kas gelişimiyle ilgili önemli sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ismail217 tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ismail217

ismail217 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaslar kafama takýian sorular var iyi bilen varsa cevaplarsa sevinirim
    1-kas geliþimi sadece uykudamý olur. yani gün içinde geliþim olmzmý?
    2-eðer sadece uyurken kaslar geliþiyorsa gün içinde çok protein almak için niye kendimizi kasýyoruz. yatmadan önce içelim caseini. Yani sabah ve öðlen normalin üzerinde protein almamizin mantýðý ne?
    3-antremandan sonra kaslar eziliyor yani gerileme oluyor buu anlamý nedir
    Yani benim kollar 36 cm ise antramanda ben bunlarý gerileterek 34 veya 35 cm me düþürüyor. yvve kaslar 1-2 gün içinde kendini toparlayinca eski haline veya daha iyi bir ölçüyeme geliyor.
    Çok araþtirdim ama bu bilgileri bulamadim. bunlarin mantýðýný anlamdan bu sporu tam tamýna yyapamýyor.

Son düzenleme: 3 Haziran 2012
  2. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    1- Vücud sadece uykudayken büyüme hormonu salgılar bende bunu bildiğim halde yinede 1 de yatıyorum bunu düzeltmem lazım

Binevi doğal streoid :D

3. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    kasları çalıştırdığın zaman kasları zorlayarak yırtarsın gerileme budur sonra protein karbonhidrat yiyerek bu yırtılmalar tamir edilir.Forumu araştırsan diyorum bununla ilgili bilgiler olcaktı.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    1-Kaslar dinlenerek gelişir ,dinlenmek sadece uyumak değildir.

2-siz günlük almanız gerken proteini,karbonhidratı her halikarda almalısınız,sadece gece almak gibi birşey yok.

3-Antrenmandan sonra kaslar yorulur ve bunu recovery( tamir )etmek için gerekli proteini vermeniz şarttır.

5. ismail217

ismail217 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    forumu araştırdım ama bulamadım. dedikleriniz yazıyor ama derinlemesine matığını öğrenmek istiyorum. kaslar yırtılır ama bunu herkes kendine göre birşeyler anlar biyoloji bilgisi pek yoksa. yani bu yırtılma kendini taoparlayana kadar 1 cm küçülmemi demek. hani 1 adım geri sonra dinlenme ve beslenmeyle 2 adım ileri diye yazanlar var.

aslında kas gelişim aşamasını biraz ayrıntılı öğrenmek istiyorum. neden hep kaslar uykudayken gelişir diyorlar.gün içinde aldığımız proteinler nasıl değerleniyor?

6. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    1 cm küçülme gibi birşey söz konusu değil..kaslarda milimetrik yırtıklar oluşur..vücut bu sürede katabalik duruma geçmiş oluyor..sende iyi beslenerek onları tamir ediyorsun.bu kas küçülmesi kas gerilemesi sanıldığı kadar kolay birşey değil zaten..

7. ismail217

ismail217 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Peki bu gelişme olayı gün içindede oluyormu. biri sadece dinlenirken diyor biride sadece uykuda diyor dogrusu ne peki.

8. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    kaslar dinlenirken gelişir..fakat uykuda gelişmesinde büyük rol oynuyor..saat 22:00 -02:00 arasında büyüme hormonu daha çok salgılanıyor diye biliyorum..yani kısacası kaslarının gelişmesini istiyorsan antrenmanda onlara yeterli uyarıyı vereceksin iyi besleneceksin ve iyi dinleneceksin..ayrıca belirli bir uyku düzenin olacak..

2157 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş