Karnı içeri çekmek çok mu önemli?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar. Uzun zaman fitness deneyimimden sonra sıkılaşmak için pilatese başladım. Ebru Şallı pilates yaparken "karnı içeri çekip kaburgaları kapalı tutun, kaburganız ayrık durursa asla karın yağlarından tam olarak kurtulamazsınız" diyor ancak ben karın egzersizi yaparken zaten fazlasıyla yorulduğum için, karnımı içime çekip yapmak çok zor geliyor. Peki böyle bir şey gerçekten var mı? Yani karnı içeri çekmek gerçekten önemli mi, içeri çekmezsek karın yağları tam olarak gitmez mi?

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Bence gereksiz yanma hissediyosaniz zaten gerek yok, zaten oyle nefes almak bile zorlasir bilgim yok tamamen tecrubeyle yazdim 35kg verdim uygulamadim ama gayet erittim yaglari..yinede diger uyelerin bilgiside onemli belkide doğrudur ama bence gereksiz diye düşünüyorum..

3. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim.. ayrıca sizi de tebrik ederim çok güzel bir başarı :) evet yanma hissediyorum zaten, karın yağlarıyla kaburganın kapalı olmasının alakasını pek kuramadım o yüzden buraya da sormak istedim.

egemennn bunu beğendi.
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karın yağlarını eritmek için karın egzersizi yapmak gerekmiyor zaten. Karnı içeri çekmek vakum hareketidir ve iç karın kaslarını çalıştırır. Amaç yağ yakımı değil, gevşek iç karın kasları yüzünden oluşan şişkin görüntüyü engellemek.

5. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    anladım. yani egzersizleri karnı içeri çekerek yaparsam daha iyi verim alırım o zaman değl mi?

6. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen öyle ..
    Ağırlık çalışmanın prensibi böyledir zaten çalıştığın kas grubunu olabildiğince hissetmeyr çalışırsınbu da doğal olarak kasları sıkmaktan geçiyor ..

lady.winchester93 bunu beğendi.
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karnının daha sıkı olması için, evet.

lady.winchester93 bunu beğendi.
  8. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler :)

9. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Geçen sene Aralık ayından beri bu forumda yazıyormuşsunuz, bu 7 ay içinde herhangi bir değişiklik oldu mu vücudunuzda? düzenli spor yapabiliyor musunuz?

10. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    evet yapabiliyorum :) vücudumda gözle görülür bir incelme oldu. açıkçası çoğunluğunu kendi azmimle yaptım. 3-4 aydır spor salonuna gitmeden kendim evde çalıştım ve gayet iyi sonuçlar aldım. Fitness ile basenlerimi ancak 2-3 ayda 1 cm inceltirken pilatese başladıktan sonra daha hızlı inceldiğimi gördüm. şimdi burası spor formu ve erkeklerin bir çoğu pilatesin faydasını bilmiyordur ancak ben çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim. fitnessı denemiş biri olarak pilatesin daha hızlı incelttiğini kesinlikle söyleyebilirim.

Noralisa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş