Kas gevşeticilerin etkileri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve scorpi tarafından 17 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba
    antreman sonrası günde agrıyan kaslarımıza sürecegimiz kas gevsetici veya hap olarak alacagımız kas gevseticiler kaslarımızın gelişmesini olumlu veya olumsuz olarak etkiler mi?

2. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    ben bır ara kullanmıstım ancak dıkkat et mesela ıdmandan once falan alırsan yanlıslıkla cok kotu olursun yanı ıdmann falan yapamazsın
    onun dısında alacagın zamanda evde falan olmaya calıs harbıden elın ayagın pek tutmuyor tam gevsetıcı yanı ;)

3. fırtına

fırtına Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

bende de ayni sorun var boyun kaslarimi calistirdikdan sonra boyum agrimaya basliyor ve soguk hava geldigi zaman da oluyor doktora sordum doktor kaslar kendini kasiyor ondan kaynaklaniyor agri dedi bana bir hap verdi kas gevsetici onu kulaniyorum bende idman dan sonra mi alalim arkadaslar yoksa önce mi agridigi zaman.

saygilar

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle analjezik etkili bir kas gevşetici ise idmanda öncede ağrı kesici olarak kullanılabilir..
    ama kas gevşetici sadece kasları gevşetme görevini üstlenmez, antienflamatuar ve analjezik etkili bir krem kalıcı gibi görünen ağrıları (ör: ödemden kaynaklanan ağrılar vs..) da giderir..İstikrarlı kullanmakta fayda var.. (hatalı olduğumuz nokta varsa forum doktoru el atacaktır)

ben dolgit kullanıyorum ve daha etkilisini kullanmadım..muskoril vs..çok etkili değil..

5. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdiye kadar muscoril, dikloron, dorsilon, muscoril ampul, majezik ve bazı kremler kullandım; ama çoğu işe yaramadı majezik dışında. Çok etkili bir ilaç fiyatıda diğerlerine göre daha fazla. Fakat midesi hassas olanlarda ağrı yapabiliyor.

6. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    majezik : bas, dis, karin agrisina gayet iyi gelen bir sanovel urunu ilac.

kas gevsetmekle ilgili birseyden bahsedilmiyor bu ilaçta..

7. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Majezik'in kutusunda antienflamatuar yazıyor. Yanılmıyorsam kas gevşetici demek oluyor.

8. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Demekmiş(AH Sözlüğü).

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    lavanta yağı öneririm kas gevşeticinn içinde bulunur

hem zarasız hem çok iyi bir rahatlama verir fakat düzenli kullanılmalı lavanta yağı doğaldır

deriye sürülen her türlü ilaca karşıyım

10. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    kas gevşeticiler myorelaksan olarak geçer ve hemen hepsi ağız yoluyla alındığında kasları gevşetmek yanında sersemlik dikkat bozukluğu gibi yan etkilere yol açarlar bu zaten prospektuslarında yazar bu tarz ilaçları kısa süreli ve mümkünse gece yatmadan almak daha iyi olacaktır tek başına kas gevşeticiler yeterli etkiyi göstermez yanında ağrı kesici almak gerekli bu şekilde ağrı spazm kısır döngüsü kırılabilir

11. zayko

zayko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birşey sormak istiyorum yeni kaydoldum yanlıs bişey yazdıysam affola okudum gerçi ama kuralarıı....ben yakın zamanda antremanla istediimi alamayınca ilaç kullandım deri altı enjeksiyon bacaktan vuruldumda agırda antreman yapmıstım kasım tutulmus mudur bi sorun mu vardır kas gevsetici işe yarar mı dicektim.Yani hiç bi görüntü degişikliii yok o bölgede ödem fln yok mikropda kapmıs olması düşük bi ihtimal... kasım baya acıyo diyebilirim 2 gündür antreman yapmıyorum acısı azaldı dagılmaya basladı kas gevsetici kullansam bi etkisi olur mu?

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    acı hamlıktan kaynaklanıyor olabilir..uzun bir ara bacak çalışmadıktan sonra yapılan ağır bacak idmanları günlük hayatı menfi etkileyebiliyor..eğer kaslardaki hamlama ise dinlenmesi yerine hafif hareketlerle bacakları biraz daha rahatlatabilirsin..

özellikle belirtmeliyim ki eğer sadece basit kas hamlaması ise kas gevşeticiler yada flexor'un bahsettiği gibi lavanta yağı ile masajı tercih edebilirsin..
    eklemlerden kaynaklanıyor ise doktora görünmende fayda var..

buarada ödem bile var olsa dışardan farkedilmesi çok zordur..ayrıca antienflamatuar tedavisinde adı geçen iltihap dışardan görülebilen mikrop kapma ile meydana gelmiş iltihabi durumlar değillerdir..yani açık yara iltihapları gibi değil.. eksiğim varsa doktordan ricam belirtmesi..

Son düzenleme: 16 Temmuz 2007
  13. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Enjeksiyon sinire yakın bir yere yapılmışsa ağrı normaldir diğer bir olasılıkta iğnenin kasa ulaşmadan enjekte edilmesi ama bacakta düşük bir olasılık bu. Bu ilk enjeksiyonların ise ilk 3-4 gün ağrı olması normaldir.

14. kemkir

kemkir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Doktorlara defalarca çıktım 10 dan fazla krem bi okafarda hap kullandım ama bi boka yaramadı bide büyük abdestini yaparken kan geliyordu ki devam ediyor kolonoskopi yaptırmıştır doktorun dediği gaz'tuvalette zorluk'hemoroid hepsi bağırsak kası kasılması sebebiylemis ki. Okafarda kas gevşetici kuandim kolu bacagi geçtim bağırsaklara bile iyi gelmedi kas katılmasıyla ilgili ciddi sıkıntısı olupta kas gevseticiyle cozum bulan biri varsa iğne veya hap bana adını yazsın o ilacın agri mari hikaye ağrı en azından harekete engel olmuyor 3 aydan fazla süren kas kasilmalarim oldu yani anda hem kirem hem hap hem iğne kullanmıştım omuz kasılması için ama bi işe yaramadı 3 ay bekledi. geçmesi için gerçekten kasları gevseten bi kas gevşetici biliyorsanız hap yada iğne yazın adını doktordan istiyim alına biliyorsa direk e czaneden istiyim

Sayfayı Paylaş