Kas Ağrısı Varken Çalışma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Fυякαη Acαя tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Merhaba Arkadaşlar;
    Sorum Şu. Mesela Ben Dün Göğüs + biceps çalıştım.Hala Ağrı Var kaslarımda. Ben Şimdi Omuz Çalışsam mı yoksa yarın mı çalışsam kara veremedim. bu arada daha 1 hafta bile olmuyor başlayalı :)

Şimdiden Teşekkürler:)

2. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Birer gün ara birak, agri olmazsa en fazla iki gün üst üste git, 1 ay boyunca böyle devam et ve fazla agir calisma. O yüzdende fazla agri olur kaslarda. Hocaniz antreman programi hazirlamadimi sizin icin?

3. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Evde çalışıyorum. Abimin SAlonu var zaten ama uzakta. evde halter vs var bende ordan çalışyıroum ona daha sormadım . bugün somayı düşündüm zaten ama bide size danışaım ddm

4. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam anladim. Dedigim gibi agri olmasi normaldir, birazda gereginden fazla calistiysan olur okadar. Isinma ve genlesme hareketlerinide ihmal etmezsen agrilari minimuma indirirsin yakin zamandada kaslar güclendikce antreman sonrasi agrin olmaz.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende agrı olunca gene calısıyorum masaj etkısı yapıyor gıbı gelıyor bana ne akdar dogru onu bılmıyorum

6. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    ya bende çalışıcam ama korkuyorum. göğüs kaslarımı elimi oynatınca bile acıyor. omuzda aynı olursa hareket edemem ben ^^
    ondan soruyorum burda :p

7. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni basladigin icin kaslar zayiftir, fazla üstüne giderek ezersin kaslari. Aklinda bulunsun, kas gruplarinin kendini toparlamasi icin yaklasik 48 saate ihtiyaci vardir. Bunu göz ardi edersen faydasindan cok zararini görürsün. Tabi profesyoneller icin bu gecerli degildir, onlar günde 2 kez dahi antreman yapabilme kapasitesine sahiptirler. Simdilik sen bunlari düsünme ve yavas yavas ilerlemeye özen göster.

8. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    1 hafta olmuş spora başlayalı daha vücudun makineleri tanıması lazım bence. Bölge olarak çalışmaya 1 haftadan itibaren geçmeseydiniz. İlk 3 hafta setleri fazlalaştırarak gün aşırı her bölgeye çalışma yaptıktan sonra bölge harekete geçmeniz daha iyi olurdu. Kas ağrısı bende her zaman mevcut zaten sabah kalkınca ve spordan sonra daha da artıyor ama şikayetim olmadı hiçbir zaman. Zaten kasın gelişmesi ancak ve ancak ağrı ile olabiliyor.

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    vucudun verdiği en iyi mesajdır. bu mesajın türkçe meali ''antremana hazır değilim''

Elrohir, conicon, hakan.aka ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ağrıması kaslarının geliştiğinin göstergesidir. yada beslenmen cok zayıftır. tabi sen daha ilk haftadasın ağrı aşırıdır heralde sen yinede omuz yapabilirsin

11. Yilmaz02

Yilmaz02 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Tekrar calistiginda agrin gecer yani isindiginda goruceksin, once bende oyle oluyordu..

12. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Herkese Teşekkürler Biligilendirdiğiniz için

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;
    Başlıkta teşekkür mesajı yazarak mesaj kirliliğine yol açmak yerine üye mesajının sağ alt köşesinde bulunan “Teşekkür Butonunu kullanmalısınız.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

14. Fatih211

Fatih211 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özür dilerim bir türlü konu açma butonunu ve ceaplama butonunu göremedim ne kadar aradım sa da.Bende alıntı yaparak cevap vermek zorunda kaldım.

Ben evde tek dumbell ile çalışıyorum.Mesela alıtıktan sonra kaslar ertesi gün agrı yapıyor.8 aydır çalışmıyorum bu hafta başladım.İlk gün baya yüklendim.Şu an agrı var .Agrı varken çalışmalımıyım yoksa 1 gün çalışıp 1 gün dinlenip kalara zaman mı vermeliyim ?

Ayrıca şınav mekik de çalışıyorum.Mesela şınavı her gün çekmek daha faydalı değilmi ? onda da mı bir gün çalışıp bir gün beklemeliyim ?

Benim kafamı karıştıran olay şu aslında:Bugun çalıştım kaslar agrıyınca bişeylerin geliştigini hissediyo insan.Ama ertesi gün çalışmayıp dinlendirince sanki boşa çalışmışım gibime geliyor. dogrusu hangisi her gün yada her gece çalışmak mı yoksa bir gün çalışıp bir gün ara vermek mi ?
    5 kg lik dumbell lar ile çalışıyorum.

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu şekilde çalışmanız uygundur. kaslar çalışarak değil dinlenerek gelişir.

16. Rynx

Rynx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Flexor Hocam ; ben 9 aydır vg yapıyorum son 4 ay bilinçli sekilde hepsi demeyeyim ama hemen hemen hepsinde agrı var (çalıştırdıgım bölgelerde) evet 4 ayda büyüdüm ama anormal bir durum degilmi ? Beslenmemde yerinde (suplement + dogal )

Hocama söyledim agrı geçene kadar çalışma dedi yada 1 gün ara ver dedi.Başka bir hocada iyi beslenirsen çalışmaya devam et dedi.Sizin görüşünüz nedir ?

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    iyi beslenseniz bile yıpranan kasların onarım süreci diye bir süreç vardı. çok köfte yesem bu süreç kısalırmı- hayır kısalmaz.

GodOfNuke ve Rynx bunu beğendi.
  18. grkmyldr

grkmyldr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb ben 2 gun önce spora basladım 1 gün arayla spora gidiyorm..
    ilk günkü sporumun ertesi gunu bütün eklemlerimde ve kaslarımda şiddetli ağrı var hareket güçlüğü çekiyorum örneğin kolumun dirsek tarafını açamıyorum yarı kapalı duruyor bu ağrılar normalmi çalısmalarıma 1 gun arayla devam etmelimiyim yoksa ne kadar ara vermeliyim yada ağrılarımı nasıl geçirebilirim kaslarım can çekişiyor :(

19. kral.52

kral.52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kaslar dinlenerek gelişir doğru ama yanında bide güzel ağrı olacak :D unutmaki çok prof. bile olsan kasların ağrımadığı zaman antremana tepki vermemiş olur . Ona göre ağrı seni rahatsız etmesin ben vücudumda ağrı olduğu zaman çok hoşuma gidiyo geliştiğini gösterdiği için şu an sırtım ağrıyo kendimi hulk gibi hissediyorum :D

20. ofsaytosman

ofsaytosman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim de göğüs çalışmamdan ötürü göğüs omuz ve trisepslerimde ağrı var birgün ara verdikten sonra bugün omuz ve triseps çalışmam lazım dinlenmeli miyim?

Sayfayı Paylaş