kasılma sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dokican01 tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dokican01

dokican01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 4 hafta önce salona gitmeye başladm. Hocama da sordum ama bi şey diyemedi pek. Sizlere de sormak istedim. Biceps antrenmanı yaparken bicepslerim yorulmuyor bazen ön kolum bazen tricepsim yoruluyor. Yani antrenman sonrası bicepslerimde ağrı olmuyor. Ağırlığı artırdım azalttm yine de bi fark etmedi. Aynı şey göğüsler içinde geçerli. Bench press yaparken göğüslerimden çok omuzlarım çalışıyor. Daha hiç göğüslerim ağrımadı. Hareketleri hocanın kontrolünde doğru yapıyorum. Hareketi yapışımda yanlışlık yok yani. Yardım edin lütfen yoksa istedğm yerleri geliştiremicm :(

2. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    ya hareketleri yanlış yapıyorsun yada yeteri kadar ağırlıkla çalışmıyorsun.....

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bench pressin göğüse değilde omuzlara vurması ilginç ya simetri bozukluğu var yada kaldırdığın ağırlıkta bi dengesizlik var kanımca..

4. dokican01

dokican01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En fazla 10-12 tekrar yapabildiğim ağırlıkla çalışıyorum biceps antrenmanında. Ama yük direk önkola yada tricepslerime biniyor. Hareketi hocama da gösterdim. İnternetten de defalarca kontrol ettim doğru. Evet bench presste göğüsüme hemen hemen hiç yük binmiyor. Kollarım yada omuzlarım yoruluyor.

5. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bench pressin göğüslerine etki etmemesinin sebebi omuz ve kollarının yetersiz olmasındandır. yapıcak bişey yok zamanla düzelir...

6. dokican01

dokican01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani devam edersem ileride bench press göğüslerime vurur mu? Aynı sorunu bicepslerle de yaşıyorum.

7. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sana bench press için tavsiyem fazla ağırlıkla yardım alarak çalışman...

8. dokican01

dokican01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ya bicepsler? 8kg lık dambıllarla 6-7 tekrardan 1 ay çalıştm. İlk başladğmda bicepslerim çalıştı ve iyi hacim aldım. Ama daha 1 ay dolmadan bicepslerm yerine ön kollarm ve bicepsle ön kolun bitiştiği yer yorulmaya başladı. Ağırlığı artıraym dedim ama bu sefer hiç kaldıramadım :D Kendimi boşa çalışıyor gibi hissediyorm artık

9. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    .Bence kendini kandırıyorsun ya da hocanda tam ciddi eğilmiyor.Allah aşkına biceps çalışan birinin triceps i nasıl yorulur?İlk kez duyuyorum bunu.

Göğüs çalışırken barı alt göğsüne indirmelisin.Hassas bir dengedir bu.Omuzlar ve triceps zaten göğüs çalışmada yardımcı kaslardır.Sen dengesiz yapıyorsan omuza çok vuruyordur.Aksi halde nizami yapıyorum ama bu şekilde oluyor dersen çok mantıklı olmaz

Son düzenleme: 11 Ağustos 2010
  10. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ben kuruntu dan başka bir sorun göremedim açıkcası :) bence sen hareketleri düzgün şekilde yapmaya devam et. başka birşeyle yorma kafanı.

11. dokican01

dokican01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendimi kandırsam neden buraya konu açayım. Kuruntu değil mesela bugn göğüs çalışmama rağmen göğsümde en ufak bi yorulma yok. Bench presste de kollarm yoruldu bıraktım. Göğüslerim çalışmadı. 10kglık barla çalıştım ön kollarm yoruldu bıraktm. Pazularımda en ufak acı kasılma hissetmedim.

12. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Fikrimizi söylüyoruz onu da kabul etmiyorsun :) Tamam haklısın.Hareketi nizami yapıyorsundur.Ağırda giriyorsundur.Ama göğüs basarken omuzun,biceps basarken triceps in yoruluyor demişsin.

Demekki genetik olarak farklı bir yapın var.Ne bileyim biceps in kolunun arkasında,triceps in kolunun önünde veyahut omuzun meme ucuna bağlı,göğsün de kafanın 2 yanında duruyor.

Bu şekilde dediklerin mantıklı oluyor :)

Sayfayı Paylaş