kas erimesi ve vücut analiz cihazı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fırathan tarafından 4 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    siteden birçok programı okuyarak kendime uyarladığım bir programla 3 haftadır çalışıyorum vücut analizi yaptırdığımda yağ olarak1.5 kg aldığımı ve 600gr da kas yaktığımı gördüm her gün iki bölge çalışıp 3 gün de bir gün ara verdim karın kasını 3 günde bir yada 2 günde bir çalıştım karın hariç antrenmanımı 1 saat gibi tutmaya çalıştım her gün çarşıda gezdim yaklaşık 2 3saat yürü yorumdur bunu bazen antrenmanda önce bazende sonra yaptım ama kesinlikle aralarında hep yemek yedim beslenme programımda günde 4 sefer hayvansal protein kesinlikle alıyorum
    kaslarımın eridiği yerler bacaklar ve gövde ama kollarda da 100 yada 200gr kas eklemişim aylardır bu siteden çok şey okudum öğrendim ama bunun nedeni bi türlü bulamadım yağ alıp kas kaybetmek özellik lede her şeyi doğru yaptığımı zannederken çok moralimi bozuyor acaba bu analiz cihazları doğru ölçmüyor mu yada yanlışlık olabiliyor mu bilen arkadaş varsa bana bilgi verebilir mi cihaz 10 milyarlık en pahalı tanıta cihazı o yüzdende en doğrusudur diye tahmin ediyorum her bölge için 2 yada 3 hareket 4 setten yapıyorum bir tahminimde acaba barfiks gibi hareketlerdede omuz göğüs çalıştığı için overtraining mi oluyorum yada şınav çekerken omuz sırt göğüs antremanlarının arasında bir gün dinlenmiyorum çünkü

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    sen sınavı antreman olarak görmüyosun heralde vucut ile yapılan en iyi agıırlık antremanlarından birisidir
    kas kaybı dinlenme olmadıgındandır cunku yeterlı proteinli beslenmesende karbonhidrad yakar kas kütlesi yapmaz.kası dınlendırmedıysen kas kendını yakar

3. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    şınavı göğüs antremanında ağırlıkla çekiyorum orda şunu demek istedim göğüs gününden sonraki gün sırt çalışıyorum mesela sırt çalışırken barfiks çekiyorum ama hem omuz kaslarım hemde göğüs kaslarımda çalışıyor sırttan sonraki günde omuz çalışıyorum acaba böyle bir kaç bölgeye vuran hareketlerden dolayımı overtraining oluyor diye düşündüm bunun farkına şimdi varıp hatam varsa düzeltmek istiyorum

4. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    bu konuda bilgisi olan yokmu

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  6. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    birkaç tane olasılık var:

1- Ölçüm yapan cihaza girdiğinde (hem ilk ölçümünde hem de son ölçümünde) en az iki saat öncesine kadar birşeyler yedin/içtin mi? bunu yaptıysan sonuçlar büyük bir ihtimalle ilk ölçümünde son ölçümünde hatalıdır.

2- Mesajında hep yaptığın antremandan bahsediyorsun ama yediğin içtiğin kısımı birkaç kelimeyle geçiştirmişsin. Bu sporda %40 antreman %60 beslenmedir, antremana verdiğin önemin kat kat fazlasını beslenmene göstermelisin.

3- Daha iyi sounç almak demek daha fazla çelışmak demek değildir. Overtrain oluyor olabilirsin, bu da beraberinde kas kaybını getirir.

Programını burada net bir şekilde paylaşabilirsen insanlar daha iyi yardımcı olavaktır sana.

7. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Her gün 2 bölge veya tek bölge çalışmak ileri düzey bi antreman sistemidir.Vg ye 3 hafta önce başladıysanız bence genel vücudu çalıştıran hareketler yapmak daha mantıklıdır.Haftada 3 gün tüm vücüdu çalıştırsan 1 2 ay hem vucüdun alışır,hemde ilerki zorlu antremanları atlamanı sağlicak gücü kazanırsın

Örnek vericek olursak

Göğüs:Bench press+reverse grip bench press(incline bench press te olur)
    Biceps:Barbell curl,hammer curl(arada scott sehpasında yaparsın)
    Triceps:Triceps pushdown,lying triceps extension
    Omuz:Lateral raise,dumbell press(Makinada başlarda daha sağlıklı)
    Sırt,Lat pulldown,dumbell row veya barbell row(İlerde barfiks,alt sırt içinde deadlift eklersin)
    Bacak:leg press,squat varsa hack squat

Bunlar başlarda gücünü ve hacmini arttırır. Ama ben hoca olmadığımdan sen bi hocana danış:D
    Sağlıklı günler

8. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Farklı başlık açmak istemedim. Buradan sorayım, Tanita gibi pahalı olmayan fakat hassas ölçüm yapan bir vücut analizi cihazı, tartısı tavsiyeniz var mı?

9. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cihaz senin önceki halinle şimdiki halini nasıl ölçmüş bende bir test yaptırmak istiyorumda nerde yaptırıcam bilmiyorum ?.Bu arada bence kendini fazla zorlamışsın overtraining olmuşsun.

10. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlık sigortası kapsamında, uygun rakama ölçüm yaptırabileceğim bir yer bulamadım. Polikliniklerin çoğunda yok zaten.

Sayfayı Paylaş