Kas kütlesini koruyarak kısa sürede zayıflamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kc551 tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kc551

kc551 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

1.80 boy 75 kilo sahibim. 7 aydır felan düzenli spora gidiyorum. Bir nevi bulk dönemindeydim. Yağlı beslendim fazlaca, göbek çıktı biraz...

Ayrıca sıkı karın çalıştığım için alttan çıkan kaslarla birlikte daha da şiş gözüküyor sanırım.

Kısa süre içerisinde kas kütlemi koruyarak maksimum yağ yakımı yapmak istiyorum. Sıkınca kendimi karın kasları gözüküyor zaten ama bırakınca şişkin..

Zaten ektomorf tipi vücudum var, sadece göbek kısmım şişkin..

Şimdi deniz kenarında tatil yapıyorum zaten. Yüzüyorum da.

Yazlığa geldiğim için 1 haftadır spora gitmiyorum, burada spor salonuna yazılacağım yine.

Çoğu konuyu okudum ama istediğim cevabı bulamadım. Protein ağırlıklı beslenmem gerektiğini biliyorum ama nasıl bir yöntem uygulamalıyım bilmiyorum..

En azından şu anki kas kütlemi koruyarak nasıl bir çalışma yapmalıyım ?
    Definasyondaki gibi çok ağır girmeden çalışmalı, haftada 3 gün yüzme.. protein ağırlıklı beslenme mi yapmalıyım ?

Eğer yağ, un, tuz vs. şeyleri azaltarak bulk döneminde devam etsem, ama 3 gün de yüzme mi yapsam ? Ama bu sefer de şu göbeği hızla eritemem..

Ne önerirsiniz ?

2. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    yağ şeker un ve tuz vücudun hazırda ihtiyacı olmadığı yani hayat boyu yemesende ölmeyeceğin besinlerdir.Yağ her şeyde az olarak şekerin içinden ihtayacımız olan glikoz bal bekmez hatta limonda bol miktarda vardır.tuz ise yemek yapıldığı esnada atıldığı kadarı yeterlidir.senin yapman gereken gece yemek yememen yatmadan önce kaslarını koruman için 1 dilim tam tahıllı ekmek ile 1veya2 bol biberli haşlanmış yumurta sabah kalktığın zaman 3 yumurta beyazı en fazla 2 sarısı gün içindede ekmeği çok az yiyerek fakat et tavuk balığı b.b. yaptığın için azar azar ama sık sık mesela 300 gram tavk göğsünü bira anda yemek yerine 150 gr şimdi 150 gr 3saat sonra yemek şekliyle yersen ve (bu benim tavsiyemdir) bol acılı(bu vücud sıcaklığını artırıp metobolizmayı hızlandırır ve zaten yaz olmanın kolaylığı ile) yersen bunuda 2 ay sürdürürsen o göbeğin 2 aya kalmayacağını düşünüyorum.

BİR TEŞEKKÜRÜ EKSİK GÖRME :) :) :) V:9)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:48 ----------

önemli not londrada adını hatırlamıyorum bir üniversitede karbonhiratı azaltmadan kolay kolay kilo verilemiyeceği kanıtlandı.buda sporcu adam karbonhidratsız yapamaz önyargısının önüne geçer.2 ay kendini sık sonra eskisi gibi yediklerine dikkat edewrek devam edersin

flyod bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş