kas ağrısı ve gelişme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve silentbreeze tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. silentbreeze

silentbreeze Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba.
    yaklaşık bir ay oldu başlayalı.
    kas gruplarımı haftada ikişer gün çalıştırıyorum.
    örnegin bugun omuz kol falan yaptıysam bir gün dinlenip ertesi gün gögüs karın falan yapıyorum.
    sormak istedigim şey şu:
    gögüs çalışmamdan sonra, ertesi gün gögüslerde ağrı oluyor.
    bir aydır durum aynı. yani bugun göğüs çalışsam yarın agrı oluyor ve ertesi gün geçiyor. sonraki hafta yine gögüs yaptıktan sonraki gün agrı oluyor. bu ağrı göğüsün çalıştıgına işaret muhtemelen ancak ben uzun süre çalışmayan kasın ilk çalışma da ağrıyacagını okumustum.
    sonucunda bu agrı normalmi değilmi?

bir diğer sorumda şu:
    insan body yapmaya başladıktan bir süre sonra ister istemez psikolojik olarak ayna karşısına geçip ya da eline mezura alıp çeşitli ölçümler gözlemler yapıp sonuc görmeye çalışıyo. ama tabiiki bu iş kolay değil. insanlar yıllarını veriyor. ancak ben size şunu sorucam. bir bir bucuk ay sonunda kişi kendini nası bi şekilde görmeli? belli bi gelişme olur mu? az da olsa? yani ayna karşısında farkedirilimi?

2. çekirgeyaşar

çekirgeyaşar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence sendeki ağrıların sebebi birgün kol çalıştıysan diğer gün kolla bilgili olmayan biyerini çalıştırmışsın bu yüzden ağrıyabilir..bende yeniyim kusura bakma..daha fazla yardımıcı olmak isterdim..

3. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    laktik asit birikiminden kaynaklanan ağrılardır....lakin çok açıklama yapmayacağım bu forum da ve internette tüm bilgiler mevcuttur...
    ikinci soruna gelirsek;1 ayda gelişimini takip etmeye kalkma yoksa bu işten soğursun....spordan kopanların çoğu sabredemeyen insanlardır ve ben dahil 1,5 senede çok gel gtler yaşadıktan sonra anca doğru yolu bulmuşumdur....ayrıca sporun olmazsa olmazlarını yerine getirmez isen sükut-u hayal e uğrarsın haberin olsun !!!

Sayfayı Paylaş