Kas Gelişimim Bir Anda Durdu Pranoyaya Bağladım Artık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve not_aloonne tarafından 15 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. not_aloonne

not_aloonne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgli Değerli Hocalarım Spordaşlarım. Ben Kendi Başıma Evde Bir Takım şeyler yapmaya çalışan bir Arkadaşınızım. Evime Bench Sehpasından tutunda herseyi aldım. Bu zamana kadarda bir sornum yoktu. Fakat Artık Kaslarımın büyümediğini gördüm. 4 ay dır spor yapıyorum. 30 cm kol ile başladım şu anda 34 cm . Ama yaklaşık 1 aydır hatta 1.5 aydır bu konumda . Yani Son bir Aya yakın zamandır ilerleme sağlıyamıyorum. Beslenmemde cok fazla değişiklik olmadı gayet iyi ve faydalı şeyler yediğimi düşünüyorum. Sanırım Antreman programımı Değiştirmem lazım. Bana Bu Konuda yardımcı olursanız sevinirim. 183 boy 75 kiloyum . Orta düzey bir program bana yardımcı olur. Görüşlerinizi bekliyorum. Saygılarımla

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kişiye özel program yazmıyoruz
    ancak gelişim durmada birçok etken vardır
    genetik
    yeterlli beslenmeme
    antreman da değişikliğe gitmeme
    yanlış antreman programı
    yeterli dinlenememe
    fazla yağlı vucut
    vs vs

3. not_aloonne

not_aloonne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım Hocam . Sanırım Programımla ilgili bir sıkıntım var. Cünkü Değiştirmedim . Sanırım Bir program ya internetten yada yakın bir spor salonuna giderek edinsem iyi olacak. Teşekkür ediyorum mesajınız için...

4. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    kasları şaşırtman lazım ara sıra programı değiştir.

5. not_aloonne

not_aloonne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım Uygun Bir Program buldum buraya yazdığımdan beri pc basındayım ve araştırıyorum bir program var deniyeceğim . Cevap için teşekkür ederim

6. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ingilizcen varsa plateau break tarzı yazıları oku.yeni sistemler çalışmalar dene.belirli bölgeleri iyi gelişmiş doğal ve ya ilaçlı sporcuların antrenman videolarına bak(gerçi doğalla, hormonlu ayırt edilemez oldu).örneğin,madtitan kelechi opara chest(göğüs) ,
    arnold kol ve göğüs programı, dorian yates sırt,kai greene bacak,lazar angelov karın,lee hayward kalf vs.
    özellikle kai greene ve dorian yates,çalışma yoğunluğu ve doğru çalışma ile ilgili güzel püf noktalar veriyor onların videolarını izle.
    ct flecther diye herif çıktı şimdi overtraining diye bir şey yoktur tarzı söylemleri var.bilimsel dayanak da var bodybulding.com da ona da bir bak istersen.
    kısacası antrenman şiddetini,yoğunluğunu ve sistemini değiştir bir bak.yararı olur

7. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Gelişme gayet güzel bence 5 ayda 4 cm daha ne istiyorsun? Her ay 1 cm atmasını bekleyemezsin öyle bir dünya yok malesef. Çalışmaya devam.

8. not_aloonne

not_aloonne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım Aylık bazda bakınca haklısınız. Fakat 1.5 ay oncede 34 tü demek istediğim o . Bench Sehpamın Düz olması Tam bir Handikap benim icin. Artık Yastıklarla Sırtımı Destekleyerek İncline tarzına gecmem lazım. Düz Bench Düz Dumbell press olmuyor sürekli :)
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Kasım 2013 ---
    Görüntürdede hep incline uygulanmış zaten sırt yüksekte. benimde bir sekilde bunu yapmam lazım

9. gengar13

gengar13 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İlk aylardaki belirgin gelişme vucüdun su toplaması, bir nevi kondisyon. Bir yerde yılda 3 kilodan fazla kas kütlesinin alınamayacağını okumuşum.

10. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    biceps kasları en hızlı gelişen kaslar olduğu gibi düşen bir ivmeyle gelişimi yavaşlar... 3 yıldır spor yaptığımı varsayarsak kolum son 1 yıldır hep 41 cm idi... baktık geçenlerde 42 olmuş...

ayrıca 4 ay nedir ki... kaslarının artık ısındığı, daha üst düzeyde antreman programlarına geçmeye hazır olduğun bir sevyedir. Üstelik salon bile değil..

Çalışmalarına kardiyo mtlaka eklemelisin... ayriyetten bol bol bacak çalışmalısın (örn squat)

bunlar senin gelişimini hızlandırabilir...

11. not_aloonne

not_aloonne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkür Ediyorum. Sanırım sizinde yardımıznız ile bu piskolojik baskıdan kurtuldum. Çok fazla takmıyorum ve çalışmaya devam ediyorum Evet Ayak Hareketlerinede başladım squat 'ı ana hareket olarak yapmaya başladım programımı değiştirdim . İnşallah koşuyada başlayıp yağ oranımı biraz azaltacağım. Ama iş temposu buna imkan tanıyacakmı emin değilim.

Sayfayı Paylaş