Kas kaybetmeden %15 yağ oranı nasıl düşer?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hhakkann tarafından 19 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. hhakkann

hhakkann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar biraz kendimden bahsediyim. Nisan 2012de bu spora başladım 1996 doğumluyum başladığımda 91 kiloydum şuan iste %15 yağ oranıyla 67 kiloyum boyum 174. Kendimi iyi motive ettiğimi düşünüyorum güç ve kondisyon olarak devamlı gelişme halindeyim her türlü sporda faydasını görüyorum AMA.

Karın bölgemdeki yağ bir türlü azalmıyor. 2 aydır diyet yapıp cla kullanmama rağmen %15te kaldım. Şimdilik ilk hedefim yaza yağsız girmek çünkü vücudum istediğim kadar güzel durmuyor aslında üst taraf vs. kötü değil ama nerdeyse göbeğim var karın kısmında. Madem bu sporu yapıyoruz bi farkımız olmalı bence diye düşünüyorum böyle yağlı olmak istemiyorum fazla kas kütlem olmasa da vücudumda yağ istemiyorum biraz da bu konuda takıntım var ama zaten 91 kilodan düşene kadar zaten kas da kaybettim daha fazla kaybetmeden üstüne koyarak kısa süre içinde yağ oranımı düşürmek istiyorum. Supplement olarak ne kullanabilirim ya da başka tavsiyeleriniz neler? Yaza 3 aydan az kaldı bence bu kadar spor yapıyosak eğer yağlı olmak kabul edilemez

2. teknopc

teknopc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ayvalık
    aynı sorun bendede var ben sporda pek eski sayılmam 1.5 ay oldu başlayalı üst kısımlar fena sayılmaz ama karın bölgemde ve yanlarda fena yag var boy 1.83 kilom 80 forumda bayadır dolaşıyorum dogru beslenme ve antrenman taktigini arıyorum birisi yardımcı olursa eger bende vücut hacmini koruyup yag yakmak istiyorum

3. omerklsh

omerklsh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynı sorun bendede var arkadaşlar size tavsiyem şekeri azaltıp proteine yüklenmenız , her antremandan önce 25-30 dk kardiyo yapmanız ve karın bölgesi haraketlerine sıkılmadan devam etmeniz.

4. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyonuzu antrenman sonrası öneririm. Önce yaparsanız enerjinizi harcayacağınız için antrenmanda güçlük çekersiniz.

5. baran315

baran315 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardeşim bendede aynı sorun vardı çözmüş değilim. yani spor yapmaya vaktim olmadı ama birsürü şey okudum. şunu bilki vücudundaki en zor giden yağlardan yani en dirençli kısmın :D günlük 500-750 kalori açık çıkarman lazım ve diyetinde şekerin payı çok az olması lazım. 67 kiloyum demişsin. dergilerden okuduğum kadarıyla kilonun sabit kalması için kg başına 30 kalori alman lazım yani senin kilonda birisi 2010 kaloriyle beslenirse kilon sabit kalır. istersen 2500 kalori alıp 1000 kalori yak (yüksek kalori almanın daha iyi olduğu savunuluyo) istersen 2000 kalori alıp 500 kalori yak yani her halukarda 2010 kaloriden 500-750 kaloriyi eksilt.
    değerlerdende görüceğin üzere 1 kilo vermek10-15 gün gibi bir zaman da gerçekleşicek ve zayıflama zürecin yavaş ve gözle çok zor farkedilir olucak. buda başarıyı gözünle göremediğin için azminin kırılmasına sebep olucak. burda sana düşen kendinde sonucu farkedemesen bile bıkmadan devam etmek. yani kısa vadeli sonuç beklemicen
    umarım faydalı olur bench_O

6. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    şunu bir kere kafamızdan silelim yıllardır varolan göbegini 2 ayda kaldırıp 0 a düşüremezsin ki insan açısından yagında önemi büyüktür vücut ne kadar yag yakmaya çabalarsan çabala kendini korur ve bu yag yakım miktarını minimuma çeker buda demek oluyorki göbek öyle 3-5ayda gidecek birşey degildir azmini bırakmamalısın ama zamana yaymalısın bu işi eger dediginiz gibi 3ayda 0 yag yapsaydık bu site olmazdı suplementler spor salonları spor hocaları vs vs gördügümüz adamlar steroid babaları nadiren az yaglı vucut vardır onlarda parmakla gösterilir zaten...

7. KataLan

KataLan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Adam yapamadım demiş bu yorumun anlamı ne gelip de öyle kolay değil bu işler diyeceğine kardiyo antrenmanı hakkında bilgi versene

8. nidale478

nidale478 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba yaşım 16 ben hemen anlatayım boyum 1.55 iken eskiden bayağı kilolu ve yağlıydım sonra bişey oldu ve hiçbirşey yemedim ve ortadan kopacka şekilde ince bir hale geldim eskiden her gün ful protein aldıgımdanmıdır nedendir bilmem karın kaslarımın hacimi vardı sıkınca oluyordu sonra kickboksa basladım lisanslıyım su an ve gecen yaz vücudumda kas yok diye denzie girmedim ciddi takıntım oldu omuzlarım gayet geniş boyum 1.74 civarı kilo 55 bel çevrem 70 yada 69 du ben 2 yıldır her gün aralıksız kas çalışıyorum şimdi sıkınca nerdeyse hayal meyel karın kasları görünüyo gibi kilolu da değilim taş gibi karın kaslarım dokununca hayvan gibi göğüs kol kaslarım var ama karın için kafayı cidden çok bozdum acaba yağ oranım mı yüksek diyicem oda değil gibi görünüyo ama şu karın kaslarını iyice belirginleştirmek için ne yapabilirim allah askına su dünyada en azimli ve en istekli kişi benimdir diye Bile diyebilirim hafiften görünüyo4 tanesi dokununca döbüşçü kasları gibi karın ama çok nerdeyse silme hafif görünüyo oda az sıkınca her gün barfiks yapıyorum idmana gidiyorum spor salonuna kayıtlıyım allahınızı seviyorsanız yapmama yardım edin yağ oranım yüzde 8 gösteriyo intermette ama bilmiyorum nasıl indiricem şu yağ oranını lütfennnn

9. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bu nasıl cevap anlayamadım? İnsanların konularına yorum yaparken biraz yazdıklarınızı okuyun '3-5 ayda gidecek şey değil' miş. NEREDEN BİLİYORSUN. lütfen bilgili insanlar cevap versin. İnsanları yanlış yollara saptırıp demotive etmeyelim.
    Konuya gelecek olursak kas kaybı istemiyorsan bi anda olmayacak biraz uzun bi süreç olacak. Nekadar az kas kaybı okadar uzun süre.Kas kaybetmeden yağ yakmak istiyorsan kardiyoyu çok uzun süreli tutma derim.2 şekilde yapabilirsin kardiyoyu. Ya antreman sonrası yada sabah karbonhidrat almadan kardiyo yaparsan direk yağ yakarsın.Bende yeni sabah kardiyosuna başladım bakalım sonuçları merak ediyorum karbonhidratı fazla azaltmadım kas kaybını engellemek için. Sabahları vücutta enerji olmadığı için sadece 5 tane yumurta beyazı yiyerek (amaç kas kaybı olmasın diye ) 20-25 dk orta tempo koşu yapıyorum.Bunu tabiki haftada 2 gün yapıyorum. Sen 3 günde yapabilirsin ama kas kaybı istemediğin için haftada 3 günü geçme derim. Tabi daha bilgili abilerimiz daha iyi şeyler önerebilirler. İnşallah gidecek yağlar fazla takma kafaya.İyi günler.

10. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Hem konu uplasın hem de bilgi sahipleri bilgilerini paylaşsın, Nedir önerilerileriniz yağ yakımı ile ilgili

11. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Yag orani asiri fazla olmayanlar kas kutlesini arttirirsa yag orani dusmus olur

12. Sunnetsizimam

Sunnetsizimam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kalori miktarini heaaplayip uzun vadede yavaş definasyon yaparak çok çok az miktarda kas kaybedip yag oranini düsürebilirsin günde 200-500 kcal seklinde.

13. gotmusclef

gotmusclef Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim öncelikle boyun uzun kilon düşük yağ oranın zaten azdır ve büyük ihtimal göbeğin falanda yoktur sana öyle geliyor olabilir çünkü 55 kilodan bahsediyorsun bazı insanlar var 95 kg yağ oranları 8-9 ve sen 8 olduğunu söylüyorsun zayıfsın yani sende ne göbeği var çözmüş değilim

14. Arda6157

Arda6157 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Karin migde egzersizleri yapabilirsin o kaslarin hacmine yonelik calis yani demek istedigim;proteinli beslenmeye devam et ama karin idmani yapicagin gun karbonhidrat al bulgur ye yulaf ye.o gun aldigin karbonhidrati(enerjiyi) karin kasini hacimlendirmek icin kullan.idmandan sonra aksam etinide ye ohh mis.duzenli olarak 2 gunde 1 fonksyonel calismani oneririm.50-40-30-20-10 sehpada mekik tarzinda tabi alt karinida ayni sekilde leg raise falan sana kalmis.20-18-15-12-10 olabilir.belli bir sure sonra bu idman normal geliyorsa ve yanmiyosa karnin gelismiyorsa agirlik ekleyerek bu idmanlara devam et.bu sekilde karin kaslarinin cok iyi hacimlencegini dusunuyorum.yag oranin az cunku boyda var.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Arda6157

Arda6157 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Karin migde egzersizleri yapabilirsin o kaslarin hacmine yonelik calis yani demek istedigim;proteinli beslenmeye devam et ama karin idmani yapicagin gun karbonhidrat al bulgur ye yulaf ye.o gun aldigin karbonhidrati(enerjiyi) karin kasini hacimlendirmek icin kullan.idmandan sonra aksam etinide ye ohh mis.duzenli olarak 2 gunde 1 fonksyonel calismani oneririm.50-40-30-20-10 sehpada mekik tarzinda tabi alt karinida ayni sekilde leg raise falan sana kalmis.20-18-15-12-10 olabilir.belli bir sure sonra bu idman normal geliyorsa ve yanmiyosa karnin gelismiyorsa agirlik ekleyerek bu idmanlara devam et.bu sekilde karin kaslarinin cok iyi hacimlencegini dusunuyorum.yag oranin az cunku boyda var.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. kuttikkk

kuttikkk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar haftada 5 gün ağırlık antremanı yapıyordum bu yüzden göbeğim erimiyor kaslarım büyüyordu. Diyetisyenin yönlendirmesi ile kardiyoya başladım, ve kalori kesintisi sağlayacak diyete başladım. sonuçta geliştirdiğim tüm kaslar yağlarla beraber yıkıma uğradı. yağ oranım düşmüyor çünkü ne kadar yağ kaybedersem o kadar da kas ve su kaybediyorum göbeğim inceldi ama dumbell kaldıracak gücüm kalmadı kollarım liseli koluna döndü. Tavsiyeleriniz genetik olarak yağ yakmaya meyilli kişilerde işe yarıyor olabilir ama nüfusun %90 ı bu genetik şansa sahip değil, az yağlı çok kaslı bir vücuda sahip olmak doğal yollardan imkansız çünkü kası da yağı da insülin hormonu tetikliyor, biri olmadan öteki de olmuyor. Tanıdığım tüm bodyciler igne olarak bu haldeler, whey gibi supplementleri ben de kullandım bir faydasını göremedim. 1,5 sene önce spora başlarken hangi formdaysam şu an aynıyım sadece ömrüm uzamıştır, testlerimde bir anormallik te çıkmadı kolestrol insülin şeker tüm değerlerim normal. Doktor kilo verememen için bir sebep yok dedi :) Biliyorum zaten. Kilo kolay verebiliyorum benim sorunum 2 kilo yağ yakarken 4 kilo kas kaybetmemenin imkansızlığı. İlla bir hata yapıyorsundur diyeceklere baştan söyleyeyim hatasız diyet, düzenli spor, düzenli uyku, içki yok sağlık problemi yok, sadece kel başımda saç çıkarmaya çalışıyorum çünkü yıllardır kandırılıyoruz doktor ve spor adamları tarafından. Saygılar

17. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sana kendimden bahsediyim 1 ay diyet yaptım 70.2 kg olan yağsız kütlem 67.7 kgye düşmüş bildiğin sırf kas kaybı yaşamışım ama tuhaf olan şey şu kaldırdığım ağırlıklar arttı 2.si kolum yarım santim büyüdü ve diğer bölgelerim sabit kalırken belim 90 dan 80 e indi aynı zamanda da hatlarım daha belli oldu önceden hiç karın kasım yokken karın kasım çıkmaya başladı ben gerçekten anlamıyorum kas kaybı yaşayan insanın vücut ölçüleri hem büyüp hemde daha parçalı olabilir mi olmaz senin ki de aynısıdır senin miden vs küçülmüştür

18. kuttikkk

kuttikkk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Diyet yapınca vucuttan ödem de atılıyo karnında ödem varsa ondan kurtulunca görüntü değişmiş olabilir. Rakamlar zaten birebir doğru ölçülmüyor cihazla ama en azından fikir veriyor, görsel olarak pozitif sonuç alınca rakamlar anlamını yitiriyor. Bende hem görüntü hem de ölçümler negatife gidiyor :(

19. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    İmkansız dediğiniz şeyler imkansız değil. Sadece yağ kaybeden bir çok danışan var. Kendi takip ettiğim kişilerden de ağırlık kaybettiği dönemde hiç kas kaybetmeyen danışanlar tanıdım, sadece yürüyüş ve diyet ile. Belki siz yağ ile birlikte kas kaybediyor olabilirsiniz ancak oranlar bahsettiğiniz gibi olmamalı. 3 kg yağ, 1 kg kas şeklinde olmalı en azından. Ya antrenmanınızda ya beslenme düzeninizde bir hata vardır diye düşünüyorum.

20. kuttikkk

kuttikkk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    işte beklediğim hata vardır mesajı :) çok gecikmedi. Herkesin boyu posu nasıl farklı ise spora diyete reaksiyonu da farklı oluyor. Benim takip ettiğim fit kişilerin büyük çoğunluğu besyo mezunu fiziksel avantaj ile seçilmiş kişiler. Bunların içinden parçalı vücudu olanlarda iğneli dopingli. Kimi inkar ediyor kkimi gizlemiyor. geri kalan milyonlarlarca kişi ise ya daha zeki ya daha güçlü ama fizikleri berbat. Allah bi yerden alıyor bir yere veriyor diyebiliriz. Herkese aynı diyeti veren hoca gibi olmayalım, farkındalık şart.

Sayfayı Paylaş