Karbonhidrat Ve Protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rafet78 tarafından 26 Ocak 2006 başlatılmıştır.

1. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    forumda kilo basina 2 gr protein 4 gr karbonhidrat alinmasi gerektigini okudum.
    ben 70 kiloyum yani 140 gr protein ve 280 gr karbonhidrat almam gerekiyor
    ama aldigim protein tozunun ustunde yetiskin birinin 40 gr dan fazla olarak aldigi proteinin vucut tarafindan islenmeyecegi ve tekrar vucut tarafindan disari atilacagi yaziyor.
    simdi hangisi dogru?
    yada net bir soru ile parotein ve karbonhidrat alimini nasil yapmaliyiz(toz olarak)
    ayrica gram yerine yemek kasigi cay kasigi gibi ölcutler verirseniz sevinirim.
    bilgisi olan lutfen paylassin.

2. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Okudukların doğru ama normal bir insanın değil bb yapan bir insanın kilo başına 1,5- 2 gr protein, 4 gr kadarda karbonhdrat alması lazımdır. Yalnız ölçü olarak alman gereken 40 gr protein günlük değil 1 öğündeki alacağın proteinin 40 gr aşması gerektiğini söylüyor sana açıkçası her öğün 40 gr pprotein üstü alma diyor. Öncelikle protein tozunu hemen başlar başlamaz neden kullanıyorsun ki? bence bunları ilk 3-4 ay besinlerden almaya çalış bunla ilgili yardımı bu bölümdeki diğer başlıklar altında bulabilirsin. Karbonhidrata gelince zaten yediğin herşeyde karbonhidrat var neden toz olarak almak istiyorsun ki biraz iştahın varsa bunu gündelik yiyeceklerinle doğal yoldan muhakkak tamamlarsın ama iştahın yoksa bence iştahını açmak için elinden geleni yapman lazım çünkü bu spordan tam verim alabilmen için beslenmen şart yoksa bişey bekleme derim ben.
    Eğer aldıysan ve şu anda elinde mevcutsa Suplementler başlığı hakkındaki yazıları okusaydın bunların hiç birini sormazdın...

3. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    benim tam olarak ögrenmek istedigim
    protei tozu ve karbonhidrat tozu aldim bunu en bilincli nasil kullanabilirim.
    yani ne zaman kac gr daha dogrusu su gram isni anlayacagimiz sekilde yazan olursa daha iyi olur yemek kasigi cay kasigi gibi.
    ve hangisini ne zaman kullanmak lazim.gunde kac defa.

4. paco_

paco_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    YARDIM SEVER
    Yer:
    A F Y O N
    antrenmandan önce 40gr ve bitane muz & antrenmandan sonra 40gr ve bitane muz ;) ;)

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    paco bu yazdiklarini lada duymasin sana cok kizacak :lol:

6. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    40 gr ne proteinmi arkadaslar bu ölculeri gr yerine baska bisey yazamazmisiniz
    yemek kasigi gibi falan.

7. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    toz olarak alacaksan zaten içinden ölçeği cıkacatır,eğerki çıkmazsa yemek kaşığı tepeleme 15 gr..

8. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    arkadaslar paco muz demis ben hemen bi konu aciyim dedim... bos yere yeni konu acmiyim da burda yaziyim dedim... bildiginiz gibi vücut muzdaki karbonhidrati cok cabuk alabiliyor bu yüzden maratonlarda falan kosanlara muz bile verirler yanliz benim anlamadigim sey su... muz sirf basit karbonhidrat icermiyordur sanirim. bildiginiz gibi antremandan sonra ekmek makarna gibi seylerden karbonhidrat almak yerine basit karbonhidrat almak daha dogruymus yani üzüm suyu veya normal seker. muz bu basit karbonhidratlar grubuna mi giriyor??? ben cekiniyorum muz yemeye bazen antremandan sonra. onun icin hep önce yiyorum. bu ne derece dogru? yardim ederseniz sevinirim.

9. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    muzun sindirimi makarna veya pirince göre kolaydır ama glisemik endeksi düşüktür,yani kana geç karışır ama uzun süreli enerji verir...antreman sonrası keinlikle glisemik endeksi yüksek kana hızlı karışan karb.lar alınmalı..neler olabilir bunlar;izotonik sporcu içecekleri,meyvesuları,bol şekerli limonata gibi..

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    muz, yüksek miktarda potasyum içerir. potasyumun en büyük özelliği kas koruyucu olmasıdır. bb ile uğraşanlar muzu karbonhidrattan çok potasyum için yerler.

11. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    arkadaslar verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler.
    birde sunu acikliga kavusturabilirsek cok sevinecegim.

bu karbonhidrat protein kreatin amino bunlarin hepsini kullaniyorum ve 2 ayda kas olarak tam 6 kilo aldim.
    her gun yeni birsey ögreniyorum bu form sayesinde.mesela kreatini ilk basta sutle almistimki bu yanlismis.simdi uzum suyu ile aliyorum.bunun gibi seyler.

simdi bilgisi olan biri yazsin burayada ögrenelim.tum bu saydiklarim karbonhidrat protein kreatin amino bunlari nasil kullanmaliyiz.yani sabah kalkistan itibaren antrenmandan öncesi sonrasi neyi neyden önce neyi neyden sonra kullanmaliyiz.
    ölcüler nasil olmali.yani gramaj olarak.
    birisi bu konuyu programli bir sekilde izah ederse eminimki bir cok arkadas bundan faydalanacaktir.

12. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    rafet78;

Forumun başlıklarını kontrol edip okumaya başlarsan bu konular hakkında ne kadar fazla soru sorulduğunu bulabilirsin. ;)

13. fırtına

fırtına Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    şunu söyliyimki 2 ayda 6 kg kas olarak yapılandım diyorsun sana sunu söyliyim bak 1 kg yag bi voleybol topu kaderken , 1 kg kas bi pinpon topu kadardır.onun için 2 ayda 6 kg kas yapman imkansızdır . yaparsın ama zaman ister. bu kadar cok ta suplementlere yüklenme dostumronine coleman bile yıllık 14 kg kas yapabiliyor amca saygılarımla (badiciler kardestir)

14. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    yok firtina 2 ayda 6 kilo aldim kas olarak derken aslinda söylemek istedigim 6 kilo aldim vede kaslandim demek istemistim.tabiki aldigim kilolarin hepsi kas degil.ama 2 aydada 6 kilo az degil kardes bu arada 7 oldu aldigim kilo :) disiplinli bir sekilde devam ediyorum antrenmana ve beslenmeye.
    ama sunu fark ettim insanin kilo almasi icin önce isi kafada bitirmesi lazim.
    yani inanmasi ve istemesi lazim.bence en önemli olay bu.

15. fırtına

fırtına Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sevindim dostum senin adına ya biraz neyedin ne yaptın anlatsan iyi olur .maksat bilgi ve tecrübeleri paylasmak demi

16. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    fırtına sen kasaptan 1 kg et isteyince yağsız sana bir pinpon topu kadar etmi veriyor :lol:

17. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    +1

18. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    aslinda bu 6 kilo icin cok ekstra bisey yapmadim.
    haftada 4 gun antrenman.her gun vucudun en fazla 2 bölgesini calistirdim.agir kilo ve az tekrar maksimum 8 tekrar 4 er defa. böylece kendimi zorladim ama yormadim.yorulunca vucut enerji yakimini fazlalastirir
    bu enerjide kaslardan yani kilolardan gider.
    amino kullandim kaslardan kaybetmemek icin antrenmandan 20 dk önce 5 gr 40 dakika sonrasi 5 gr daha.
    kreatin kas yapimi icin son derece önemli bunuda ihmal etmedim.gunde 5 gr.
    gunde iki defa protein tozu 300 ml sute 4 yemek kasigi toz. özellikle antrenmandan sonra.yaninda birde muz.(karbonhidrat)
    antrenmana ac gitmedim ama cok yiyerekte gitmedim.

cok istahli birisi degilim bunun icin yedigim seyleri yuksek kalorili seylerden sectim.
    kahvaltiya özen göstrerdim mesela fistik ezmesi cok iyi,
    2 tane yumurta salam tavuk salami gibi seyler yedim.
    ve gunde 4 ögün yedim.haslanmis tavuk haslanmis patates.sigir etinden steak.

ama asil isin sirri bunu beyninize inandirmak arjkadaslar meditasyon gibi gelecek size ama bu cok önemli bir olay.
    inandiginiz seyde basari oraniniz inanamayacaginiz kadar artiyor.önce inanmak ve azimle baslayin.

Sayfayı Paylaş