Kardiyo hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve muhammet467 tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. muhammet467

muhammet467 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Selam arkadaslar. Kardiyo hakkında bir çok yorum okudum . Kimisi birbirine benziyor kimi birbirinin tam zıttı. Mesela kimisi aynı tempoda 30-35 dk kosu onerirken kimisi 20 dk 1dk sprint 1 dk yürüyüs seklinde olanı tavsiye etmiş. Şimdi sorum hangisi daha cok yağ yaktırır ?

2.si ben ise 30 dk 6km/s hızında yürüyorum hemen ardından 9km/s hızında 7 dk koşuyorum. Hemen ardından 10 dk bisiklete biniyorum . Yanlıs yaptığım veya düzeltmem gereken birşey var mı ? 30 dk yürüyüs beni yormuyor ama 9km/s hızındada 30 dk kosmam ımkansız suan ıcın. Yürümeye devam mı ?

3.sorum ise kardiyo antrenmanından once birşey yemelimiyim. Yoksa ac karnına mı ? Aç karnına yapılır mı bılmıyorum insan bayılır gibime geliyor. Sizin öneriniz nedir ? Ve sonrasında ne tür beslenme yapılmalı ?

2. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Kardiyodan once biraz protein biraz kh yemelisin yoksa kas kaybi yasarsin
    Ben 1dk sprint 1dk yuruys derim,bu konuyu cok detayli arastirdim ve en uygunu aralikli maksimum siddetli kardiyo

muhammet467 bunu beğendi.
  3. muhammet467

muhammet467 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Başka yorumu olan ?

4. muhammet467

muhammet467 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
  5. teenbody

teenbody Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kardiodan önce sadece protein tüket. Koşudan önce karbonhidrat tüketmen saçmalık olur bence. Enerjini vücut yağlarından sağlaman lazım. Kardiodan sonra proteinle birlikte az miktarda basit karbonhidrat tüket bu kas yıkımını önleyecektir.
    Kardioyu 40 dk nefes nefese kalmayacağın bi tempoda yapmanı öneririm. Vaktin yoksa intevral kardio diyorlar sanırım onu yapabilirsin.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhammet467 ve MayKiii bunu beğendi.
  6. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    1) Gittiğim salondaki hocam söylemişti, seninle paylaşayım; "Koşu kondisyon sağlar, yürüyüş yağ yaktırır" diyordu. Yani ben yağ yakımı için gidiyordum, bana koşudan çok yürüyüş öneriyordu.
    2) Bana göre 6km hız yavaş. Yapabilirsen 7 ye çık. Hem daha çok terletir. Yürüyüş sırasında 5 dk ara ile 1-2 dk yüksek hızda koş ve sonra geri yürüyüş e dön.
    3) Kardiyo antrenmanından 1 saat yada 45dk önce ye yemeğini ve protein ağırlıklı olsun. Aç karnına spor yapma! Sonrasında yine protein ve karbonhidrat.

Nacizane önerim :)

muhammet467 bunu beğendi.
  7. muhammet467

muhammet467 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yürüyüş iyi aynen. 6.5 a cıkardım bugun . 30 dk yürüdüm ardından 9 km/s 10 dk kostum bu sefer. Teşekkürler

8. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Ben yürüyebildiğim en hızlı derecede yürüyodum. Bacak boyum uzun olduğu ve çalıştığım yerde saha personeli olup sürekli yürüdüğüm için hızlı yürümeye alışkınım ve genelde 8 de yürürdüm ben. Kan ter içinde kalıyodum 20dk yürüyüş sonunda. Tabi 5dk arayla 12-13km de koşu yapıyordum 1-2dk kadar sonra yine yürüyüşe geçiyordum. Buda kan basıncını fena arttırıyordu ve yağ yakımı hızlınıyor diye düşünüyordum :D

9. muhammet467

muhammet467 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    nitekim oyle oldu mu peki :D ?

10. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    İşin o kısmını bilmiyorum ama 1,5 ay gibi bir sürede 107 kilodan 93 e kadar düştüm :D Tabi bunu sadece yürüyüşe yormak kolaycılık olur. Bunun yanında diyet ve yağ yakıcı besinler vs de eklersek...

11. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Şu an buradaki tecrübeli hocaların bilimsel verilere dayanarak anlattığı en iyi yağ yakma yöntemi HİTT.

Tabi hakkını vererek yapmak kaydıyla. Ama kilolu olmayan ve bellli bir kardiyo geçmişi olanlar için öneriliyor.

12. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Karbonhidrat almak nasıl oluyor da kas yıkımını önlüyor onu anlamadım.Mesela antrenman öncesi 30 gr karbonhidrat aldınız.Ne eder 120 cal, bu da aşağı yukarı 10 dk yürüyüş demek.Yani fazladan 10 dk daha yürüsek gene kas mı yanacak ? Gerçekten merak ettiğim bi konuydu bu ayrıntılı bilginiz var mı ?

13. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Karbonhidratlar vucudun yakit deposudur,eger vucuda kh yani glikoz vermeden spora baslarsan(ozelikle sabah ac karnina) bas donmeleri ve halsizlik hissedebilirsin, vucut cok cabuk katabolik etkiye gececektir,bu nedenle kas kaybı kacinilmaz olur. Bildigim kadariyla yaglarin yakit olarak kullanilmasi icin vucutta biraz kh olmasi gerekiyor,aksi taktirde vucut enerjisini direk kaslari yakip uretiyor. Forumda bircok konu var ac karnina kardio nun zararlsrina iliskin,arastirmani oneririm ben iyi anlatamadim aklimda boyle kalmis kusra bakmayin..

MayKiii bunu beğendi.
  14. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
  15. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler.Peki kataboliği önlemek için insülini oynatan kh almak mecburi mıdır yağ yakmak için ? Son zamanlarda ketojenik diyeti (Kas kaybını 0'a indirdiği söyleniyor yabancı forumlarda bilinmez ) araştırıyorum da enerjiyi yağlardan sağlasak nasıl olur ?

Sayfayı Paylaş