KAROUANI Fehd(France junior uibbn 2004 1.cisi)

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve izzet tarafından 11 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    22 yasinda
    boy:1m83

body e 70kg ile baslamis en fazla 101 kg a ulasmis
    her gun calisiyormus

France junior uibbn 2004 1.ci
    france IFBB 2005. 1.ci

bu konyu acma sebebim 1.3 ay sonra yarismaya girmek
    bu arkadas 2004 un junior sampiyonu
    yani rakibim diyebilirim :D(gerci artik junior da yarismiyor)
    benim bu sure icersinde cok iyi hazirlanmam lazim
    demek istedigim assagidaki fotolarda bu cocugun vucuduna bu surede cok SIKI bi calisma ile ulasabilirmiyim

durumum
    bel:85
    gogus:104cm
    kol:34cm
    bacak:60cm
    omuz:116
    kg:82.4kg
    boy:1.91
    yas:19(1 ay sonra)
    basliyali 3 ay oldu
    onumde 1 yil 3 ay var yarisma icin
    gerekirse kur yapmayi dusunuyorum

elimde yeni resimlerim yok suan ama en kisa zamanada ekliyecem
    burda 4 ay onceki resimlerim var
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=5033

sizlerden fikirlerinizi bekliyorum

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yarışma resimlerinde çok define olduğu için insan aman aman kaslı değil diye düşünüyor, ancak beyaz slip donlu resimlerinde yaşına göre çok güzel bir kas kütlesine sahip olduğu ortada.
    1 yıl 3 ayda o seviyeye ulaşman bence mümkün değil, neden dersen, hem kütle koyacaksın hemde yaklaşık 3 ay güzel bir definisyona gireceksin.
    1 senede 1.91 boyda bu adamla kıyaslanacak kas kütlesine sahip olabilmen için en az çok temiz 20 kilo koyman lazım çatına.
    En az diyorum, zira yarışma dietinde ne olursa olsun su kaybıyla beraber 8 kilosu gidecek.
    1.91 boyda 97 kilo kalacaksın, eğer diet çok iyi giderse.
    Ki 97 kiloda böyle görünmen çok büyük oranda genetikle alakalı.
    Ancaaak, bence dene, sonuçta şampiyon olamasan bile güzel bir deneyim kazanmış olursun, yalnız 19 yaşında bu kadar az kas kütlesiyle kürü hiç düşünme derim.
    Tabii kürsüz olarak bir senede temiz olarak 20 kilo almanda imkansız hale gelecek, o zaman hedeflerini tekrar gözden geçirelim.
    Seneye yapılacak yarışmaya kas kütlen ne olursa olsun kürsüz olarak katıl, yarışma hedefi hem seni motive eder, hemde yarışma definisyonu kas kaliteni 3-4 yıllık çalışmayla kazanamayacağın kas olgunluğunu kazandırarak arttırmış olur.
    Başarılar

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    22 yaşındayım 1.83 boyundayım, aşağı yukarı 70kg iken body yapmaya başladım. Buraya kadar bu arkadaşla aynıyız. Kendisi en çok 101kg a ulaşmış, ben ise en çok 96 kg a ulaştım. Resimlerine baktıkça çok da uzak olmadığım bir vücut görüyorum, belki daha disiplinli besleniyor,çalışıyor ve kür yapıyor olsam bu fiziğe oldukça yaklaşmıştım. Yine de herşey zaman ile oluyor. Ben bu spora başlayalı 1,5 yıl oldu, aynı tempoda bu seviyeye gelmem için de muhtemelen en az 1,5-2 yıl daha çalışmam lazım.

İzzet bence hedefin 1 yıl 3 ay sonra yarışmaksa işin zor ama özellikle ilk 2 resimdeki kütleye kavuşmak yeterli olacaksa bence 22 yaşını geçmeden bu hedefe ulaşman olası, belki 21 yaşına geldiğinde eğer gerçekten bu hedefine yaklaştıysan 1-2 ufak kür de yapar birincilik amacıyla olmasa da yarışır, o seneki katılımcılara bağlı olarak hedefini ilk 5 veya ilk 3 olarak belirlersin...

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

Bu watandasın sampiyon oldugu haldeki yarısma kilosu 85 civarıdır tahminim.. yag oranı %3-4 olduguna gore, 82-83 kg kas&iskelet agırlıgı var...
    Senin bu formu yakalaman icin boyunla orantılı 90-91 kg kas kütlesine sahip olman gerekiyor.. yag oranınında normal donemde %10-15 oldugunu warsayarsak.. saglıklı bir büyüme ile 105-110 kg i gormen lazım... bunun icinde Karasan'in dedigi gibi EN AZ 20-25 kg kas (30-35 kg toplam) koyman gerekiyor...
    Cok iyi bir calısma ve beslenme ile 3 senede bu amacına kürsüz ulasabilecegini düsünüyorum, eger ki (cok onemli) genetigin ve vucut yapın body e uygunsa...
    Illaha kür düsünüyorum dersen, 2 sene gecsin hele bir, vucut otursun, kas yogunlugu sertligi toklugu bir artsın.. ondan sonra....
    Bu arada cok guzel bi modelleme ve topic olmus.. insanın kendisine UCUK idoller almaması ve ulasılabilir amaclar koyması basarının kilt anahtarlarından biri..

5. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim belki 1 yil 3 ay sonra bu yarismaya iyi bi vucut u yakaliyamam ama ondan sonraki yil allahin izniyle bisey olmazsa katilmak isterim onumde yorucu ve zorlu bi donem basliyor elimden geldigi kadar kusursuz beslenmeye ve antreman yapmaya calisacagim

saygilar...

Sayfayı Paylaş