KAS KÜTLESİ KAYBETMEDEN YAĞ YAKMAK

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Canikolata tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar herkese öncelikle bu forumu internet'te araştırma yaparken gördüm ve gerçekten tüm bilgilere sahip birşekilde spor yapmak için bu foruma üye oldum siz diğerli üyelere hocalara bir kaç sorum olucaktı öncelikle
    boy:1.77
    kilo:77
    biceps:38

Şimdi ilk sorum şu size ben bulk dönemindeyim şuan 3 ay kadar oldu kiloada aldım hacimde yaptım ve bulk dönemi devam ediyor benim sorum şu size
    bulk döneminde haftada üç kere spinng yapsam kardio filan hepsine katılsam göbek bölümündeki yağ tabakasını en az kas kaybıyla götürebilirmiyim
    buradaki amacım %15 olan yağ oranınını %10'a kadar indirmek
    Nasıl bir program izlemeliyim ki kas kaybı yaşamadan göbegi eritebiliyim
    bu arada şuan bölge bölge programımım
    pazartesi gögüs
    salı sırt
    çarşamba omuz perşembe önkol arkakol cuma bacaktır
    kullandıgım süblementler bcaa optimum whey protein ve cretein

Umarım anlatabilmişimdir sorunlarımı
    özetlersek nasıl bir program yaparsam kardiyo ve spinnigi katarsam programıma yağları en az kas kaybıyla götürebilirim
    2-İkinci sorum ise kardiyo ve spinngi ağırlık çalışmasından sonra mı yapayım öncemi

2. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Adamım iş kardiyo-spinningle bitmiyor beslenmen de değişiyor onun için de diyete giriyorsun. Bulkta karbonhidratı öğünleri vb. diyetine göre arttırıyorsun ki hacim yapasın kilo alasın. Boşuna kardiyo falan ekleyip paralama kendini. Bulka devam et hedefindeki kilo-hacime geldiğinde definasyona gir. Definasyon döneminde de karbonhidratı düşürüyorsun(gerektiği kadar alıyorsun) yağ tuz şeker un minimum-hiç arası düşürüyorsun. Programında da değişiklik yapıyorsun. Mesela 4x15 tekrar şeklinde yapabilceğin ağırlıkla (fazla ağırlık değil) yapıyorsun. Ekstradan kardiyo ekliyorsun. Forumda böyle konular var derin bi araştırma yap derim bana bakarak yapma. Benim anlattığım temel olarak böyle olucak. Kadiyolarını da ağırlık antrenmanlarından sonra eklemen daha mantıklı başta yaparsan bütün enerjini harcarsın :)

svmszcck, zafer_zaferoglu, Canikolata ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    3duLa güzel acıklamıs bencede once ıstedıgın vucuda ulastıktan sonra kardiyo yapmalısın yoksa cok vakıt kaybedersin hatta yerinde sayabilirsin .

Canikolata bunu beğendi.
  4. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlk öncelikle teşekkürler yorumların için 3dula ama zaten beslenmeye çok dikkat ediyorum gündelik 120 grm protein alıyorum tavuk gögüsü yumurta olsun günde 120grm dedigim gibi şimdi diyorum ki hem kas hacim yapayım hemde kardiyo spinning derslerine katılayım yani gereksiz yağları yakayım mantıklı degilmi ve ayrıca yağ şeker hamurlu yiyecekler kesinlikle tüketmiyorum tuz şeker yağı minumum düzeyde şeker hiç

5. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    tabiki bu mümkün ama işin zorlaşır onu demek istiyoruz yani ikiside cok yavas ilerler hem yavas hacimlenirsin hem yagları yavas eritirsin 1 tanesıne yogunlasman gerek .

6. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vucut bu sence biraz daha bulk mu yapayım mart ayına kadar ondan sonra mı yağ eritmek için çabalara başlıyım
    yada şimdi mi hem ağırlık çalışırken bir yandan kardiyo spinnnig gibi aktivitelere katılayım

saygılar..

Ekli Dosyalar:

7. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    bence vucudun gayet iyi eger sende begenıyorsan yani fit bir vucut . bence kardiyo agırlıklı devam edebilirsin.

8. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranın yüzde 15 acaba mart ayına kadar hacime devam etsem mart ayından sonra başlasam yaza kadar yağ oranınını 10a kadar indirebillirmiyim yağlar gidermi aklıma takılan bu aslında

9. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    zaten marta 1 ay war bence fark etmez fazla .

10. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela oturunca filan göbek ortaya çıkıyor yani bariz göbek olduğu belli oluyor o yüzden yakınıyıroum aslında ben göbegi götürmem gerek yani ne yapmalıyım kısaca

11. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Vücud tipini öğrenebilir miyim ? :)

Canikolata bunu beğendi.
  12. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    bendede gobek var 2 senedir eritemedim :D cunku duzenlı olarak kardıyo yapmıyorum . kilo veriyorum ama gobek gitmiyo. cozemedım :D yanlıs kısıye sordun.

13. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mezomorf vücüt tipine sahibim
    bu konu hakkında yardımcı olabilecek yokmudur
    saygılar..

14. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynı dönemde hem kas inşası hem yağ yakımı oldukça güçlük çektirir bence bulka devam et hedefindeki hacim-kiloya gelene kadar sonrasında definasyonda zaten çok iyi yağ yakıp hem daha çok kas kütleli hem daha estetik görünümü yakalarsın. Vücudun şuan oldukça iyi görünümde. Ama inat edip yaparım diyorsan hem yağ yakımı hem kas inşası sen bilirsin. Beslenmem iyi diyorsun zaten karbonhidratı ortada tut alman gerekenle bulk döneminde aldığınla ikisinin ortasında. Dene ama böyle çok uğraştırır çok iyi dinlenmen çok iyi antrenman yapman çok iyi beslenmen harfiyen uyman gerekir. Daha çok zamanını alır bence. Belli bir süre yerinde sayarsın gibi gelir :)

zafer_zaferoglu ve Canikolata bunu beğendi.
  15. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım 3dula teşekkürler bilgi için peki ikisini bir arada yapmam için nasıl bir program izlemeyelim şuan bölge bölge çalışıyorum kardiyo ve spinngi hangi günlere koyuyum birde antremandan sonra mı yapayım spinng filan

16. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 5 gün gidiyorsun olarak düşünüyorum ikisini ortada götürmek istiyorsan 3 gün yeterli olacaktır ve antrenman sonrasını tavsiye ederim ki enerjini antrenmanına harca daha verimli doğru yap hem yağ yakımı devam ederken kardiyoyu da eklersin antrenmanın bitince 30 dk toplam kardiyo yeticektir ilk spinning yap sonra 20 dk koşu bandı - 10 dk bisiklet çok verimli olur :)

17. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman bugun başlıyım ilk antremanımı yapayım sonra spinnig sonra zaten eve 15 dk yürüoyurm kardiyo niyetine
    birde bcaa ve protein optimum comlete kullanıyorum bunları nasıl tüketeyim

18. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Supplement konusuna girmiyim fazla bilgim yok çünkü forumda araştır derim Supplement Arşivi bölümü var orda detaylı bilgileri bulabilirsin :) BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

19. Canikolata

Canikolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler hocam saygılar..

20. Barbarosbykylmz

Barbarosbykylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kas Kütlesi kaybetmeden Yağ yakmak istegen birinin hacim konusunda problemi olmamalı ve beslenmesine cok dikkat etmeli .
    buda otomatik olarak definasyondur. Belli bir kas kütlesine ve hacme sahip olan insanlar veya bulk dönemini tamamlayan sporcular diyelim
    definasyon yani kas hatlarını belirginleştirmek icin bu definasyon dönemine girer
    definasyon döneminde Yağ yakmak icin Cardio ya önem veririler neredeyse hergün 40 dk kadar cardio yapılır . Cardio yaptıgımız icin haliyle kas yakımı da oluyor . kas yakmamak icin yag yakımı nabzınızı bilmeniz gerekiyor bu nabızda cardio yaparsanız kas yakımı en aza düşer
    ve en önemli konu beslenme karbonhidratı en aza indirip protein alımını en üste cıkarıyoruz yeterince protein alamazsak kaslarımız yanıcaktır yani kücülüp incelecektir .
    Bu dönemde supplement e önem verilmesi gerekiyor ...
    Söyliyceklerim bukadar iyi şanslar ..

Sayfayı Paylaş