz bir hayat yasiyordum, beslenmem cok kötüydü. Bu zamana kadar 11 kg verdim, beslenmemi degistirdim, üst tarafim biraz kaslandi, güclendim, 3 beden kücüldüm, hic hastalanmadim. Gecen ay 2 kg kas kaybetsem ne olacak ki? Cani sagolsun kaslarimin :) Üstelik ben gecen ay hic öyle fazla calismadim. 7 aydir yogunlugu yavas yavas artirarak calisiyorum. Kas kaybetseydim eger her ay kaybederdim ki aksine ben kaslandigimi hissediyorum.

Kortizol konusuna gelince biran Heldic'in dogru söyleyebilecegini düsündüm. Cünkü can simidi denen türdeki yaglanmanin kortizol fazlasindan kaynaklandigini okumustum bir yerde. Ancak bendeki yaglanma en cok kalca ve bacaklarda. Bu da tipik bir bayan yaglanmasi. Kortizol fazlasi oldugunu düsünmüyorum.

ZeusS tekrar tesekkür ederim moral verdigin icinthums:

ZeusS_ bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli değil birbirimize destek vermek ve bilgilendirmek için buradayız :)

Kortizol konusu ile ilgili benim makaleler bölümünde paylaştığım çok güzel bir bilimsel makale var...
    Orada da zaten vurgulamış ama ben bir kere daha anlatayım; kortizol başta olmak üzere hormonların bir çoğu aslında genel psikolojiye ve gizli strese göre salgılanmasında aşırı artışlar olabiliyor! Bu çok önemli bir konu bunu özelden konuştuğum arkadaşlarıma da hep anlatmaya çalışıyorum, çünkü ile ilgili düzinelerce belgesel izledim ve bunun böyle olduğuna artık eminim :)
    Şöyle ki; bir anlık ani kızgınlık adrenalin ve noradrenalini fırlatabileceği bir anlık derin stres yada derin bir yoksunluk hissi depressif hissi kortizolü yada insülini fırlatmaya yeter!
    Hatta bunun ilgili bir doktorun "duygusal yiyorsunuz" diye kitabı vardı oradan da alıntılarla güzel bir başlık açmayı düşünüyorum ileride ;)
    O yüzden kortizolün asıl önleyicisi psikolojidir, öyle metabolik olarak kolay kolay salgılanan bir hormon değil aslında :)

donkisot bunu beğendi.
  18. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sevgili ZeuSs,

Bu arada dün dogum gününmüs, yazilarini okumak icin profiline baktigimda farkettim. Burasi yeri degil ama dogum günün kutlu olsun. Daha nice saglikli ve bodybuilding dolu yillara :) Sana Muhammed Ali'den bir söz yazayim, tam ceviremiyorum ama anlarsin umarim:

“Age is whatever you think it is. You are as old as you think you are”

Yas sizin düsündügünüz seydir. Düsündügünüz kadar yaslisinizdir.

ZeusS_ bunu beğendi.
  19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ZeusS_

beyine nasıl keton enjekte edeceksin merak ediyorum :) edebiliniyorsa edilsin de insanların epilepsi alzheimer parkinson gibi beyin hastalıkları iyilesmis olsun :)

okulu okumus adam ne ispatladı afedersin :) inek lerdeki ketoasidoz hastalıgından bahsediyor afedersin de inek lerle nasıl bir akrabalık kurabildin ?

eger tehlikeli bir tavsiye ise tehlikelerini acıklarsın olur biter :) beslenme bölümünde konumuz var bu diyet ile ilgili benide bilgilendirmis olursun hem :)

karacigeri Allah vermis diyorsun da ondan 4 kisi den birisi seker hastası halkın cogunda metobolik sendrom var demekki karbonhidratlar icin verilmemis karaciger yoksa neden bozulsun :)

20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    @donkisot

Çok teşekkür ederim, iyi ki doğdum ben :)

@heldic

Tabi ki enjekte edilebilir, teoride mümkündür :) Beynin çeşitli bölgelerini etkilemek için elektromanyetik çipler bile deneniyor, bu teknoloji önümüzdeki 20 yıl içerisinde psikolojik rahatsızlıklar ile davranış bozukluklarının bir çoğunu bitirebileceği öngörülüyor...

İnek kanı insan kanına en yakın kandır bağışıklık sistemide en benzer sistemdir, bütün bilim adamları bunu bilir... Domuzda aynı şekilde dir, bu yüzden bilim adamları bu 2 hayvanı çok kullanır!

Tabi ki tehlikesini açıklıyım; beynin asıl yemeği glikojendir, o yüzden 60gr Kh felan öyle beyini pek kurtarmaz! Çünkü günlük aldığımız besinlerden enerjinin direkt 5te birini harcayan ciddi ve önemli bir organdır! Besininden yoksun kaldığı zaman ise vücuttaki depoları yakmaya başlar ve kendi besinini karşılamaya gider. Ketonlar sadece işin başlangıcıdır.
    Hepimiz genelde insanın susuz 3 gün besinsiz 1 hafta yaşayabileceğini zannederiz aslında bu pek doğru değil! "Human body pushing the limits" belgeseline bir göz atmanızı tavsiye ederim.
    Aç halde 3 hafta geçiren JeanLuc Joshuatın beyni onun hayatta kalması için metabolizmasını yavaşlatma aşamasını bitirdikden sonra son bir hamle yapıyor; bedenine kendini yemesini emrediyor...
    Buradan da anlıyacağımız üzere (ki belgeseli baştan sona izlediğimizde daha iyi anlarız) ketojen diyetin temeli insanın beyninin sadece extreme durumlarda onu hayatta tutmak için yaptığı bir hamleye dayandığını anlarız! Bu yüzden ben ketojen diyette olan insanları "ölüm anında yaşayanlar" olarak adlandırıyorum.
    Sadece bir tek bu belgeseli izleseniz zaten insanın yaratılan bütün besin minarellerinden orantılı şekilde alması gerektiğini anlayabiliriz. Çünkü aynı belgeselde zaten 6 ay boyunca okyanusta kalan ve sadece mızrağı ile balık avlayıp hayatta kalmaya çalışan denizcinin bir süre sonra artan vitamin ve minarel eksikliği dolayısıyla beyninin onu sevdiği et kısmını değil, mineralce zengin olan iç organlar kısmını yemeye zorladığını gösteren çok keskin bir örnek var!

Özetle insanın aç kalması ile, aşırı Kh kısarak beynin aç bırakılması arasında hiçbir fark yoktur!
    Ve insan vücudu o kadar muhteşemdir ki yaradılan besinlerden doğru ölçüde hepsinden faydalanmak gerekir.
    Herhangi bir tanesinin şiddetle kısıldığı diyetlerin sürekli hale getirilmesi insanı bütün hayatı boyunca extreme durumda yaşatmak demektir ki tehlikelidir!

Sizin çok katı ve radikal bir dünya görüşünüz var, yaradılıştır hiçbir şey demem asla ben insanları oldukları gibi kabullenirim saygıda duyarım. Yani sadece siyahlarınız ve beyazlarınız var, size göre dünyada ya siyahlardan yanasınızdır yada beyazdan! Kendinizi günümüzdeki yanlış beslenme alışkanlıklarından dolayı Kh ların varlığının bile yanlış olduğuna inandırmışsınız!
    Bu çok yanlış!

Sayfayı Paylaş