Kardio ve kol - omuz hacmi arasındaki orantu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aareaa1 tarafından 25 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aareaa1

aareaa1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 34 cm kol var omuzlar geniş değil.Karnımda çok az yağ var.4 pack hafiften görünüyor. Ama vücudum genel anlamda yağsız.Çevik bir yapım var.

Şimdi sorularıma geçiyorum.

İmkanlarım : Whey %100 gold standard + noxlpode performans arttırıcı

Ben hem karın kası çıkarmak istiyorum fakat bunun yanında kollarımı en az 38 cmye vurmak ve omuzlarımı genişletmek istiyorum.Fakat bunun için çok yemem gerektiğini biliyorum.Ama çok yersem karnımda yağ oluşacak bunu da biliyorum.Bunun içinde kardiyo yapayım diyorum.

Fakat birazdan gelecek yorumlardan da anlaşılacaği gibi karın kası ve kol + omuz hacmi ikilisinden biri arasında seçim yapmam gerekecek.Ben karın kasını seçmek istiyorum.Forumda biraz araştırma yaptım herkes farklı birşeyler söylemiş.Eğer karın kasını kol+omuz için gereken yiyecekler engelleyecekse kol+ omuz kasını yapmam.Bana karın kası için güzel, basit ,anlayabileceğim bir beslenme programı + bunun yanında kardiyo programı önerebilir misiniz.?
    Yalnız kardiyo programı, bizim evin karşısında yaklaşık5 km boyunca sahil var ve sahilin kaldırımı var, yeni yapıldı.Önümde bomboş 5 km sahil kaldırımı var.Koşu bandına göre değil de o kaldırıma göre neler yapabilirim ?

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

2. aareaa1

aareaa1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu yardım edecek

3. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Sizi tanımayan insanlardan beslenmenize ve antrenmanlarınıza yön vermesini istiyorsunuz, bilmem farkında mısınız. Beslenmenizi ve programınızı iyi bir araştırma sonucunda en iyi siz belirlersiniz. Ya da uzman bir diyetisyen yahut antrenör. Bu kişilerin de iş sahası forum siteleri olmadığına göre geriye siz ve forumdaki tavsiye niteliğindeki yazılar kalıyor.

Karın ya da omuz+kol konusuna gelirsek, vücut geliştirme yarışmaları karın için ayrı, omuz+kol için ayrı düzenlenmediğine göre demek ki ikisine de birlikte sahip olunabiliyor.

"Hacim kazanmak için çok yemek" durumu her bulduğunu yemek anlamına gelmiyor. Beslenme normalde sporda çok önemli iken sizin durumunuzda iki kat önem kazanıyor. Karbonhidratı sadece spor öncesi öğünlerde alarak, off günlerde almayarak, protein ağırlıklı bir diyet ve süpersetli bir ağırlık antrenmanı programı iki amacınız için de işinizi görecektir. Buna bir de düşük nabızlı cardio çalışması eklerseniz bir yandan yağ yakımına yardımcı olurken diğer yandan da kaslardan yakma durumunu minimuma indirmiş olursunuz. Yaz da geldi sayılır, güneşin kendisi doğal bir termojenik yağ yakıcı.

Elbette buna alternatif çözümler de mevcut. Forumu arayarak nicelerine ulaşabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş