1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Karsinizda 5 Numara Ile Engin Guzelsoy

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve enginguzelsoy tarafından 4 Kasım 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    Merhaba arkadaşlar, bb benim için ifadesi kas değildir. Yani amaç vucut yapmak değildir. Şu an herkesin şaşırdığını biliyorum ama öyle Nedenine gelirsek bb benim hayatım. Yani spor benim hayatım bb olup olmaması deği. BB ye aşığım neden derseniz , diğer sporlar ve gunluk hayatım da bana çok artısı var. Ben aynı zamanda 14 senelik patenciyim bunun 8 senesi pro. ve 4 senesi tv showlarında agresive olarak kaydım. Çeşmedeyaşıyorum ve windsurf sporunla iç içeyim şu an milli takıma girmek için mucadele ediyorum.

Çok ama çok mutluyum cunki 2 hafta once eskişehire kendime ilk salanumun aletlerinin pazarlığı için gittim 50 milyarlık aletleri 30 milyara bağladım ve aletler jimsa, hep hayalini kururdum bodrumda kendime ait bir salonun olmasını ve sonuçta bu isteğimi yerine getirdim. Neden saolona gitmiyorsun diyenlerin cevabını hemen vereyim cunku çeşmede salon yok. & senedir 7 senedir bu sporu yapıyorum, ve surekli natural kaldım , son yarışmamda bir kurum oldu ancak şuu soyluyeyim onda bile mesafemi hiç bırakmadm ve aldığım ilaç dozajlşarı çok azdı ve 1. derece diye adlandırdığımız ağır olmayan ilaçlardır ( ki bence tum ilaçların metobolizma olsun vucut ve organlar olsun zararı çok yuksektir) ..

Şunu soylemeliyim bana gore iyi bir vucutcu her zaman dietli olmalıdır, bulk doneminde dahi, ayrıca bana gore (belirtelerek soyluyorum bana göre) vucutcu definasyon mu iri mi deseler kesinlikle definasyon derim, definasyon buyumek gercekten zorduri, ve bir sure sonra insanı bıktırır ancak benim yaptığım gibi bu sporu hayat alışnalığı hale getirir ve beslenme kulturu diye ifade edeceiğim beslenmezi surekli yapabilirseniz idmanlarda aksamadıgı surece problem yok, Bir insan sureklı definasyon kalabilir mi ? evet kalabilir orneğini kendimden biliyıorum cunku yaşam yemek standartımı ona göre oluşturdum...

bu arada son yarışmada ve hayatımda ilk ve son defa kullandığım ilaç kurumu y isimelrini yazıcam dozajları ile birlikte, şunu ekleyeyim arkadaşlar, kolay yapılan her şey ama her şey kolayca kaybolur bunu kafanızın bır yerıne yazın. Örnek verek açıklayım (yeni başlayan arkadaşlar için) ilaç aldınız vucut şişti , sertleşti, ve cok ıyı gorunuyorusunuz yarın o burgun bir şey oldu ve bırakma zorunda kaldınız .

1. psikolojik olarak çöküntüye giriceksiniz
    2. vucudunuza aldığınız o ilaçların hepsinin farklı bir işlevi var. Yani o ilaçlar hatalıkları iyileştirmek için çıarılmış şeylerdir ama siz hasta olmadıgınız halde bu ilaçları kullanarak kendnize zarar veriyorsunuz. Örneiğin di anabol ameliyattan yeni çıkmış hastalara günde 1 kez verilir ayağa kalkıp güç almaları için, testestoron erkeklik tedavisinde kullanılır ama hic bir amacı olmayan ( amacı olanlarada karşıyım nednein birazdan yazıcam) bu ilaçları gunde 6-7-8 taneye kadar çıkarak kullanıyorlar... Sonuçlarını siz düşünün.. Şöyle bir düşünce var, ya ne olucak karaciğer kendini yeniliyor bir şey olmaz . İlte bu düşünceyle hareket eden çok arkadaşını sonunda bu sporu da bıraktıgını ve hastane köşelerinde süründüğünü belirtmek isterim. Arkadaşlar şu soruyu kendinize dorun siz spor mu yapıyorsunu yoksa amacınız basşka bir şey mi ?

Şimdi ben burada kendi görüşlerimi belirtiyorum nedeni burada olan kişilerin çoğunun yeni oılması onların fikirlerini değiştirmek isitiyorum ilaçlara karşı olan. Nedenleride gerçekten sonucları kotu ldugundan....

Şimdi size doğallıkla ne yapılacağını gostericem. 6. sene sonunda girdiğim dopingsiz yarışma resimlerimi olduğum gibi koyuorum. Şunuda belirtmek istiyorum bu yarışmamda üşüttüğüm için ishal olmuştum ve 1 gecede 4 kilo kaybettim buda beni solgunlaştırdı tabi, ama yinede 1 oldum ilk yarışmamda 7 sene ust uste birinci olan arkadaşıda gectim, hatta geçtiğim arkadaş semih boğa, mersin bölghesinden katııyor ve çok iyi bir sporcu, son 2005 te yapılan yarışmadada buyuklerde 1 olmuştur. İlk yarışmamda doğallık yanı ilaç kullanmadan natural olarak onu gectimim dietrimi hiç bozmadım, beslenmem profosyoneldi ve amino asit, ptotein tozu mineraller hat safhadaydı idmanlar gene aynı şekil ilaç olarak , efedrin , clrnbutaol kullandım ...

işte ilk yarışmamın resimleri...

ikinci yaışmamında resimlerini daha sonra ekliyeceğim...

Bozo-Baku ve muti5757 bunu beğendi.
  2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yazdiklarin çok güzel seni tebrik ederim ve temiz bir sekilde epey iyi büyümüssün.basarilarinin devamini dilerim

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    vucut cok iyi bicepsler vucudun geri kalanına gore cok daha iyi :) yaglanmadan buyumek konusunda tecrubelerini paylasırsan cok guzel olur

4. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    güzel aga iyi vücut yapmışsın tebrik ederim bb sporu dediğin gibi sadece kas yapmak amacı ile girilirse bu işe sıkılma riski yüksektir derimben hayattanbir parça olarak kabul edilmeli senin dediğin gibi anca başarı böyle elde edilirki sonuç ortada

5. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık.Yazının bu kadar uzun olması gerçekten hoşuma gitti.Demek ki bu sporu öylesine seviyorsun ki yazabiliyorsun.Allah herkese gönlüne göre verir.Senin için de öyle olmuş.Spor salonu işletmecisi olacağına sevindim.Bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşırsan seviniriz.Doğal yollarla spor yaptığın için ve tavsiye ettiğin için ayrıyeten teşekkür ederim...

6. PUMP

PUMP Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    güzel vucut birsey demek varsa belin e daha calisman gerek ama cok güzel vucut calismaya devam ;)

7. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    kardeş nereme laf dersen de belime deme kız beli gibi belim var o kadar ince , vucudumun en estetik yeri bence :D

8. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bel gerçekten de ince ve iyi.Siz daha önce kilo ve boy bilgisini yazmış mıydınız?

9. subzero

subzero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bu sporda artik bayagi bi deneyim kazanmissin belli, dolayisiyla bana bisey demek dusmez ama goguzler biraz geride kalmamismi sence?

bu arada gercekten merak ettim, 7 numara dereceye girebildimi?

10. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    karın kasların çok mükemmel...bicepsler ve tricepsler mükemmel, göüsler arkadaşın dediği gibi geride kalmamış...çok ii bence yalnz omuzlar çok daha ii olabilirmiş hani böle hentbol topu gibi...çok daha belirgin...Ama definasyon mükemmel..Bacakların definasyonu çokk iii.Ama daha kalın olsa çok daha ii olur sanırım...

11. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar bu ilk yarışmamdı son yarışmamda bundan sonrakiydi zaten yani toplam 2 yaqırşmaya girdim 2. cisi ilaçlı yakında onunda rsimlerimi koyucam orada omuzları gormenızı ısterıum ayrıca definasyomu , kıçım tarak tarak...

bacak olayına gelince, kalın olsan diyen arkadaş şöyle söyleyeyim bacakları bu hale getirmek için 1 hareketin tek setişni 70 tekrar yapotım desem ne dersin ?

bu definasyon kolaymı sizce ? artık tuvalete bile oturamıyordum oı kadar zedelemiştim..

7 numara 6. oldu sanırım...

12. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    bu arada boy 1.80, normalde kilom 90 , bu yarışmada +75 te girdim, kilomda 77 idi.. Ayrıca ilk yarışmanjın verdiği acemiliğ pozlardada gorebilirsiniz, ve bu yarışamda dediğim gibi üşüttüğüm için isal olmuştum ve bir gecede 4 kilo vermiştim ondan adelem canlılığını yitirmişti, ama 2. yarışmamd ahic bir hata yapmadım..

Bu yarışmalar sadece meyveler olarak adlandırıyorum asıl yarış kendimizle yaptığımız mucadele ne mucadelesi derseniz steroid mücadelesi. Bu savaşı kazana taraf siz olursanız bu spor 6-7-8-9 en fazla 10 snee yapmazsınız, bir ömğr boyuna taşımanın tek yolu yaşam tarzına dönüştürmektir...

13. nomad

nomad Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence her şeyden önce çok oranlı ve gerçekten definasyon olayı budur dedirtiyor. ayrıca hocam bana belki söz düşmez ama diğerlerine oranla gayet de güzel poz vermişsin bence. tavsiyeler için de ayrıca teşekkürler ve tebrikler...

14. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    Teşekkürler dostum. Benim burada yazdıklarımın hepsi sizler için yani ben bunları zaten biliyoırum. Şunu belirtmeden geçmek istemiyşorum, malesef spor salonlşarında idman yapan arkadaşların harketleri ve idman stilleri ni %90 evet yanlıuş duymadını z%90 yanlış yaptıklarını biliyorum. Neden derseniz : Ben ilk 3 senemde 6 farklı salonda idman yaptım ve 3 sene boyunca yanlış idmanlar yaptım, yine yanlış idman yaptığım salonların birindeydım salon sahibinin babası vefat etmişti ve salon 10 gun kapalıydı , bu arada bende balçovada yeni açılan bir salon vardı oraya gittim, adma bana baktı bendeki hısı gordu ve bana dedıkı bu hırsını dogru yonlendırmelıyız sabatan beri seni izliyorum ,bir şeyler yapmak için buırada oldugun belli diyip ban ayardımcı oldu. Allah razı olsun o adamdan, beni yarışmaya hazırlayanda oydu , idman yapmayı ogrtende oydu en önemlisi beslenmemi ve bu body olayının sıırını çözmeme yardımcı olanda oydu. Hareketlere geçince mesela anla indirme, adam barı kavrıyor anlına ındırıp absıyor tamam guzel, kas gelişmez mi ? gelişir yaanlış yapsada gelişir ama neden 3 ayda alacağın kademeyi 6 ayda alasın ki bu ileride dahada onem tasır, anla inbdirmede mesela açıyı dar tuttugun gibi dirsekler dıişa doğru açılmıycakindirirkende kaldırırkende, bunun gibi tum hareketlerde puf noktalar var, bu puk noktaları gerçekten dikkat etmediğiniz zaman iş zor..

15. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum gercekten gusel soyluyorsun genelde dogrusunda fakat bu sporu bihayat felsefesi haline getirdigin zaman gercekten baska seylere ayırcak vakit bulamıyorsun..Vucudunu geliştirdigin suredeki performansı bi omur boyuna yaymak imkansız gibi bişey sanırım..Ya cok zengin olup işin gucun bu olucak para kazanma veya baska dertlerin olmıcak yada bi spor salonu acıcaksın ...Yani kuculmek içten degil....:) birde sunu sorucam karın bolgesinde baklavaların altında kalan duz karın kasını nasıl bu hale getirebilirim?Bir turlu o kısma bu duzlugu veremiourum ..hafif bi yaglanma var...Dietsiz zormu yani?

16. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    bacak olayında kötü demedim.Mükemmel dedim...Definasyonu mükemmel bacakların...DAha doğrusu her tarafın...Yalnızca eğerki kalınlaşabilrse senin için daha ii olurrr....dedim...Pozlarda artı puan olarak geçer sana öle deilmi...Yeni resimlerini bekliorum...Avatarındaki resimde çok mükemml ilerlemeyi farkedebiliyorsun açıkça...Karın kasların,bacakların definasyonuna hayran kaldım...Ama göüslerindeki ilerleme avatarındakinde açıkça belli oluyor...Bilgilerini paylaşmanı canı gönülden istiyorum...Başarılarının devamını diliyorum..Bu arada arkadaşın dediği gibi hayat felsefesi olması için gelir düzeyin çok ii olması gerekir...Kaç para masraf yaptığını öğrenmek istiyorum şu zamana kadar...Kaç para kazandın bu işte...Tamam herşey ii güzelde türkiyede paran olmadığı zamanda sevdiğin şeyler için zaman ayırman çok zorlaşıyor...

17. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    DOstum sna guluyorum cunku sakın alınam galiba biraz tembel bir insansın , şunu soyleyeyım ben bu yarışmaya hazırlşandığımda 9 eylül üniversi,tesinde ogrenciydim ve okulumu 3. le bitirdim son senemdi, aynı zamanda neşe erberkte ajansztım, şu an muthaitim, ayrıca wind surfte milli takıma girmeye çalışıyorum, aynı zman da nişanlıyım ve yakında evleniyorum, işim müthaitlik, çeşmnede şu nan 2 tane ikiz villa yapıyorum kendi buromu bu sene actım, sporu hıc bırakmadım , he rsabah 6 da kalkar 7:30 spora başlarım bve 9 :30 da dukkanımı açarım,, ve hafta en az 2 kere koşarım, mutlaka tenis oynarım, ve goruştugum arkadaşalrım var, en buyuk hoıbilerimden biride balık tutmak ..

Eve şimdi ne diyorsun ? gunde spora 1:5 saat ayırmak zor geliyorsa sana bır sey dıyemeıycem ayrıca, uykundan 1:5 saatte fedkar edemıyorsan yıne bır sey dıyemıycem,

karın kasına gelınce mide diet ile ilgilidir idman ile ilgili ppek değil, , sen git koş tırman , sex yapp mide kası gene çıkar onemli olan beslenme...

orkunberk bunu beğendi.
  18. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    SOn yazan arkadaş guzel bir noktaya değinmiş tr de bmilli sporculara onem verılmedıgınden ben yarışmaları bıraktım artık.............

19. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    abi neden bıraktın yaaa...Üzüldüm çok vallahi..Yazık olmuş yaa...Güzel türkiyemizin böle sorunları var tabii...Onlarla yaşamaya alışmamız lazım..Yeni resimlerini de bekliorum...2.yarışmadan ve şu anki halinden...Antremanlara devam ediyosan yarışmalarada giremezmisin.nie öle bir karar aldın onu anlamadım...

20. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    idmanları tabiki bırakmadım ben daha once o kadar boşuna yazmışım okumamışsın sen belli ben yarışma içinde ğil byu yaşam fgelsem , bırakma nedenin hiç ama hiç değer veverilmemsi, 1. proteion tozu veriyporler :(

Sayfayı Paylaş