Kas Gurupları En Fazla haftada Kaç Defa Çalıştırıla Bilir ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve wextor35 tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    3-4 Aydır çalışıyorum birine program yazdırdım ama ayda bir bölgeyi 8 kere çalıştırıyor ben buyuk-küçük kaslar olmak üzer 72-48 saat dinlenme süresini ayarlayıp her gün çalışsam gelişimi mi engeller mi ? anlamayanlar için ilk gün ön kol- göğüs 2. gün bacak sırt 3. gün omuz arka kol sonra program tekrarı gibi mesela bölgeler dinlene dinlene vücut değilde kas bölgeleri dinlenecek ama bilen yorum yaparsa sevinirim

2. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, hergün çalışmanın size zarardan başka bir faydası olmaz. kas geliştirmenin temelinde kasları tahrip ederek ,dinlenme zamanında iyileşirken büyümelerini sağlamak vardır. bu yüzden verimli bir antremandan sonra dinlenerek ,vücuda kaslara onarım şansı vermek hayatidir.
    3 gün antreman 1-2 gün dinlenme şeklinde antreman yapabilirsiniz.ama ben bunu deneyen birisi olarak tavsiye etmiyorum çünkü bir süre sonra kendinizde müthiş bir yorgunluk hissediyorsunuz. hernekadar bölgesel olarak dinlenmeye alsanız da ana kas grubundaki hareketler ikincil olarak diğer bölgeleri de etkildeği için zamanla farkında olmadan overtrain oluyorsunuz.
    benim size tavsiyem iyi bir beslenme eşliğinde en fazla 2 gün antreman ardından bir gün dinlenme şeklinde.

3. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Karın bölgesini 1 gun dinlendirip çalışıyorum sen nasıl çalıştırıyon sağol bu arda kımse cevap vermıyor pek bilen yok cunku bu konuyu

4. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hergün çalışırsan kas kaybından başka birşey kazanmazsın programın doğru bir bölgeyi haftada en fazla 2 defa çalıştırırsın ama 1 defa çalıştırmak daha iyi mesela ben birgün antreman yapıp birgün gitmiyorum pazartesi göğüs önkol çalıştıysan salı dinlen çarşamba bacak sırt perşembe dinlen böyle devam et kaslar dinlenirken büyür

5. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Eet program normalde öyle tamam sağol zaten ağrı sızı oluyor gerek yok tabakhaneden bok kaçırmıyoz acelesi yok sağolun beyler

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    karın bolgesi hergun calıstırabilirsin. karın durumuna ,hedefine göre değişir, kimisi haftada 3 kez calıstırıyor, kimisi de gunasırı,
    benim calısma seklim ise karın bolgem iyi olmadıgı icin antreman gunlerimde 1 gun az tekrarlı agırlıkla yapıyorum ,diger gün ise cok tekrarlı ağırlıksız.dinlenme günlerinde pas geciyorum.
    benim tavsiyem haftada 3 gün.

7. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    kütle almak için bi gün dinlendiriyorum öbür gün 20 x 3 set 2 hareket alt göbek üst göbek yapıyorum 1 sene daha çalışcam gelicek yaza kadar bir önerin var kardeş ? kütle almak için

8. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda benzer konular mevcut.

Lütfen arama yapmadan başlık açmayınız.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş