kardiyo günleri aminoasit?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mfd tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar arkadaşlar, ben supplement olarak sadece çalışmalardan önce ve sonra 3er tane aminoasit alıyorum.
    sadece pazar günleri interval kardiyoya başladım. o gün başka çalışma yapmıyorum.
    bacaklarım ince ve kalınlaştırmaya ihtiyacım var.

pazar günleri koşudan önce ve sonra amino asit almalı mıyım?

interval kardiyo olarak aralıklı 6-8 kere 100 m sprint yapıyorum. bacaklarımı kalınlaştırmak için yardımı olur mu?

2. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Bacak kaslarini gelistirmenin en iyi yolu Bodybuilding. Cardio ya da Futbol kas gelisiminde BB kadar etkili olmayacaktir, hatta etkisinin bayagi az oldugunu söyleyebilirim. Cardio yapiyorum ya da futbol oynuyorum demek ve Training programindan bacak kaslarini cikartmak ise en büyük hata.

Aminoasitlere gelince, ben cardiodan önce 5-10 gr BCAA aliyorum. Su anda definition dönemindeyim, o yüzden aldigim kalori harcadigimdan daha az ve kaslarimi korumak durumundayim. Sabahlari ac karinla Interval Training yaptigim icin, vücut kas yerine BCAA yi enerji kaynagi olarak kullansin diye BCAA kullaniyorum.

3. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    bacak da var programımda ama diğer bölgelerime göre daha hızlı geliştirmem lazım malesef.

peki öyleyse neden çok futbol oynayanların bacakları kalın oluyor?

4. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Futbol oynayanların bacak alıştırması yapmadığını mı düşünüyorsun?

5. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    halısahaya giden ya da önceden sık sık mahalle maçı yapan tipler de mi bacak antrenmanı yapıyorlar?

dışarda genel kanı futbol ya da o tür sporların bacakları kalınlaştırdığı yönünde ki benim gördüklerim de öyle.

kardiyosunu interval yapan ya da sprint yapan arkadaşlar yok mu aramızda bacaklarını kalınlaştırmada etkisini gören ya da göremeyen???

6. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Abarttığının farkında mısın? Futbolcuların alt baldırlarını Afrika da açlık çekenlerinkiyle karşılaştırabilirsin. Maraton koşanların kac kilo kaldıklarını söylememe gerek yok. Hangi birini Ronnie Collemann ya da Jay Cutler ile kıyaslayabilirsin? Cardio ya da futbol gibi Cardiıo cinsi sporlar kalbi güclendirir, yağ yakımını kolaylastırır ve uzun süre yapıldığı takdirde kas kaybına bile yol açar. O yüzden kalın bacaklara sahip olmanın tek yolu BBdir.

7. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    pitroipa..!?!?!?!?!?

Coleman !!!!

Son düzenleme: 4 Mayıs 2010
  8. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    futbolcuların değil çok futbol oynayanların dedim farkettiysen.
    90 dk 100m koridor yapan bir futbolcu kaslı olamaz tabi ki de.

ben maraton koşmaktan değil sprint yapmaktan bahsediyorum.
    maratonculara değil de usain bolt ve 100- 200m cilerin bacaklarına bak istersen.

100m koşmaya başladım bacaklarım yaptığım bacak çalışmasından daha uzun süre ağrıdı.zaten koşudan ayrı haftada bir bacak çalışması da giriyorum.

ben sadece interval kardiyo yapanların tecrübelerinden yararlanmak istemiştim ama ses çıkmadı onlardan. yine de sağol yardımcı olmaya çalıştığın için.

9. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main

Söylemeden duramayacağım. Kas ağrısı hiçbir zaman Kas Gelişiminin belirtisi değildir.

Sayfayı Paylaş