Kardiyo ve Diyete rağmen kilo alıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yucak tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yucak

yucak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1.75 boyunda 74 kiloydum 3 haftadır aburcubur yemiyorum 7 den sonra yememeye çalışıyorum ekmeği kepekli tercih ederek bir öğünde 2-3 dilimde tutmaya çalışıyorum,bol bol su tüketiyorum ve forumda okuduklarım üzerine sadece doğal olan yiyecekleri tüketerek cardio yapıyorum.15 dakika ısınma üzerine en az 40 dakika haftada en az 3 kere koşuyorum.Ağırlık istasyonu ile 2x30 (20kg) tüm hareketleri yapıyorum(bir set koşudan önce bir set sonra).İsteğim hacimli değil fit bir vücuda sahip olmak.Fakat ben 3 haftada 1.5 kilo aldım ve 75.5 kilogram oldum anlayamadığım nokta acaba yanlış mı besleniyorum da kilo alıyorum.Kas kaybı yaşamamak için Protein ağırlıklı da besleniyorum .Bir diyetisyene gitmem mi uygun olur yoksa Biraz daha beklemelimiyim.Sanki vücudum şekilleniyor ama kilo almam moralimi bozuyor.Bu arada evde çalışıyorum (ağırlık istasyonu koşu bandı dumbell ile)Üstadlardan bir fikir almak isterim

2. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Günlük beslenme rutinini öğün öğün yazarsan yardımcı olabiliriz ?

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    yucak burada önemli olan kilo alman değil kiloyu nasıl verip nasıl aldığındır. Yağ kütlesinden verip kas kütlesi kazanıyorsan iyi yoldasın demektir. Ama tam tersi ise o zaman beslenme ve antrenman programlarını gözden geçirmen gerekir. Sana tavsiyem vucut yağ oranını ölçtür ve azalıp azalmadığını kontrol et.

4. yucak

yucak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @EdgeVII düzenli bir yemek programı yapmıyorum.Sabah Protein açısından yumurta yemekteyim ortalama 3 adet ve yanında yağsız peynir.Aralarda dolapta buldugum sebzelerden tükeyorum havuç göbek salata gibi eğer kesmez ise yanında peynir alıyorum.Öğle yemeğim çok düzensiz Evde olursam eğer ev yemeklerinden yemekteyim sebze ağırlıklı olarak kuru bakliyatlardan tüketmiyorum.(dışarda olduğum zamanlarda ne bulursam onu yemekteyim). Akşam üstü gibi meyve veya çok aç isem meyveden sonra yoğurt atıştırıyorum bir dilim kepekli ekmek ile. ( spora başladıktan sonra nedense yoğurt yemeğe başladım daha önce hiç aklıma gelipte yemezdim) Akşam yine sbze yemeği haftada bir makarna yemekteyim.Yine haftada bir süt içiyorum normalde hiç içmem çok rahatsız ediyor çünkü beni.Karbonhidrat ı az almaya çalışıyorum açıkçası.2 günde bir fındık ta yiyorum 10 tane falan.Teşekkür ederim

@BeachBoy Teşekkür ederim En kısa zamanda yaptıracağım yağ ölçümünü.bugünde özellikle iki arkadaşım zayıflamışsın dedi ama kilom artınca sinirim bozulmuştu Bugün öyle söylemeleri iyi geldi bana :)

5. cetin

cetin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Düzenli bi yemek programı yapmıyorum,ögle yemegim çok düzensiz,dışarıda ne bulursam yiyorum,kardiyo ve diyete ragmen kilo alıyorum yanlışlarını yazdım diyet yoksa istedigin kadar kardiyo yap agırlık çalış hiç bi faydası olmaz zarardan başka ben kardiyo yapmadan bu işin olmassa olmazı DİYET ve vg ile 2 ayda tam 6 kilo verdim günde 7 8 hatta 10 ögün yedigim halde bence en önemlisi yemek düzenini tam olarak oturt sonra gerisi gelir

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    gecen bendede oldu bundan oncekı ay spor aynı yapıyorum ama ınanırmısın belım 2 cm artmıstı ve nedenı beslenme bu ay dıyete gırdım ve 4 cm belımı ıncelttım 1 ayda toplamda 8 cm ınceldı yanı hersey beslenme sekerı komple ekstım dıyet bıskuvı fılan hepsı boş işler yemeyin sıkın dişinizi 5 dk lık zevk ıcın valla ınsanın tum emeklerı gıdıyor

7. hooijdonkeren

hooijdonkeren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yazını okurken kilo aldım kısmına kadar sanki kendimi okuyomuş gibi oldum.ölçülerimiz hemen hemen aynı ;) bende 1,5 ay önce başladım spora, her antrenmandan önce 10 dakika koşu, 20 dakika yürüyüş yapıyorum , haftada 4 gün antrenman yaıyprum. antrenman olmadığı günler 1 saat yürüyüş yapıyorum. 1,5 ayda 77,25 ten 73,75 e düştüm. beslenmeye gelince diyet programı yapmadım fakat yağı, şekeri, ekmeği, kolayı, abur cuburu tamamen kestim, sofradan tam doymadan kalkmaya dikkat ediyorum ve fazla su tüketmeye çalışıyorum.

8. yucak

yucak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Bende kestim aynı şekilde. Öğle yemeğimin düzensiz olması kendi dükkanımın olmasından kaynaklı.Öğlen 2-3 gibi dışarda sağlıklı yiyebileceğim hiçbirşey yok.Ev yemekleri yapan bir yerde yok etrafımızda.zorunlu olarak biryerlerden sipariş veriyorum onlarda haliyle pek sağlıklı olmuyor

Sayfayı Paylaş