Karbonhidrat ve Protein tozu birlikte kullanımını nasıl yapmalıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 1syLarw tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 1syLarw

1syLarw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Uzun süre VG yaptıktan sonra 1.5 sene gibi bir ara vermiştim. Tekrar başladım bu spora. 10 kg gibi bir kilo kaybım söz konusu. 2 haftadır düzenli olarak antrenmanlarımı yapıyorum. Elimde Optimum Nutrition Serious Mass ve Optimum Nutrition - Hydro Builder bulunmakta. Antrenörüm başlangıç olarak sadece proteinden başlamamı istedi. Aksi taktirde ikisininde aynı anda almam mide bulantısına sebep olabilirmiş. Bunların birlikte kullanımı hakkında sizden tavsiye almak istiyorum. Özellikle daha önceden hem KH hem protein kullanıp iyi bir gelişme aldım diyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Bu iki ürün içinde ilk önerilen kullanım zamanı post workout. Dolayısı ile bence kombine etmeyin. İlla etmek istiyorum derseniz hydrobuilder anttan sonrası, serious mass sabah veya antremanınız akşam ise öğle akşam arası kullanabilirsiniz. Yalnız antremana çok az süre kala almamak lazım bu tarz Carb ürünleri zira içindeki yoğun şeker insanı pelte gibi yapıyor anttan sırasında.

3. 1syLarw

1syLarw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Katılıyorum bu KH antremandan önce en az 1.5 saat önce almak lazım yoksa insanı antreman esnasında can sıkıcı durumlar çıkabiliyor. İkisinin neden kombine etmemem gerektiğini anlayamadım. Birisi kilo almam için gereken KH karşılarken diğeri antreman sonrası ve günlük protein ihtiyacımı karşılamak için değil mi? Şuan ellerimde bu ürünler olduğu için en düzgün şekilde kullanmak istiyorum.

4. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Belirttiğim şekilde kullanabilirsiniz...
    İki ürününde en etkili olduğu zaman antreman sonrası bu sebeple en verimli kullanım zamanını bir ürün için kaçırmış oluyorsunuz... Deneyerek siz karar verirseniz vücudunuzun tepkisine göre yerlerini değiştirip kullanadabilirsiniz...

5. 1syLarw

1syLarw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    KH antremandan 1.5 saat önce, protein ise antremandan hemen sonra kullanmayı planlıyorum. Fakat antremandan sonra hemen kullandığım için proteini hemen yemek yiyemiyorum tokluk hissi veriyor protein. Antrenör bu supplementleri su ile kullanırsam daha iyi olacağını söyledi. Süt ile kullanırsam şişirebileceğini söyledi.

Sayfayı Paylaş