Kas geliştirmeye başlamak istiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SarperLevent tarafından 16 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. SarperLevent

SarperLevent Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, yaşım 14 boyum 1.70 kas geliştirmeye başlamak istiyorum ama çoğu kişi boyun uzamaz diyor sizce doğru mu yoksa boyum uygun mu bana biraz kısa gibi geliyor eğer kısaysa uzaması için ne yapabilirim ne gibi besin takviyeleri alabilirim. Bir de kas geliştirmesem de sadece üçgen gibi yapabilir miyim fit görünse nasıl yapabilirim? tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    14 yas cok erken. Onun yerine yüzmeye git senin icin daha iyi

3. SarperLevent

SarperLevent Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir arkadaşım var üçgen vücut tam anlamıyla t shirt giydiği zaman falan kızlar hasta oluyor bende onun gibi yapmak istiyorum vücudumu tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mı?

4. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yüz bol bol yüz ...

5. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bildiğim kadarıyla(Her türlü tenzih ve eleştiriye açığım) 16 yaşına kadar karbonhidrat rezervlerin düşük oluyor bu sebeple 16 yaşından önce önerilmiyor vucut geliştirme 16 yaş sonrası içinse çok farklı şeyler duydum bazı hocalar büyüme hormonunu arttıracağından dolayı boy uzamasına olumlu katkı dahi sağlayacağını savunurken bazıları eklem uçlarının daha son halini almadığını ve bunları körelteceğini söylüyor şahsi fikrim haftada 1-2 kere barfix çeksen zararı olmaz.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücudun oluşumu aslında birazda genetiğin elverişlere bağlı , yani istediğin kadar çalışsanda o arkadaşının aynısı olamazsın ama kendi vücudun gibi olursun.Yanlız 14 yaş vücud geliştirme için aslında iyi bir yaş olabilir kültür fizik ve aletsiz vücud geliştirme yapabilirsin ilk 3 ay ondan sonra dumbellarla sitemizdeki programa geçersin , sonrada ağırlık seti alırsan veya salona yazılırsan ordan bir program ile devam edersin.Ama bana kalırsa ilgi duyduğun şeyi yapmaya git , vücud geliştirmeyse git yazıl salona veya evde yap dediğim gibi veya kickbokssa veya yüzmeyse onu yap.Arkadaşın gibi olmaya çalışman biraz özenme duyduğu ilgiden kaynaklıdır felan onları boşver.Vücud geliştirme boy uzaması konusu hep geçer forumda onunla ilgili antrenörlerimizin kesin bilgilerine değinmeliyiz ama squat gibi omuza dikey ağırlık bindiren tarz hareketleri yapmadanda body yapabilirsin diye düşünüyorum.

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    fitness yada vücut geliştirme boy uzamasını durdurmaz
    herkesin vücudu ayrı sen istesende aynı onun gibi görünemezsin
    14 yaşında bence fitness yapılabilir
    önce forumdaki beslenme konularına bakmalısın
    çünkü bu sporda beslenme çok önemli
    uykuna dikkat etmelisin
    motivasyonuna dikkat etmelisin
    antremanlarla ilgili bilgileri okumalı ve videoları seyretmelisinki hareketleri nizami yapasın
    eğer evde yapmak istiyorsan ayarlanabilir dumbell seti ve bench sehpası gerekir yada küçük taburelerde bench sehpası yoksa iş görür
    boy uzayacağı varsa uzar kısa kalacaksa yüzsende basketbolda oynasan yine kısa kalır
    ancak barfiks vücudu esnettiği dikleştirdiği için 2-3 cm uzun gösterebilir insanı iyi sporlar

Son düzenleme: 16 Kasım 2012
    2157 bunu beğendi.
  8. SarperLevent

SarperLevent Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Basketbol ve yüzmeyi zaten çok olmasada yapıyorum basketbol zaten günlük hayatımın önemli bir yerini tutuyor çok da tıfıl biri de sayılmam ama ben arkadaşım gibi görünmek istemiyorum sadece daha kaslı görünmek istiyorum kick boksa gitmiştim zamanında bi ara da karın-göğüs kası geliştiriyordum internette bulduğum 1-2 hareketle şimdi bıraktım denebilir salona yazılmayı düşünüyorum ama işte orda ağırlık kaldırıldığı için boyum kısa kalır diye düşünüyorum bir de uygun beslenme programını nerden bulabilirim nasıl beslenmeliyim protein tozları kullanmalı mıyım bunları da açıklarsanız sevinirim.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücud geliştirme sporuna tamamen başlayıp bir 3 ay geçirmeden protein tozunu aklından geçirme.Neden dersen gereksiz illa boy kısalığını kafana takıyorsan sana şunu tavsiye edicem dostum , nette bi ara uyguladığım tek çekiş 200 squat , 200 mekik , 20 barfiks , 100 şınav vaad eden programlar vardı bu 4ünü haftalık belli günlere böl haftada 3 gün bunları uygula bu program seni 4 haftada bu sayılara getirceğini vaad ediyor.Ben yarıda bırakmıştım ama şınavda ve barfikste çok yükselme olmuştu , mekikte zaten çok yüksek yapabiliyordum , squat azdı ama kal ritmim ağırlıksız yaptığımda çok hızlı olmaya başladığından fazla zorlamıyordum.Neyse sen googlea 4 haftada 100 şınav programı ve diğerlerini isimleriyle yaz ve hafif bi oku araştır ondan sonra uygulayışını felan çöz haftaya yerleştir programını bide , birde http://www.myspace.com/video/mason/ab-ripper-x/50789881 bu program var 17 dklık p90x karın antremanı haftada 2 gün bunu uygula.Bu dediklerimle bi 1 ay geçir ondan sonra eklemeler yaparsın.Ama bu saydıklarımın imkanı yok bak imkanı yok yani kesinlikle boy uzamasına engel değil hem hiç biri aletsiz yapış (barfiks hariç oda çok ucuz bişeydir barfiks aleti 20 tl bişey)

10. SarperLevent

SarperLevent Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Son düzenleme: 16 Kasım 2012
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
  12. SarperLevent

SarperLevent Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Düzelttim şimdi bakabilirsiniz.

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İlk video 8 min abs evet bu antreman seviyeliymiş galiba ben uygulamadım ama forumda bunun konusu daha yeni açıldı yararlı mı diye anket yapılmıştı.Uygulayanı var baya bunu uygula dediğin gibi istiyorsan mide için.2. videoyu pek anlıyamadım diz kırıp şınav çekme olayı şınav hiç çekemiyen insanlara başlangıç için öneri olarak yapılır diye biliyorum.O program full göğüs vuruyor gibi geldi bana 2. video yerine dediğim gibi kendin şınav , squat ,barfiks , mekik 4lüsünü uygulasan bir program oluşturup bence daha iyi olur ama kendin bilirsin.

14. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  15. SarperLevent

SarperLevent Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Orayı görmüştüm ama spor salonunda değil evde kendim bir şeyler yapmak istiyorum.

16. quantumm

quantumm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı şekilde senle başlamak istiyorum ama sprinterim ona göre bir program arıyorum

17. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    bende senin gibi düşünüyordum onun için 16 yaşımda başladım boy uzaması zaten 22 yaşına kadar devam eder onun için ayak hareketlerinde fazla ağır çalısmıyorum

Sayfayı Paylaş