Karbonhidrat takviyesi ve Kilo Alımı ile ilgili

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve vcpr tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vcpr

vcpr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,
    Antrenmanlarda enerji eksikliğinden yana sıkıntım var. 1.80 boy ve 80 kiloyum. Bazı aralıklarla 2 senedir fitness ve serbest ağırlık çalışıyorum. Daha iyi performans için karbonhidrat takviyesi yapmayı düşünüyorum. Ancak forumda karbonhidrat takviyelerinin kilo aldırıcı etkisinden bahsedildiğini okudum.. Ben performansımı arttırmak istiyorum ancak buna karşın kilo almak istemiyorum. Bana önerebileceğiniz supplementler neler. Kullananlardan tavsiye alabilirsem çok sevinirim.

Şuan kullandığım takviyeler: L-Carnitine ve Weider Amino 2200

Aranıza yeni katılan bir üyeyim. 3-4 gündür forumda geziyorum ve gerçekten birçok kişiye faydalı bilgilerin paylaşıldığını görüyorum. Herkese Teşekkürler.

2. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle doğallıktan yana olmalıyız eminimki diğer arkadaşlarda aynı şeyi düşünüyordur

bır donem benımde baya bır enerjı sorunum vardı bunun karbonhıdrat eksıklıgınden oldugunu anladıgımda daha fazla üzerine gıttım

öncelıkle kahvaltıma ve diğer öğünlerime esmer ekmegi ekledim (ekmek hiç yemezdim ) ekledim derken kararınca ve yulaf
    ara öğüne meyve yerine yulaf koydum öğle yemeği +pirinç lapası

ara öğün 15:30 haşlanmış makarnayı light yoğurt ve dere otu ile

tabi bunlarında yetersiz kaldıgını hıssettıgimde true mass kullandım

öncelıgın beslenmene agırlık vermek olsun

not: makarnanın verdıgı enerjıyı hıssettıgınde gercekten cok hoşuna gıdecek

aneximandros bunu beğendi.
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Performansi dusuren bir onemli faktor de dehidrasyondur. Gun icinde bol bol su icmeye calis. Ozellikle antremana bir saat kala 600 ml su icebilirsin. Suyu bir seferde icmen daha iyi olur, suyun mideni tamamen terketmis olmasi antremanda kolaylik saglar sana.

Supplementler konusunda ben de Ozzers gibi dusunuyorum. Dinlenme beslenme antreman uclusunde dogrulari bulduktan sonra suppplementler ikinci planda kalir. Aslinda supplementlerin etkisi %10-15'i' de gecmez.

4. vcpr

vcpr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Benimde öğünlerimde de hiç ekmek yer almıyor. Tavsiyen üzerine öğünlerimde değişiklik yapıcam. Yulafı da ekledim listeme:)

Pirinç lapasını nasıl yapabilirim? Pilavdan farklı bişey sanırım?

Çok teşekkür ederim yardımın için ozzers.

5. vcpr

vcpr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Ben su takviyesini genelde antrenman esnasında yapıyordum. Bu da tabi en fazla 1000ml oluyor. Mideyi terk etmesi üzerine yazdığın mantıklı geldi bana. Bir saat öncesinde takviye yapmayı deneyeceğim. Çok teşekkürler.

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    pirinc lapasi bildigin pirinci suya atip kisik ateste sisene kadar hasliyoruz, yumusayinca da biraz dinlendirdikten sonra tuketime hazir oluyor. ben enerji problemi icin idman oncesi karbo + mineral iceren powerade tarzi icecekleri bir kasik bal ile karistirip icmeni tavsiye ederim

7. Bayfe

Bayfe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    şırnak
    Öncelikle herkeze merhaba. Supplementlerin etkisinin %10-15'i' de gecmez demişsiniz, bende bu spora yeni başlayanlardanım bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var. 1.82-77 yim. hacim kazanmak istiyorum ve Optimum Nutrition Superior Amino 2222 - Universal Nutrition Gain Fast 3001 4.5 kg - Ultimate Nutrition Kre-Alkalyn 120 Kapsül - Optimum Nutrition % 100 Whey Protein- siparişi vermek üzereyim, eğerki etkiler bu kadar düşükse masrafa girmek istemem. Mukakkak ki sizlerin tecrübe ve bilgileri benden çok fazla bu ürünlerin bana faydası olur mu? Paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

8. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    hacim için sağlam beslenme şart umarım bunun farkındasındır . yeni başlayan biri olarak kesinlikle hiç birini alma bunların yerine toplamda vereceğin paraya TAVUK GÖĞSÜ balık yulaf makarna et YUMURTA ya yatırım yapman daha mantıklı olacaktır
    beslenme ile ilgili arama yaparsan formda bolca bilgiye ulaşabilirsin

Not: alıcaksanda gain fast ve kre alkalyn alma biraz daha araştır

Sayfayı Paylaş