Kas gelişimi ve ağrı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lordalpa tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben yaklaşık 2 aydır evde dumbell ile çalışıyorum,eskiden çalışıtıktan sonra ertesi gün inanılmaz bi acı olurdu(o zamanlar 3 kg ile çalışıyordum)şimdi ise 5kg luk 2 adet dumbellım var ve antremanın ertesi günü eskiye nazaran çok az ağrım oluyo sorucağım şey kaslarım eskisi gbi çalışmıyormu acaba çünkü forumda okuduğuma göre ne kadar ağrı acı olursa o kadar gelişim olur bu doğru mu sizce yardımlarınızı bekliyorum???

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Doğru okumuşsun, no pain no gain...

lordalpa bunu beğendi.
  3. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani ne yapmalıyım?

4. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Kesin araştırma yapmamışsınız ya da dikkatli okumamışsınız Çükü orada Kaslarda gelişmenin Kasa Bastırdığınızda ve çok yüksek bir ağrı seviyesinde olmayacağı yazıyordu.Ayrıca zamanla acının azalacağını ve ağırlık arttırmak gibi Antreman değişikleri ile illada bi acı olsun yazıyor.Şahsen 1 yere kadar doğru eğer overating çalışmıyorsanız ya da başka sebebler yoksa yetersiz beslenme Yanlış çalışmak gibi
    Eğer bu şartlar ya da benzeri şartları doğru yerine getiriyorsanız İşe yarar
    Kendi bedenimde yaptığım Ölçümlerde Doğruluğu kabul ediyorum.Ama aşırıya kaçmamak gerek...
    Hemde yeni başladıysan ölçüye özellikle dikkat etmeniz gerek alışma süreci olarak :D

lordalpa ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani ağırlık arttır diyosun?

6. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    İnsan kendinin doktoru olmalıdır sözünü bilirsin ya Body buildingde ona
    İnsan kendinin Hocası olmalıdır derler
    Yani senin kas seviyeni senden başkası bilemez Kol boyuna kas miktarı ne sıklıkla spor yaptığına V.b durumlara bağlı ama sen artık geliştim diorsan Sen bilirsin Buradan belirtilecek sonuçlar Kesin olmaz Sen daha doğru karar verebilirsin
    Ama araştırma yaparsan Halter kaldıranlarda değişme miktarının fazla olduğu söylendiğini görürsün örnek vermek gerekirse 30kg ile çalışıyosun Her hafta 400gr. arttırırsın bu sadece örnektir yada 30kg yu 10 kere kaldırabiliosan 15yapmayı denersin gibi:D
    Sana kalmış Ama bence senin için 5kgluklar bile daha erken Acele etmenin Acelesi yok
    Umarım spor geçici bir heves değildir senin için...Kaslar hemen 2ayda şıp diye gelişmez İlk 2-3ay çok hızlı gelişir Sonrasında vicut alışır ve Yavaş orantılı dengeli gelişmeye devam eder.
    Daha fazla araştırma yapmalısın
    Armut piş ağzıma düş sorulara herkez cevap wermez :D

vgdciadayı ve lordalpa bunu beğendi.
  7. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evt benim ilk 2 ay baya gelişti şişti kas ama son günlerde kaslarımda pek değişiklik göremiyorum antremanda zorlanıyorum her hareketin 4. setinde 5 te 6 da kaslar bitio zorlayıp 12 yapıorum inanılmaz bir ağrı oluo ama 5 dk sonra geçio ertesi gün çok az bi ağrı oluo ama hareketi yaparken feci bi ağrı oluyo ama ertesi güne o ağrı çok azalıyo neden acaba?

8. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Farklı neden leri olabilir Kaç kilosun boyun kaç bunlarda önemli farktörler vicut tipleri vardır endo,endo meso falan filan hangisine giriyosun bunlardan.2ayda kasların gelişmiş olabilir ama body building başlamadan önce eline 1kg dambıl almamış 2şınav çekmemiş adamda var Az miktarda spor yapmış adamda war yani bilemezsin kas seviyeni Anlatmak la olmak kol bel ölçüsü foto v.b ıvır zıvır lazım.
    Ayrıca ağrının nedenlerine bazı örnekler dengesiz beslenme Ve dikkatsiz antreman olabilir Antreman öncesinde strenching(esnetme) yapıyormusun ısınma hareketleri yapıyormusun antreman programım planlı programlımı Düzenli olarak belirli kas grubunu çalışıtırıyomusun hangi kasların ağrıyo Belirtmen gerek.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antrenman-bilgisi-t935.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t12393.html
    Vciut geliştirme terimlerine ve streching yapmaya başlasan senin için iyi olur Streching yaptıktan sonra ağrılarının yok olduğunu göreceksin Tavsiye ederim Araştırman gerek

lordalpa bunu beğendi.
  9. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy 1.82 kilo 67 Profesyonel basketbol oynuyorum yaklaşık 3-4 yıldır kaslarım iyidir yani no pain no gain tarzı bi felsefe var antremanda acı olması kötü mü?

10. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kasların daha çok ağırlık istiyo olabilr. :)

lordalpa bunu beğendi.
  11. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ama bi yerde okumuştum bi ağırlıkla 10 tekrar ve üstünü rahat yapıosan ağırlık arttırılmalı diye ama be 12 tekrar yaptığımda zorlanıyorum?

12. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    10 değildir o diye düşünüyorum.Bende 6 kglik dumbeller var.Dumbell Bench yapıyorum 25x4 yapıyorum.2-3 hafta oldu başlayalı ve eskiden temelim yoktu.

lordalpa bunu beğendi.
  13. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben koldan bahsediyodum

Son bi soru antremandan sonra ben genelde yumurta peynir süt içiyorum bunu antremandan önce mi yapmalıyım sonra mı?

14. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    sonra yapıyorsan iyidir çünkü ant. dan önce karbonhidrat sonrasında protein alınır sende sonrasında protein alıyorsun doğru yapıyorsun. ama hemen yememenizde fayda var 30 dk 1 saat falan bekleyin katı yiyecekler yemeden önce.

lordalpa bunu beğendi.
  15. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaş haklı bende sana karbonhidrat içeren besinlerin tablosunu vereyim.

Bi de kol kası için mesela setlerde yapdığın hareket sayısını arttırmayı dene.10x4 yapıyosan 20-25x4 yapmayı dene.Değişme olacak mı ? :)

Ekli Dosyalar:

lordalpa bunu beğendi.
  16. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Muz,Kara üzüm,dut veya üzüm pekmezi,dut,bal,bezelye,makarna,portakal. Bilgidğim kadarıyla bunlarda karbonhidrat ağırlıklı olan besinler.

lordalpa bunu beğendi.
  17. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu karbonhidratları antremandan kaç dk önce yemeliyim?

18. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1 saat önce filan tam olarak vücudun anca sindirir diye düşünüyorum.

lordalpa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş