Kardiyo'dan sıkılmaya başladım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ch32 tarafından 7 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ch32

ch32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    2 ay geride kaldı salonda, bugün 3. ayın ikinci antremanını yaptım.

pazartesi - salı spor çarşamba off perşembe cuma spor şeklinde haftada 4 gün. İlk ay sadece kardioydu (Koşu bandı, bisiklet, eliptik bisiklet ve kürek)

2. Aydan itibaren makinelerle (Shoulder press, chest press, bel bölgesi ve sırt kanat egzersizleri) vücut geliştirmeye adımımı attım. 6 antremanda bir program değiştiriyor hoca. Şu anki programın bitmesine iki antreman kaldı ve bu bitince bench presslere geçirecek hoca artık.

Lakin haftada 4 gün salona gidiyorum hepsinde ilk 50 dk kardiyo var. (25 dk koşu bandı, 10 dk bisiklet 15 dk eliptik bisiklet) Koşmayı seviyorum kondisyonum da fena değil ve artırmak da istiyorum koşuda gelişmek istiyorum ama özellikle bisiklet ve eliptik bisiklette çok canım sıkılıyor. Ve en önemlisi yoruluyorum çok, ağırlık kısmına geldiğimde baya bi efor harcamış olduğumdan dolayı. Kardiyoyla beraber salonda geçirdiğim süre 2,5 saati buluyor resmen.

Yağlar da var hala, göbeğim hala yandan bakınca önde. Ama motivasyonumu düşürmeye başladı şu eliptikle bisiklet. Çok zaman harcadığı için gitmeye de üşenmeye başladım, üşenip gitmemezlik yapmasam da kendimi ikna etmeye uğraşıyorum bir de her gün salona gitmeden.

Ne yapsam, nasıl bir yol izlesem ? Hani bilsem ki "sık dişini, şu kadar daha kardiyoyu sıkı tut, sonrasında epey azalacak kardiyo kısmı" motive edeceğim kendimi. Ama bir şey de diyemiyorum ? Ne kadar daha devam eder bu kardiyo yoğunluğu bu şekilde ? 1 ay diye kurdum şu an kafamda ama yeter mi ? Bir an önce şu yağ fazlalıklarından kurtulup kendimi vücut geliştirmeye adamak istiyorum. (Muhtemelen koşmaya devam ederim sonrasında da kondisyonumu geliştirmek için.)

Boy: 185 cm Yaş: 20 Kg: 78

Ekleme: Beslenmeden de bahsedeyim. Öğrenciyim, mükemmel bir beslenme şeklim yok ama çok da kötü diyemem. SAbah kahvaltılarım iyi, iki dilim tam tahıllı kepek ekmeği tüketiyorum her öğün beyaz ekmek yerine, kızartma ve hazır gıdaları bıraktım ve günde ortalama 60-80 gr civarı protein alıyorum. 3. aya başladığım şu dönemde verdiğim kilo 9.

2. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yag yakimi istiyorsan illede bisiklet eliptik olmasi sart degil forumda bi cok sistem mevcut kum torbasinda hareketli sekilde boks yaparakta yag yakimi yapabilirsin mekik kosusu, interval kosu yapabilirsin mekik kosunda kendine bi mesafe belirleyip belirli sure icinde belirli tekrar yapip ayni tekrari daha kisa sureye indirebilirsin hep ayni sistemi uygulamak bana gore yalnis cunki metobolizman artik alisiyo ve daha az tepki gosteriyoo yuzden arada degistirmende fayda var derim

ch32 bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyodan sıkıldıysan yapma, günlük kalori alımını 200-300 azalt veya yarıya indir, 100-150 kalori azalt. Sorun çözüldü.

ch32 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş