kas artışı ve yağ yakımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve puli19 tarafından 28 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. puli19

puli19 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Body sporunda zararı olmayıp yada çok olmayıp diyelim ek olarak alınırsa iyi olan maddeler neler yağ yakımı için zararsız alına bilecek ekler neler hacim artışı için alınabilecek maddeler neler yazarsanız sevinirim herkez başka bişey söylüyo kiminki doğru kararsız kaldım

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bunun net bir doğru yanıtı malesef yok. Çünkü bir çok takviye çeşitli kişiler tarafından iyi ya da kötü eleştirilmiş durumda. Bunun sebebi her bünyenin her takviyeye değişik tepkiler vermesidir. Kullanılabilecek takviyeler genel olarak l-carnitine, cla ve hyrdoxycut olarak sıralanabilir. Ancak tabi ki yağ yakıcı etkisi olduğu öne sürülen bir çok takviye bulunmakta. En güzeli az takviye uzun süreç.

puli19 bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    whey proteın kullanmanın bır zararı yok bugune kadar proteın kullanıpta hasta olan görmedım

bu urunlerı sakın unutma ana öğün yerıne kullanmamalısın bunlar adı üstünde ek besin proteın takviyesı yapar ara öğünlerde kullanabılırsın ama ana öğün yerıne kullanamamalısın

bu hacim almana yardımcı olur ayrıca şöyle dusun spor yapan bırısı yapmayan bırısıne gore nerdeyse 2 kat daha fazla proteıne ıhtıyac duyar bunların hepsını besınlerden almaya kalkarsak kolestrol yag fazla fazla almış oluyoruz

yağ yakıcı hakkında bılgı sahıbı degılım.

puli19 ve CaglarYildiz bunu beğendi.
  4. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ozaman ara ögünlerde yani sabah ile ogle arası ve ogle ile akşam arası protein bar kullanılabilir mi? bunun dışında antreman öncesi ve sonrasıda protein tozu kullansak doğru bi program mı cıkartmış oluruz?

5. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Ara öğünlerde protein bar yemenden bir sorun olmaz ancak bu ürünler senin beslenme programını tamamlayıcı ürünlerdir sen yumurtanı,tavugunu,balığını kısaca proteini doğal olarak almadığın sürece istersen günde 10 servis protein tozu iç hiç birşey olmaz.

Cattleya bunu beğendi.
  6. puli19

puli19 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle tüm cevap yazanlara teşekkür ederim birşey sorucam şimdi bende zaten fazla kilo var bide bu proteini alırsam dahada kilo almam mı

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayır sorun olmaz kılo alıcak kadar proteın almanız çok zor

kılonuzun 1.5katı kadar hergun proteın almalıyız sız karbonhıdrat ve yagı dengede tutun onlara dıkkat edın kılo yapanlar onlar karbonhıdrat alırken kompkes karbonhıdrat grubunu tüketin

puli19 bunu beğendi.
  8. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    zaten ara öğünler için soyledim protein barı yoksa ana öğünlerde et ürünleri tüketilmesi gerektiğini biliyorum çalıştığımız icin ara öğünlerde de ana öğün gibi yememiz zor olduğu için protein bar almak doğru olur mu diye sormuştum

9. puli19

puli19 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Cidade de Deus teşekkür ederim hani ne kadar almak lazım birde ne önerirsiniz marka olarak birde kompkes karbonhıdrat grubu derken neyi kasdettiniz

10. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozu düşünüldüğü gibi kilo aldıran bir ürün değil. Kas kazanımına yardımcı olan bir ürün. Adı üstünde supplement. Şöyle düşün spor yaparken kaslarım da küçülmesin yağ yakarken. Ben şahsen protein tozunun kilo aldırabileceğine inanıyordum. Ancak 6 ay kadar önce 92 kiloda asılı kalmıştım. Bir türlü altına inemiyorum. Protein tozuna başladım. Yaklaşık 1 ay sonra 88 kiloydum. Yani protein tozu kilo aldırmıyor. Aksine vücudun sağlıklı gelişimine yardımcı oluyor. Alabileceğin bir çok protein tozu mevcut. Milyon dolarlık supplement endüstrisi sonuçta. Ben şahsen Nitrotech, Myofusion, Ultimate ürünlerini kullandım. Myofusion tat olarak en iyisi olduğu için şu an ona devam ediyorum. Arada değişiklik iyi oluyor bu 3 ürünü de tavsiye edebilirim. Ultimate alırsan muzlu alma. Suyla tadı şurup gibi oluyor.

Tahminimce komplex karbonhidrat derken glisemik endeksi düşük olan besinlerden bahsediliyor. Yani uzun süre tok tutan geç sindirilen besinler. Bulgur pilavı gibi..

puli19 bunu beğendi.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Basit karbonhidratlar

Çay şekeri
    Reçel
    Marmelat
    Bal, pekmez
    Şekerlemeler
    Meyve
    Süt
    Kompleks karbonhidratlar

Ekmek
    Pirinç
    Makarna
    Kurubaklagiller
    Sebzeler
    Tahıl ürünleri Sporcuların beslenmelerinde kompleks karbonhidratlar olan pilav, makarna, ekmek, kurubaklagiller, sebzeler ve diğer tahıl ürünleri muhakkak bulunmalıdır.
    alıntı.

yanlız gün içinde birkaç adet meyve yemeyide ihmal etmeyin meyvenın şeker oranı dıgerlerıne oranla azdır ve posalı olduğu için sindirime faydalı tok tutar ara öğünlerde bazen meyve bazen sebze bazen kuruyemişler tüketmek iyidir.

1.Antremandan hemen sonra:

Protein tozunu günde sadece bir kez tüketiyorsaniz, bu zaman sizin icin en önemli zamandir. Antremandan hemen sonra, vücudunuz yenilenmek ve kendine gelmek icin her hangi bir hammaddeye ihtiyac duyar. Eger ki vudunuza gıda olarak bunları sağlamazsanız, katabolik duruma geçersiniz. Yanı kısacası vücudunuz kendine gelmek adına, kas inşası yerine bir düşüş olur. Bu da anlayacağınız gibi bir vücutçu için zarar vericidir.
    Antremandan hemen sonra, 25- 30 gram arası protein tüketerek bu zarardan kaçınabilirsiniz.
    2. Antremandan bir saat sonra

Antremandan ortalama 1 saat sonra, vücudunuz sakınleşip normal hale gelmiştir. Bu süreçten sonra tekrardan vucudunuz büyümeye müsaittir. Antremandan hemen sonra tüketmiş olduğunuz protein tozu metobolize edilmiştir ve vücüdunuz daha fazlasını ister. Bu sürede kullanacağınız protein tozu, vücudunuzun tamirini hızlandıracaktır.
    Bu süreçtede 25-30 gram protein tozu tüketmenizi tavsiye ederiz.
    3. Sabah vaktı ilk iş

Uyandıktan hemen sonra veya bir kaşık protein tozunu elinize alabileceğinizden hemen sonra.Vücudunuz ortalama 8 saatlık bir süre aç kaldı ve her hangi bır gıda tüketemedi. Vücudunuzu besleyin!
    Protein tozu normal gıdadan vücudumuz tarafından çok daha çabuk sindirilir ve bu sayede vücudunuz daha hızlı beslenmış olur.
    Bu protein aşısı metobolızmanızı hızlandırır kı buda yağ yakımında size yardımcı olur. Beraberinde tabi ki güzel bir kahvaltı yapınız. Sporculara özel yemek tarifleri kıtabımızda güzel örnekler bulunmakta.
    4. Akşam en son işiniz

Vücudunuzu gece boyunca koruyun. Bunun için güzel bir kombinasyon whey protein ve su bardağıyla süt karışımıdır.
    Whey hızlı sindirilen bir proteindir, süt proteini (casein), casein ise yavaş sindirimli bir proteindir. Gece boyunca yavaş sindirimli bir protein tozu uzun süre olduğundan dolayı daha uygundur. İkisini karıştırarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.
    Ürünlerimiz arasından CytoSport Complete Casein adlı ürünü yatmadan önce için uygun bir protein tozudur.
    5. Öğünler arasında

Uzun zaman zarfı varsa, protein tozu kullanmanız mantıklı olacaktır. Bu sayede gün boyunca vücudunuzu proteınle beslemiş olursunuz. Bu sayede kas düşüşü yerine kas artışı elde etmiş olursunuz.
    6. Öğünler içinde

Öğünler içinde protein tozu tüketerek öğününüzdeki protein miktarini artırmış olursunuz.
    Protein içeriği az olan öğünlerde supplement olarak protein tozu tüketmelisiniz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/l-tfen-yard-m-t46104.html

Son düzenleme: 30 Aralık 2011
    puli19 bunu beğendi.
  12. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :https://www.bodyforumtr.com/vbforum/supplement-ar-ivi-f12.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş