kas kasılmaları

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve muro45 tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. muro45

muro45 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bady e başlıylı yaklaşık 2.5 ay oldu ve vücüdüm gerçektn cok güzel toplandı fakat bir sıkıntı yaşıyorum söyle açıklıyım. kas kasılmaları yüzünden tsort umu zorla çıkartıyorum elim i sirtma getiremiyorum kasılıyor esneklik yeteneğimimi yitirdim yoksa kaslar çok sisti bu yüzden mi böyle oluyr.( hareketlerim kısıtlanıyor tuhaf bişey + bide yoğun egzersiz yaptığımdan herhalde havuza yada denizde yüzerken bacaklarıma sırayla kramp giriyor bady nin bu tür yan etkileri oluyormu bilgilendirirseniz sevinirm

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan sonra herkezte aynı sorun olur üst kısım terlediği için tişört zor çıkar ayrıca ağırlık çalıştıığından dolayı kolların ağrır buda hareket etmeni zorlaşıtırır 2-3 saat ayrıca antrenmandan hemen havuza girme derim protein tozu vb. iç ondan sonra gir derim

muro45 bunu beğendi.
  3. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    tuzsuz besleniyorsan ondandır..tuz tüketimini arttır...tuz kas kramplarını önler...

muro45 bunu beğendi.
  4. muro45

muro45 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tsort giymiyrm çalışırken sadece şortla sadece spor zamanı değil yani her zaman demek istediğim kolumu geri kıvıramıyorum belli noktaya kadar gidiyr kitleniyr açma germe hareketlerine başlıcam artk belki faydası olur

5. mavicuneyt

mavicuneyt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşım kasların şiştiği için, kollarının ince olduğu zamanki gibi birbirlerine yaklaşmaları zorlanıyor. Kramplara gelince; bu sorun bende de oluyordu. Kaslarımı esnetmeye başladım ve düzeldiler. Esnetilmeyen kaslara yüzme yada yürüme sırasında kramp giriyordu. İnternetten esnetme hareketleri bulmuş ve onları çalışmıştım. Fazla zorlamadan esnetirsen düzelirler. Ama zorlarsan zedelenme oluyor. Bacağıma olmuştu, düzelmesi aylar alıyor.

Şunu hep aklında tut: esneme hareketleri sırasında kolunu nereye kadar gerdirdiğin ya da ne kadar zorladığın önemli değildir, önemli olan kaslarının hafifçe esnediğini hissetmen (zorlamadan). Acıyı hafifçe hissettiğin yere kadar esnet ve orada beklet (10,15 saniye). sakın aşırı germe. Sonuçta ağırlık çalışanların balerinler kadar esnek olması çok zor. Vücut geliştirmede nasıl insanlar kendini incitebilirse, bu konuda da incitebilirler. Zorlama yapmadığın taktirde korkacak bir şey yok.

aşağıdaki gibi sitelerden örnekler bulabilirsin:
    http://www.ezberim.com/spor-and-rejim/174687-esneme-hareketleri-egzersizleri-resimli-anlatim/

Tişört giyme konusunda:

sağlıklı günler dilerim :)

6. mavicuneyt

mavicuneyt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tişörtü rahat giyme konusunda yararlı olabilecek bir esnetme burada var:
    http://www.sportifhareketler.com/detay_esneme-stretching-8558.aspx

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:15 ----------

bir şey daha vardı:

esnettiğin uzuvlarını normal insanların hareket ettirme kabiliyetleri noktasına kadar esnet. Yani eskiden (vücut geliştirme öncesi) kolun ne kadar kalkabiliyor ve kıvrılıyorsa o kadar. Ondan daha fazlasını yapma. Aksi halde gelişmesini tamamlamış (15-17 yaş sonrası) olan eklemlerinde, eklem yuvası zorlandığından ortopedik bozukluklar oluşuyor. Eklemlerin kendisini tamir edebilmesi çok yetersiz olduğundan kalıcı hasar olacaktır.

Kendini zorlamadan, normal bir hareket alanına ulaşmaya çalışırsan problem olması söz konusu olmaz.

Tüm insanların ve sporcuların sağlıklı kalması dileğiyle :)

Sayfayı Paylaş